Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ RKOZB o historii
2011.12.09 11:39 | aktualizacja: 2011.12.10 12:08

Kanciasty "okrągły stół"

Przedstawiamy oświadczenie Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej w 30-stą Rocznicę Wprowadzenia Stanu Wojennego.
Kanciasty "okrągły stół"
Kanciasty "okrągły stół"

fot. radiomaryja.pl

Mija 30 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, kilkadziesiąt działaczy "Solidarności" Zamojszczyzny w nocy 13 grudnia 1981r. zostało zabranych i wywiezionych do więzień i potraktowanych jak kryminaliści za to, że w okresie komunizmu upomnieli się o godność, wolność i równe traktowanie wierzących w życiu społecznym i publicznym. Wprowadzony stan wojenny przez sekretarzy PZPR, milicję, wojsko i SB był wojną z większością własnego narodu.

Po okresie stanu wojennego "okrągły stół" okazał się z kantami. Zablokowano lustrację, dekomunizację. Nastąpiło uwłaszczenie byłej nomenklatury PZPR, SB i służb specjalnych. Utworzono "sterowaną demokrację bez wartości", którą Jan Paweł II nazywał nowym totalitaryzmem. W ogłupianiu narodu biorą udział polskojęzyczne media, będące niepolską własnością. Wyprzedano najlepsze zakłady i banki, handel przejęły korporację międzynarodowe. Na polecenie Unii Europejskiej zlikwidowano Stocznie Gdańską, kolebkę "Solidarności". Parlament przyjął prawodawstwo niepolskie, pod dyktando komisarzy UE. Przegłosowano Traktat Lizboński ograniczający naszą suwerenność i pomijający odniesienia do Boga i Dekalogu.

W tzw. "demokracjach" w tym w Polsce prawo stanowione oderwano od Bożych Przykazań, zastępując je tzw. prawami człowieka, zezwalającym między innymi na zabijanie najbardziej bezbronnych: nienarodzone dzieci (aborcja) i starców (eutanazja).

Błogosławiony Jan Paweł II nawoływał o chrześcijańską Europę, a Polska wchodząc do Unii miała ją chrystianizować. Niestety rząd Polski jako reprezentant kraju katolickiego, nie wsparł Włoch w obronie krzyża po wyroku w Strasburgu, podczas gdy uczyniło to 10 krajów Europy w tym Rosja i Litwa. Z przed Pałacu Prezydenckiego po Tragedii Smoleńskiej rząd, usunął krzyż. Podobnie czynili komuniści.

W 2011 roku w parlamencie, w mediach atakuje się katolików i ich symbole religijne. Wiarę chce się zamknąć w domu, w kościele. W dokumentach UE Bóg nie istnieje, brak jest odniesienia do prawa naturalnego. Karta Praw Podstawowych UE preferuje wszelkie wynaturzenia i zboczenia różnych mniejszości. W Traktacie Lizbońskim nawet nie użyto słowa religia chrześcijańska tylko "religia większościowa". Jeśli chce się usuwać krzyże to jest to wojujący ateizm, to nie jest tolerancja ani neutralność światopoglądowa, jeżeli nie toleruje się symboli i znaku wiary innych ludzi. Zastanawiający jest ten nibykatolityzm wielu naszych polityków.

Gdy w polskim parlamencie walczy się z krzyżem to w kongresie USA przyjęto rezolucję zachęcająca do umieszczenia we wszystkich urzędach publicznych, szkołach i instytucjach rządowych motto "w Bogu pokładamy ufność". Za tą rezolucją głosowało 396 kongresmanów, a 9 było przeciw, była to przewaga miażdżąca. Napis ten widnieje nie tylko na banknotach i monetach amerykańskich, ale też nad fotelem przewodniczącego Izby Reprezentantów oraz w licznych lokalnych urzędach czy radach miast. W 2009 roku napis "w Bogu pokładamy nadzieję" został wyryty w prowadzącym do Kongresu nowoczesnym centrum turystycznym, odwiedzanym codziennie przez tysiące gości. Każdy prezydent USA obejmujący rządy składa przysięgę na Boga, kładąc publicznie rękę na Biblii, a podczas ostatniej katastrofy ekologicznej na wybrzeżu prezydent USA modlił się publicznie do Boga o wsparcie. Obecnie, gdy nasz naród i Europa stoi przed ogromnym kryzysem gospodarczym i demograficznym, stosownym zachowaniem naszych parlamentarzystów, rządu i mediów powinno być, jak czynili to nasi przodkowie zadeklarowanie ufności w Bogu i uznanie Chrystusa za Króla i jego prawodawstwa, jakim jest Ewangelia i Dekalog. Dlatego z krzyżem w ręku jak nasi kapłani Błogosławiony
J. Popiełuszko i J. Skorupka musimy nadal domagać się prawdy, wolności i swobód religijnych w życiu publicznym i społecznym oraz uznać zwierzchność Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Za zarząd

Rejonowego Komitetu Obywatelskiego

Ziemi Biłgorajskiej

Tomasz Bordzań

Stanisław Dzido

Henryk Grabias

Anna Kozdra

Jan Gromadzki

Jan Salik

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kanciasty "okrągły stół", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11727
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
93f-97b
~ lol  A dlaczego pod własnym tekstem nie podpisał się SS???
9 grudnia 2011
+13
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
33f-373
27 września 2012
brak ocen
PL
1cd-b2d
~ Dz   Do Leona skąd Ty jesteś ze nie znasz Komitetu Obywatelskiego w Biłgoraju. Myśl myślenie nie boli
16 grudnia 2011
+2
-0
PL
1cd-b2d
~ Szymon   Do Witta Jagusiewicz dlatego nie złożył swojego podpisu pod oświadczeniem ponieważ w tym czasie był w szpitalu ale oczywiście w Twojej makówje to się nie mieści
16 grudnia 2011
+1
-0
PL
705-11e
~ Bziutek z Sokołówki.   Mam pytanie? Gdzie zostało zrobione zdjęcie? Tam się ukrywał Czesio Dolina,pszczelarz.Tam powinien stanąć pomnik,wielki.
13 grudnia 2011
+1
-0
US
c10-f2a
~ ki   oni nie maja kryzysu oni sa w nim caly czas po uszy.grupa slepych i gluchych na wszystko co postepowe.jedyna rzecza ktora kochaja to pieniazki na kosciolki
11 grudnia 2011
+3
-0
PL
c37-a51
~ Witt   Jagusiewiczowi nie pozwolili, aby pod oświadczeniem złożył swój autograf. Uznali,że podpis byłego bezwzględnego poborcy podatkowego splendoru im nie doda.
11 grudnia 2011
+4
-0
PL
09c-13d
~ qq   coś takiego powinno być w dziale ogłoszenia płatne
10 grudnia 2011
+5
-0
IE
683-e66
~ ottak   1. W Bogu pokladamy nadzieje - prosze poklikac w Googlach czy Bog z tej sentencji jest Bogiem tylko katolikow rzymsko-katolickich.
2. http://info.wiara.pl/doc/1003925.Jak-blyskotliwie-Zyd-krzyza-bronil
3. nie skaczmy sobie do gardel - "Widzisz drzazge w oku brata a co z belka w twoim oku."
10 grudnia 2011
+0
-2
PL
32d-ec4
~ Totalny   Na co oni czekają jeszcze. Niech się biorą za rozwałkę tej tzw obecnej demokracji. Chrystus Król im Pomoże... To oczywiście ironiczne, ale dla tych z tego KOMITETU OBYWATELSKIEGO to ostatnia deska ratunku przed totalną klęska i unicestwieniem.
10 grudnia 2011
+5
-0
US
c10-f2a
~ RU   PIS I OPUS DEI POLSKE WYKOLEI.CIEMNOTA DO KLASZTORU
9 grudnia 2011
+4
-0
PL
83a-f40
~ konspirator   Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie V Precz z komuną! Żydzi na Synaj! Cykliści na rowery! Studenci do książek! Ziemniaki do ziemi! Księża na księżyc!
9 grudnia 2011
+5
-1
PL
1c8-02f
~ Naczelnik   Na zdjęciu stoją Najlepsi Synowi Ziemi Biłgorajskiej.Od lewej Stanisław Schłodziński Marian Jagusiewicz i nieboszczyk Czesław Dolina. Tego ostatniego syna nie poznaję? Może to jakiś,nalot.Brak na zdjęciu tylko kogoś z Biłgorajskiej,SB.
9 grudnia 2011
+4
-0
PL
93f-97b
~ lol   A dlaczego pod własnym tekstem nie podpisał się SS???
9 grudnia 2011
+13
-0
PL
5c1-b37
~ Leon   Miało być o stanie wojennym a tu walka z krzyżem, traktat lizboński (podpisany przez L. Kaczyńskiego) UE, bezrobocie, eutanazja....czyli jest okazja by znowu tak "zacny Komitet" zabrał głos oczywiście w imieniu ( a jakże) wszystkich mieszkańców Biłgoraja.....
A tak na marginesie - Jagusiewicz poszedł w odstawekę czy zmienił poglądy że nie podpisał się pod oświadczeniem??
9 grudnia 2011
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
w czwartek, godzina 15:19 Biłgoraj
"Das festiwal of the songs" po raz 19. [NOWE ZDJĘCIA]
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w piątek, godzina 08:07 Biłgoraj
Wybory kandydatów do Biłgorajskiej Rady Seniorów
12 maja 2022 Frampol
Nowy dyrektor SZS we Frampolu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl