Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Próbne egzaminy gimnazjalne
2011.12.07 18:50 | aktualizacja: 2011.12.07 21:40

Nie było trudno

Tak mówi większość uczniów, którzy dziś, tj. w środę 7 grudnia, zdawali próbny egzamin gimnazjalny. Po części humanistycznej przed młodzieżą jeszcze część matematyczno-przyrodniczą. "Prawdziwy" sprawdzian czeka ich dopiero w kwietniu. Ale już dziś wiedzą jak będzie wyglądał.
Nie było trudno
Nie było trudno

Chęć przystąpienia do próbnego egzaminu gimnazjalnego wyraziły wszystkie placówki funkcjonujące na terenie miasta, mimo, że nie było takiego wymogu. Jeszcze w listopadzie dyrektor Gimnazjum Nr 1 Celina Ćwikła mówiła w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, że to jedyna szansa na pokazanie uczniom przebiegu egzaminu i przygotowanie ich do stresu, jaki zapewne w kwietniu udzieli się gimnazjalistom. Z takiego założenia wyszli także pozostali dyrektorzy biłgorajskich gimnazjów i uznali, że uczniowie powinni napisać egzamin na próbę. Nie bez kozery tegoroczny test jest wyjątkowo ważny. Już za kilka miesięcy młodzież napisze egzamin w odmiennej formie niż ich starsi koledzy, ma przede wszystkim badać umiejętności praktyczne, więc warto pokazać jak będzie wyglądał, a także jakie obowiązują zasady.

Łącznie do egzaminu przystąpiło dziś 257 uczniów, którzy zmagali się z częścią humanistyczną. Pytania z języka polskiego, mogły być zarówno w formie otwartej jak i zamkniętej, jednak te z historii i wiedzy o społeczeństwie tylko w formie zamkniętej. Ale na tym nie koniec, czeka ich jeszcze część matematyczno-przyrodnicza. Jednak forma będzie podobna, pytania z matematyki będą otwarte lub zamknięte, natomiast te z przedmiotów przyrodniczych wyłącznie zamknięte.

- Poszło mi całkiem dobrze, na niektóre pytania nie wiedziałam jak odpowiedzieć, ale myślę, że nie będzie źle. Chociaż nie było bardzo trudno, cieszę się, że to tylko próba, do tego kwietniowego egzaminu na pewno przygotuje się staranniej - powiedziała nam Kinga, uczennica gimnazjum.

A warto, bo wysoki wynik na teście daje większe szanse w wyborze wymarzonego liceum lub technikum, natomiast dla szkoły wysokie osiągnięcia uczniów to prestiż, na który często nauczyciele pracują latami.

Na wyniki na pewno będzie trzeba poczekać, dlatego bilgorajska.pl postanowiła sprawdzić, jak radzili sobie gimnazjaliści w poprzednich latach.

- W Gimnazjum Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi wysoki wynik na egzaminie gimnazjalnym z części humanistycznej osiągało od 20 do 33% uczniów, z części matematyczno-przyrodniczej natomiast od 14 do 29% - poinformowała Anna Florkiewicz, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miasta Biłgoraj. Podobna sytuacja jest w Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego. W tej szkole uczniowie z bardzo dobrym wynikiem z części humanistycznej również stanowią od 20 do 35% wszystkich żaków, Nieco gorzej wypadają w części matematyczno-przyrodniczej. Wysoki wynik z tego egzaminu osiągnęło od 10 do 29% uczniów. Średnia obniża się nieco w przypadku Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Tam młodzież, która uzyskała bardzo dobry wynik z egzaminu w części humanistycznej stanowi od 7 do 33%, natomiast w części matematyczno-przyrodniczej najwyższe wyniki miało od 10 do 28% wszystkich uczniów.

A jak będzie w tym roku, jaka część uczniów będzie mogła pochwalić się bardzo dobrymi wynikami? To zależy od tego jak przyłożą się do nauki.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nie było trudno, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8107
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
60e-7d2
~ abc   Należy dodać, że w Gimnazjum nr 3 uczy się bardzo dużo dzieci z różnymi dysfunkcjami i w dużej mierze to oni zaniżają szkole statystyki
7 grudnia 2011
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 07:31 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
dzisiaj, 14:19 Biłgoraj
Biłgorajska "kablówka" zaprasza dzieci na warsztaty
w czwartek, godzina 08:43 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 08:37 Biłgoraj
IMGW znów ostrzega
w czwartek, godzina 11:27 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Obywatelskie zatrzymanie w centrum miasta. Kierujący fiatem miał prawie 2 promile
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
dzisiaj, 08:23 Biłgoraj
Letnie półkolonie z Ładą 1945 Biłgoraj
5 sierpnia 2022 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
dzisiaj, 07:49 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt zaatakuje pozycję wicelidera cyklu Porsche Sports Cup
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
w czwartek, godzina 10:21 Lubelszczyzna
Możesz dostać nawet 2,5 tys zł mandatu. Już jutro akcja policji
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
3 sierpnia 2022 Kolonia Sól
110. urodziny Agnieszki Strzałki
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl