Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Fundusz Kobiet - reaktywacja
2012.02.09 08:34 | aktualizacja: 2012.02.10 08:42

Pomóc sobie samej

Aktywizacja środowisk kobiecych, wspieranie programów adresowanych do płci pięknej, czy pomoc kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej to tylko niektóre zadania Funduszu Kobiet. Powstał on lata temu, ale przez długi czas jego działalność była ograniczona. Teraz postanowiono to zmienić. Od czwartku działa Kobiecy Punkt Wsparcia.
Pomóc sobie samej
Pomóc sobie samej

Fundusz Kobiet został powołany do życia uchwałą Rady Fundacji z 2004 roku. Jak informuje Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej powstał on w ramach projektu "Różne problemy - jedna metoda - Fundusze lokalne na rzecz społeczności". Kapitał założycielski funduszu pochodził z darowizn członkiń Forum Kobiet i odpisów 1% podatku.

- Chcemy, żeby to kobiece środowisko, które jest bardzo aktywne w Biłgoraju reaktywowało się i pokazało, że kobiety mogą prężnie działać, pomagać same sobie, organizować sobie czas i promować się we własnym zakresie - mówi Agnieszka Otto-Borowy z Funduszu Kobiet.

A pierwszym przejawem aktywności Funduszu Kobiet jest właśnie otwarty Kobiecy Punkt Wsparcia, w którym każda z pań będzie mogła otrzymać pomoc prawną, całkowicie za darmo.

- Dostępny będzie w każdy czwartek od godz. 15 do 17, a usługi będzie świadczył Tomasz Licak, doświadczony prawnik, który już miał okazję współpracować z Fundacją Centrum Praw Kobiet w Warszawie. Będzie można uzyskać informacje np. prawa cywilnego, czy spadkowego - dodała Agnieszka Otto-Borowy.

By skorzystać z porady wystarczy zapisać się, dzwoniąc pod numer telefonu 84 686 48 77.

To jednak nie koniec działań. Fundusz Kobiet już myśli o nawiązaniu bliższej współpracy z psychologiem. Właśnie trwają poszukiwania odpowiedniego specjalisty, oczywiście do pracy woluntarystycznej, przynajmniej na początku. W przyszłości Punkt Wsparcia ma w planach nawiązanie współpracy również z gabinetem ginekologicznym, by pomagać kobietom np. dotkniętym przemocą domową. Celem podejmowanych działań jest jak najbardziej efektywna pomoc, wszystkim paniom, które tego potrzebują.

Do tej pory działania Funduszu Kobiet ograniczały się do realizowanych projektów w ramach FLZB. - To co chcemy teraz osiągnąć, to działanie kobiet na różnych płaszczyznach, w różnym wieku. Na razie musimy jednak rozpoznać problemy i dowiedzieć się jakie jest zapotrzebowanie na nasze działania - podsumowała Otto-Borowy.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Pomóc sobie samej, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7478
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
6cc-a87
~ dd   brawo , popieram i gratuluję inicjatywy!! zawsze będę twierdzić że kobiety są tą stroną naszego społeczeństwa którą należy wspierać w każdej chwili bo wystarczy nieraz wsparcie a życie odmienia się i nabiera pędu. Nam potrzeba często wyłącznie wsparcia które staje się motorem do działania.Liczę że wiele dobrego z tego wyniknie.
11 lutego 2012
+2
-1
PL
ef7-7e8
~ Leokadia Guma   Czy można dostać dofinansowanie na organizację najbliższego sabatu na Łysej Górze?
10 lutego 2012
+1
-3
PL
97b-1c3
~ Biłgorajanka   Popieram!!!
10 lutego 2012
+3
-2
PL
9e7-ecc
~ Fata   Super inicjatywa. Nie przejmujcie się durnymi wpisami sfustrowanych facetow.
10 lutego 2012
+3
-2
PL
b0a-369
~ inżynier   tumany, barany nie potrafią ocniać wpisów, popierają baranowe wpisy... hahahahahahahah...hahaha.....
10 lutego 2012
+2
-2
PL
1fe-2de
~ nagła pomoc   Jam pierwszy pomogłem wdowie.Jak to zrobiłem,Mieszkała sobie wdówka w okolicach, Szczebrzeszyna.Z byłym mężem pijakiem przeżyła,piekło.Teraz takie samo piekło stworzył jej syn i synowa.Zwierzyła się mnie.Ja jej na to znajdziemy ci chłopa.Warunek muszę pójść do niego!Szukałem w okolicach Krzeszowa-Rudnika bo tam dano mi,namiar.Znalazłem trzech wdowców żaden nie przyjechał na spotkanie na targ wtorkowy do Szczebrzeszyna,cykory.Znalazłem w okolcy kawalera z pod Radecznicy.Kawaler lat 51 zapoznałem ich z sobą.Wdowa lat 70 kawaler lat 51.W ciągu tygodnia kupili obrączki garnitur i mieszkają razem u samotnego, kawalera.Kawaler ostatnio przeżył załamanie.Zmarła mu babka którą dochowywał liczyła sobie,94 lat.Wdówka bardzo ładna i mądra a kawaler nie pije i nie,pali.Ludzie powiadają o nim,dobry.Wdówka spodobała się jego,rodzinie.Ja im powiadam warto być dobrym.Bóg ciągle o was,pamiętał.I was wynagrodził.Dwie wioski maja ciekawy,temat
9 lutego 2012
+0
-3
PL
f29-f17
~ Wolontariusz Fundacji   do robotnika - jeżeli organizacja która na stypendia dała prawie milion złotych, ponad 600 tysięcy na lokalne inicjatywy (np. place zabaw), oraz chyba ponad 700 tysięcy na darowizny (np. sprzęt do szpitala), zrealizowała wiele projektów wspierających młode organizacje z naszego powiatu za ponad pół miliona JEST mało aktywna Fundacją to gratuluję ci samopoczucia.
Wiem, że ten Pan porad udziela ZA DARMO i te porady też są ZA DARMO - co ty robotniku dla innych zrobiłeś ZA DARMO, że masz czelność opluwać ludzi którzy zrobili tyle dla naszego powiatu?????
9 lutego 2012
+6
-2
PL
195-e61
~ bezstronnie   Fundacja oferuje pomoc, bezpłatne porady itp. ( jak wynika z artykułu). Jest to potrzebne. Zapewne wiele osób skorzysta z takiego wsparcia.
9 lutego 2012
+6
-2
PL
b0a-369
~ SAMO-REKLAMA ? ; bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Z ARTYKUŁU WYNIKA, ŻE MAŁO-AKTYWNA FUNDACJA MA FUNDUSZE FINANSOWE NA PŁATNĄ PRACĘ DLA LUDZI PO MERYTORYCZNYCH STUDIACH. W związku z tym , wydaje się, że bardziej adekwatny tytuł artykułu miałby następującą treść: POMÓŻ SOBIE SAM.
W tym przypadku, pasuje jeszcze stare przysłowie:POMÓŻ SOBIE A BÓG CI DOPOMOŻE.
W związku z artykułem stawiam pytanie: czy taką akcją Fundacja chce szerzej zaistnieć w społeczeństwie i z tego względu zrobiła sobie auto-reklamę.
9 lutego 2012
+2
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl