Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Próbne egzaminy gimnazjalne
2011.12.07 18:50 | aktualizacja: 2011.12.07 21:40

Nie było trudno

Tak mówi większość uczniów, którzy dziś, tj. w środę 7 grudnia, zdawali próbny egzamin gimnazjalny. Po części humanistycznej przed młodzieżą jeszcze część matematyczno-przyrodniczą. "Prawdziwy" sprawdzian czeka ich dopiero w kwietniu. Ale już dziś wiedzą jak będzie wyglądał.
Nie było trudno
Nie było trudno

Chęć przystąpienia do próbnego egzaminu gimnazjalnego wyraziły wszystkie placówki funkcjonujące na terenie miasta, mimo, że nie było takiego wymogu. Jeszcze w listopadzie dyrektor Gimnazjum Nr 1 Celina Ćwikła mówiła w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, że to jedyna szansa na pokazanie uczniom przebiegu egzaminu i przygotowanie ich do stresu, jaki zapewne w kwietniu udzieli się gimnazjalistom. Z takiego założenia wyszli także pozostali dyrektorzy biłgorajskich gimnazjów i uznali, że uczniowie powinni napisać egzamin na próbę. Nie bez kozery tegoroczny test jest wyjątkowo ważny. Już za kilka miesięcy młodzież napisze egzamin w odmiennej formie niż ich starsi koledzy, ma przede wszystkim badać umiejętności praktyczne, więc warto pokazać jak będzie wyglądał, a także jakie obowiązują zasady.

Łącznie do egzaminu przystąpiło dziś 257 uczniów, którzy zmagali się z częścią humanistyczną. Pytania z języka polskiego, mogły być zarówno w formie otwartej jak i zamkniętej, jednak te z historii i wiedzy o społeczeństwie tylko w formie zamkniętej. Ale na tym nie koniec, czeka ich jeszcze część matematyczno-przyrodnicza. Jednak forma będzie podobna, pytania z matematyki będą otwarte lub zamknięte, natomiast te z przedmiotów przyrodniczych wyłącznie zamknięte.

- Poszło mi całkiem dobrze, na niektóre pytania nie wiedziałam jak odpowiedzieć, ale myślę, że nie będzie źle. Chociaż nie było bardzo trudno, cieszę się, że to tylko próba, do tego kwietniowego egzaminu na pewno przygotuje się staranniej - powiedziała nam Kinga, uczennica gimnazjum.

A warto, bo wysoki wynik na teście daje większe szanse w wyborze wymarzonego liceum lub technikum, natomiast dla szkoły wysokie osiągnięcia uczniów to prestiż, na który często nauczyciele pracują latami.

Na wyniki na pewno będzie trzeba poczekać, dlatego bilgorajska.pl postanowiła sprawdzić, jak radzili sobie gimnazjaliści w poprzednich latach.

- W Gimnazjum Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi wysoki wynik na egzaminie gimnazjalnym z części humanistycznej osiągało od 20 do 33% uczniów, z części matematyczno-przyrodniczej natomiast od 14 do 29% - poinformowała Anna Florkiewicz, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miasta Biłgoraj. Podobna sytuacja jest w Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego. W tej szkole uczniowie z bardzo dobrym wynikiem z części humanistycznej również stanowią od 20 do 35% wszystkich żaków, Nieco gorzej wypadają w części matematyczno-przyrodniczej. Wysoki wynik z tego egzaminu osiągnęło od 10 do 29% uczniów. Średnia obniża się nieco w przypadku Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Tam młodzież, która uzyskała bardzo dobry wynik z egzaminu w części humanistycznej stanowi od 7 do 33%, natomiast w części matematyczno-przyrodniczej najwyższe wyniki miało od 10 do 28% wszystkich uczniów.

A jak będzie w tym roku, jaka część uczniów będzie mogła pochwalić się bardzo dobrymi wynikami? To zależy od tego jak przyłożą się do nauki.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nie było trudno, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8163
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
60e-7d2
~ abc   Należy dodać, że w Gimnazjum nr 3 uczy się bardzo dużo dzieci z różnymi dysfunkcjami i w dużej mierze to oni zaniżają szkole statystyki
7 grudnia 2011
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 14:17 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
dzisiaj, 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
w czwartek, godzina 10:25 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w czwartek, godzina 16:24 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
dzisiaj, 11:00 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 10:08 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Wizyta w Sejmie
w środę, godzina 17:32 Biłgoraj
Drożej za przedszkole. Placówki darmowe dla dzieci z Ukrainy
w czwartek, godzina 14:54 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
w środę, godzina 07:49 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
w czwartek, godzina 07:59 Biłgoraj
Czekają nas utrudnienia w ruchu
we wtorek, godzina 14:42 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w środę, godzina 08:13 Biłgoraj
Kuba Nizio w "Tak to leciało"
we wtorek, godzina 12:30 Biłgoraj
Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w środę, godzina 17:08 Biłgoraj
Nowy radny złożył ślubowanie
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
dzisiaj, 08:30 Biłgoraj
Chcesz zostać harcerzem? Przyjdź na spotkanie
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w środę, godzina 17:48 Biłgoraj
Zmarł fotograf Daniel Błaszczyk
w czwartek, godzina 10:42 Biłgoraj
#sadziMY po raz czwarty
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w czwartek, godzina 07:15 Biłgoraj
Wozy strażackie pojadą do Ukrainy
22 września 2022 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl