Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Z PiS do Solidarnej Polski
2011.11.29 19:04 | aktualizacja: 2011.11.30 01:17

Problemów biłgorajskiego PiSu ciąg dalszy

Od początku obecnej kadencji Rady Miasta funkcjonuje Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. W jego skład dotychczas wchodziło sześciu radnych, po wyborze Piotra Szeligi na posła pozostało ich pięciu. Jeśli skład uszczupli się choćby o jednego radnego Klub przestanie istnieć. To już kolejne problemy w biłgorajskim PiS-ie. Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o pomyśle pozbawienia Mirosława Poźniaka funkcji przewodniczącego Rady Powiatu.
Problemów biłgorajskiego PiSu ciąg dalszy
Problemów biłgorajskiego PiSu ciąg dalszy

Klub Radnych PiS przed wyborami parlamentarnymi

Obecnie w Klubie Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta pracuje pięciu radnych: Mirosław Lipiński, Tomasz Książek, Stanisław Ćwikła, Paweł Kudzia i Ryszard Krawiec. Do wyborów parlamentarnych jego przewodniczącym był Piotr Szeliga, który w związku z objęciem mandatu posła zmuszony był zrezygnować z pracy w Radzie Miasta. Jego miejsce zajęła Danuta Łosiewicz, która mimo, iż nie jest członkiem partii, startowała z list Prawa i Sprawiedliwości. Miała także zasilić szeregi właśnie tego Klubu w Radzie. Ku niezadowoleniu obecnych członków wybrała przynależność do nowego ugrupowania "Solidarna Polska". Tym samy z sześciu dotychczasowych członków, w Klubie Radnych PiS pozostało pięciu, czyli minimalna ilość osób, która może utworzyć klub. Jeśli jeszcze choć jeden z radnych wybierze inne ugrupowanie klub przestanie istnieć.

Pierwsze sygnały o tym, że Prawo i Sprawiedliwość może stracić swoich zwolenników pojawiły się zaraz po zaprzysiężeniu nowej radnej, która w rozmowie z portalem bilgorajska.pl otwarcie stwierdziła, że wraz z nią do "Solidarnej Polski" maja zamiar przejść kolejni radni. - Potrzeba czasu. Część radnych się zastanawia. Myślę, że spotkanie z panami Ziobro, Cymańskim i Kurskim przyniesie odpowiedzi - mówiła w piątek radna Danuta Łosiewicz.

W sobotę na spotkaniu tego ugrupowania z mieszkańcami Biłgoraja aktywnie uczestniczył… radny PiS Stanisław Ćwikła. - Na razie takiej decyzji nie podjąłem - ucina krótko radny Ćwikła, tłumacząc swoje zaangażowanie podczas spotkania z posłami "Solidarnej Polski": - Dbałem jedynie o sprawy techniczne, nagłośnienie - wyjaśnia.

- Żaden z kolegów nie powiedział oficjalnie, że przechodzi do innego ugrupowania - mówi Paweł Kudzia, który tymczasowo pełni funkcję przewodniczącego Klubu Radnych PiS i dodaje, że mimo, iż nikt nie deklaruje chęci przejścia do Solidarnej Polski nie można wykluczyć takiego obrotu spraw. - Ja na razie nie rozważam zmiany ugrupowania - podsumował Kudzia.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Problemów biłgorajskiego PiSu ciąg dalszy, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11052
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
613-ded
~ =   Problemy to ma redakcja z obiektywną oceną sytuacji
4 grudnia 2011
+1
-0
PL
008-4ed
~ yeti   do:O Solidarnej Polsce,O SP 2,OSP3,SP,Minister zapewnił: celnicy zostaną w Biłgoraju-zmieniaj komputery bo widac to samo IP komputera i nie bazgrol już bo nikt w to co piszesz i tak nie wierzy
2 grudnia 2011
+2
-0
PL
2a3-87b
~ Minister zapewnił: celnicy zostaną w Biłgoraju   Pan Minister przyjął naszą argumentację i obiecał szczegółowe zapoznanie się z naszymi argumentami. Zapewnił mnie, że na dzień dzisiejszy nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja o zamknięciu Oddziału Celnego w Biłgoraju. Poinformował także, że chcąc wyjść na przeciw potrzebom firm działających na Ziemi Biłgorajskiej i Janowskiej, w przypadku ew. likwidacji Oddziału utworzy tzw. miejsca wydzielone, obsługiwanego przez dwóch celników, do czasu przygotowania się firm do stosowania tzw. procedur uproszczonych - poinformował pod koniec listopada poseł Szeliga
1 grudnia 2011
+1
-1
PL
2a3-87b
~ SP   Solidarna Polska ok, Szeliga załatwił ze OC zostaje w Biłgoraju
1 grudnia 2011
+0
-2
PL
613-ded
~ ++++ na drogę   Komu nie po drodze to won z PiS tylko to szambo po sobie powycierać!
1 grudnia 2011
+1
-0
PL
613-ded
~ $$$   odwołać to może właściciel gazety Naczelnego redaktora
1 grudnia 2011
+2
-1
PL
392-cd1
~ chochlik   ha,ha,ha no takie właśnie są nasze media. A poza tym niektórzy forumowicze to widzą już to co chcą widzieć.Pan Kudzia mówi że "nie rozważa zmiany ugrupowania", a tu w komentarzach; że może się przejęzyczył, albo chciał powiedzieć co innego, albo powiedział tylko redakcja...
1 grudnia 2011
+2
-0
PL
8b5-127
~ K.   A ciekawe czy ktoś z Zarzadu przejdzie do SP?
30 listopada 2011
+4
-1
PL
8b5-127
~ K.   Ten Kudzia jakiś taki uczciwy gość, ale to się w polityce nie opłaca, bo może bokiem wyjść, tu trzeba trzymać fason i wiedzieć co mówić i robić. Dobra rada od polityka.
30 listopada 2011
+0
-1
PL
613-ded
~ <>   Zarząd Powiatowy PiS już kolejny raz się ośmiesza. Podejmuje decyzje i ogłasza publicznie poprzez prasę i media do których nie ma uprawnień np. "wykluczenie z PiS" czy pozbawienie funkcji publicznej. To świadczy o poziomie intelektualnym obecnych liderów.
30 listopada 2011
+4
-2
PL
3f5-fe3
~ Ela   Pan Kudzia jest w porządku - chyba jeden z nieliccznych w biłgorajskim pis. Dziwie się mu że jeszcze tam jest z takimi ludźmi jak kita i spółka.
30 listopada 2011
+3
-3
US
c10-f2a
~ su   najlepsza jest beatka wrobel prawdziwy czerwony kapturek.sd to nizszy szczebel pisu
30 listopada 2011
+2
-2
PL
2a3-87b
~ O SP 3   Klub Parlamentarny Solidarna Polska[edytuj]
Posłowie SP poseł w Sejmie
1 Jacek Bogucki od 2005
2 Andrzej Dąbrowski od 2011
3 Andrzej Dera od 2005
4 Mieczysław Golba od 2005
5 Patryk Jaki od 2011
6 Jarosław Jagiełło od 2005
7 Mariusz-Orion Jędrysek od 2011
8 Beata Kempa od 2005
8 Bartosz Kownacki od 2011
10 Arkadiusz Mularczyk od 2005
11 Jerzy Rębek od 2007
12 Józef Rojek 2005–2006, od 2007
13 Andrzej Romanek od 2011
14 Edward Siarka od 2005
15 Piotr Szeliga od 2011
16 Tadeusz Woźniak od 2005
17 Marzena Wróbel od 2005
18 Jan Ziobro od 2011
19 Jarosław Żaczek od 2005
29 listopada 2011
+1
-1
PL
2a3-87b
~ O SP 2   "Sytuacja jest rozwojowa. Każdy musi sam dojrzeć do tej decyzji i się przekonać. Podstawą będzie na pewno program i nasze dalsze działania" - zaznaczyła.
Według źródeł zbliżonych do SP, klub Solidarna Polska ma zostać wzmocniony do końca roku; w Senacie ma powstać koło SP.
Podczas konferencji prasowej Kempa zapowiedziała także, że w najbliższym czasie zorganizowana zostanie konwencja założycielska ugrupowania, a być może jeszcze w grudniu na Dolnym Śląsku przygotowana zostanie wizyta europosłów Zbigniewa Ziobro, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego.
Posłanka powiedziała też, że lokalne kluby Solidarnej Polski będą powstały we wszystkich powiatach na terenie woj. dolnośląskiego. "Obecnie dyskutujemy nad tym, jak będzie to wyglądało. Musimy wybrać koordynatora, który na Dolnym Śląsku będzie moją prawą ręką i omówić zręby programu Solidarnej Polski" - mówiła.
Poseł Andrzej Dąbrowski dodał, że zainteresowanie ze strony osób, które chciałyby zaangażować się w tworzenie struktur regionalnych ugrupowania jest bardzo duże. "Dostaliśmy kilkaset maili od osób w różnym przedziale wiekowym, które funkcjonują w polityce na szczeblu samorządowym i krajowym, ale także od osób, które nie były do tej pory zaangażowane w politykę" - podkreślił.
29 listopada 2011
+1
-1
PL
2a3-87b
~ O Solidarnej Polsce   Klub Solidarna Polska wkrótce ma zasilić kilku kolejnych parlamentarzystów PiS; do "ziobrystów" może dołączyć 4 posłów i kilku senatorów. Pierwszy "głośny transfer" ma nastąpić już w przyszłym tygodniu - mówi jeden z polityków SP.
Kempa zapowiada Solidarną Polskę we Wrocławiu
O przejściu parlamentarzystów do klubu Solidarnej Polski w czwartek we Wrocławiu mówiła także jedna z liderek sejmowego ugrupowania Beata Kempa.
Kempa nie chciała ujawnić żadnych nazwisk polityków PiS, którzy mieliby zasilić szeregi jej ugrupowania.
29 listopada 2011
+2
-3
PL
17f-dcb
~ Marcin   Kudzia zachował sie jak wytrawny polityk, wypaplal swoje rozterki dziennikarzom. Szeliga niech takiego nie bierze.
29 listopada 2011
+5
-4
US
c10-f2a
~ ai   heheheheh teraz prezesem bedzie ojciec r. z torunai . nowa partia nowy prezes
29 listopada 2011
+6
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 16:24 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
dzisiaj, 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
w czwartek, godzina 10:25 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
dzisiaj, 11:00 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 10:08 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta
w czwartek, godzina 14:54 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Wizyta w Sejmie
w środę, godzina 17:32 Biłgoraj
Drożej za przedszkole. Placówki darmowe dla dzieci z Ukrainy
we wtorek, godzina 14:42 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w środę, godzina 07:49 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
w czwartek, godzina 07:59 Biłgoraj
Czekają nas utrudnienia w ruchu
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w środę, godzina 08:13 Biłgoraj
Kuba Nizio w "Tak to leciało"
we wtorek, godzina 12:30 Biłgoraj
Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
dzisiaj, 08:30 Biłgoraj
Chcesz zostać harcerzem? Przyjdź na spotkanie
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w środę, godzina 17:08 Biłgoraj
Nowy radny złożył ślubowanie
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w środę, godzina 17:48 Biłgoraj
Zmarł fotograf Daniel Błaszczyk
w czwartek, godzina 10:42 Biłgoraj
#sadziMY po raz czwarty
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
w czwartek, godzina 07:15 Biłgoraj
Wozy strażackie pojadą do Ukrainy
22 września 2022 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl