Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Obrady Rady Powiatu Biłgorajskiego
2011.11.27 18:18 | aktualizacja: 2011.11.28 10:28

Interpelacja z lupą

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 24 listopada br. radny Tadeusz Ferens stwierdził, że odczytanie najważniejszego załącznika do uchwały, zawierającego 20 lat prognozy finansowej, jest niemożliwe bez użycia lupy.
Interpelacja z lupą
Interpelacja z lupą

Radni otrzymali materiały na sesję zawierające uchwałę w sprawie prognozy finansowej na lata 2012 - 2029. Uchwała zawierała załącznik, który napisany był tak drobną czcionką, że wywołało to konsternację radnego, który musiał użyć lupy, aby odczytać treści tam zawarte - Szanowni Państwo pochyliłem się nad uchwałą dotyczącą prognozy zadłużenia na lata 2009-2029, którą podejmiemy zapewne na następnej sesji. Ponieważ jest ona według mnie kluczowa, o szczegóły pytam już dzisiaj. Uchwałę można swobodnie przeczytać, natomiast załącznik do niej, to już niekoniecznie. Jest to jedynie możliwie z użyciem lupy, którą się posłużę - stwierdził radny Ferens. Używając lupy i analizując załącznik Ferens stwierdził, że za rok 2010 umieszczono plan budżetu, a nie jego wykonanie, a ten budżet został już zamknięty stosowną uchwałą Rady Powiatu. Ponadto za 2011 przedstawiono plan budżetu, który powinien być prognozą, która zawiera już kwoty z uwzględnieniem np. pieniędzy przyznanych z UE. - Stąd moje pytanie do starosty: czy celowo przekazano nam takie materiały, aby ukryć coś w budżecie czy jest to przypadek, czyjaś pomyłka? - pytał radny Tadeusz Ferens.

Radny powrócił także do swojej interpelacji sprzed miesiąca.

- Chciałbym także wzmocnić moją interpelację z poprzedniej sesji dotyczącą licencji dla prywatnych przewoźników, które godzą w byt PKS-u. Odpowiedź starosty Schodzińskiego była zbyt ogólnikowa i mówiąca w dużym uproszczeniu: jest jak jest i nic się nie da zrobić - stwierdził radny Ferens.

Radny odniósł się do ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, w której jest zapisane, że usługa to odbywa się na zasadach konkurencji regulowanej, a także, że do zadań organu wydającego licencję należy planowanie rozwoju, a także zarządzanie i organizowanie transportu publicznego. Ostatni przytoczony przez radnego Ferensa artykuł mówi o tym, że organy udzielające licencji o wykonywaniu przewozów mają prawo do kontroli przedsiębiorcy w zakresie wydanej decyzji.

- Pracownicy biłgorajskiego PKS-U nie oczekują specjalnych przywilejów. Chcą jedynie równego traktowania w grupie prowadzących usługi transportowe, a tak w ocenie moich rozmówców nie jest. I pytanie zasadnicze: ile takich kontroli przeprowadzono, jakie były ich rezultaty? - pytał Tadeusz Ferens.

Do wątpliwości radnego odniósł się starosta Marian Tokarski. W sprawie PKS-u zobowiązał się do sprawdzenia ile takich kontroli przeprowadzono i udzielenia radnemu pisemnej odpowiedzi. w sprawie załącznika stwierdził - Przepraszam za tą techniczną niedoróbkę i przyrzekam, że nie będzie więcej materiałów, które trzeba odczytywać z lupą - obiecał Marian Tokarski, starosta bilgorajski.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Interpelacja z lupą, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6583
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
613-ded
~ ###   Jak to nie zgłaszają? Oczywiście można widzieć i słyszeć tylko jednego sprawiedliwego!!!
4 grudnia 2011
+1
-0
PL
1db-ca9
~ Barbara   A o kim ma pisać??????
Przecież inni radni nie zgłaszają interpelacji!!!!!
Dobrze,że chociaż Ferens coś mądrego powie na tych sesjach.
2 grudnia 2011
+0
-1
PL
310-da7
~ e tam   w Nowej biłgorajskiej też jego interpelacje opisują, bo jako jedyny zgłasza je na sesji.
1 grudnia 2011
+1
-2
PL
d5e-4ef
~ ????   Redakcja
Redaktor naczelny:
Katarzyna Ferens-Paczwa
tel. kom. 533 188 100
e-mail katarzyna.ferens@bilgorajska.pl
30 listopada 2011
+1
-1
PL
d5e-4ef
~ Czy to nepotyzm ?   córka Ferensa jest Redaktorem Naczelnym gazety i co artykuł to reklamuje tatusia do następnych wyborów w 2014r.
30 listopada 2011
+2
-2
PL
c42-844
~ arczi64   Tokarski cos chcial ukryc :) prywatym przewoznikom powinno sie ograniczyc te jazde ,ostatnio tak bylo zapchane w busie ludzmi ze warunki przyponialy bydlece wagony w dodtaku jechal 110km/g jakby kartofle wiozl bo mu sie spieszy baranowi kontrole powiny byc czestrze oraz surowe mandaty nakladac moze wtedy zmadrzeja te JELOPY
29 listopada 2011
+1
-1
PL
a7c-e14
~ mieszkaniec   Starosta ma obowiązek kontroli przewoźników zgodnie z wymienioną w artykule ustawą.
28 listopada 2011
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
dzisiaj, 15:50 Powiat
Oferta powiatu na Forum Eksportu 2022
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
w piątek, godzina 10:41 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
3 maja 2022 Aleksandrów
100-lecie OSP w Aleksandrowie Drugim
Ochotnicza Straż Pożarna w Aleksandrowie Drugim działa od 1921 roku. Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia powstania jednostki zorganizowano we wtorek 3 maja.
dzisiaj, 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu
4 maja 2022 Biłgoraj
Podłożone ładunki wybuchowe
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 10:54 Region
Pandemia się skończyła, co teraz ze świadczeniami postojowymi?
dzisiaj, 09:17 Biłgoraj
Jubileusz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w sobotę, godzina 08:23 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
dzisiaj, 07:08 Biłgoraj
Zespół The FoxCats wystąpił w Biłgoraju
4 maja 2022 Biłgoraj
Rusza maturalny maraton
Już dziś (4 maja) rozpoczynają się tegoroczne matury. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmagania z egzaminem dojrzałości zaczęli tradycyjnie od testów z języka polskiego. Jutro czekaja ich przeprawa z matematyką.
dzisiaj, 07:41 Biłgoraj
Uczniowie ONZ-etu finalistami Olimpiady Biologicznej
w poniedziałek, godzina 10:20 Biłgoraj
Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl