Pierwszą grupa, która się zaprezentowała to dzieci ze Szkoły Podstawowej w Goraju. Była to najliczniejsza grupa występujących, bo liczyła aż 60 osób. Tworzyły ją dzieci z klas II i III. Akcja Jasełek "Niech kolędą serca budzi" rozgrywała się w trzech miejscach: przy grocie betlejemskiej, przy ognisku i w pokoju. Do występu dzieci przygotowały panie: Urszula Maksymiec i Ewa Antolak.
Następnie na scenie pojawiła się najmłodsza grupa uczestników. 13 dziarskich przedszkolaków przygotowanych przez panią Ewę Skiba przedstawiło widowisko pt. "Aniołki". Z dzieciaków na scenie zaprezentował się także Dziecięcy Zespół Wokalny działający przy GOK, prowadzony przez Dianę Adamską- instruktora GOK. Zespół działa od niedawna bo od lutego 2010 roku, ale na swoim koncie ma już kilka znaczących występów. W 2011 roku dziewczęta z zespołu wystąpiły w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Białe 2011" w Okunince, a także na drugim Święcie Cebuli.
Kolejno zaprezentowała się grupa Teatralna NOVI ze spektaklem "Puste miejsce". Do występów przygotowuje ją pani Danuta Borowiak, która pełni rolę nie tylko reżysera, ale również kostiumologa.
Na scenie wystąpił także zespół Hosznianki, Bononianki oraz Zastawianki. Wszystkie te zespoły przy różnych okazjach uświetniają uroczystości organizowane w GOK-u oraz na terenie gminy.
Po raz pierwszy w Gminnym Ośrodku Kultury z kolędami zaprezentował się zespół śpiewaczy z Kondrat. Zespół powstał na potrzeby KGW w Kondratach. Cieszy się długoletnią tradycją wykonywania barwnego folkloru. Kierownikiem zespołu jest Bronisława Widz.
Na scenie z widowiskiem "W dzień wigilijny" zaprezentowało się stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Zagrodzanie". Grupa powstała w połowie 2011 roku. Dotychczas nie miała okazji brać udziału w żadnych przeglądach artystycznych. Był to więc ich debiut. Autorką scenariusza, jak i szefową grupy jest Dorota Chorębała. W przedstawieniu wzięli udział: dzieci, młodzież i dorośli.
Goraj reprezentowało Stowarzyszenie Kobiet Goraja "Kobieta Aktywna" na czele z kierownikiem zespołu Małgorzatą Duma. Grupa zaprezentowała widowisko "Narodził się w Betlejem" . Organizacja Kobiet została założona w 2007 roku. Działa na rzecz aktywizacji społecznej i integracji mieszkańców. Pielęgnuje tradycje regionalne, i dziedzictwo narodowe, bierze udział w imprezach okolicznościowych, promuje produkty lokalne. W 2011 roku panie zatwierdziły zupę cebulową jako lubelski produkt regionalny.
Jako ostatni, także pierwszy raz na scenie GOK-u, wystąpili strażacy z jednostki OSP Hosznia. Panowie, swoimi mocnymi głosami, zaprezentowali kolędy.