Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Obrady Rady Powiatu Biłgorajskiego
2011.11.27 18:18 | aktualizacja: 2011.11.28 10:28

Interpelacja z lupą

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 24 listopada br. radny Tadeusz Ferens stwierdził, że odczytanie najważniejszego załącznika do uchwały, zawierającego 20 lat prognozy finansowej, jest niemożliwe bez użycia lupy.
Interpelacja z lupą
Interpelacja z lupą

Radni otrzymali materiały na sesję zawierające uchwałę w sprawie prognozy finansowej na lata 2012 - 2029. Uchwała zawierała załącznik, który napisany był tak drobną czcionką, że wywołało to konsternację radnego, który musiał użyć lupy, aby odczytać treści tam zawarte - Szanowni Państwo pochyliłem się nad uchwałą dotyczącą prognozy zadłużenia na lata 2009-2029, którą podejmiemy zapewne na następnej sesji. Ponieważ jest ona według mnie kluczowa, o szczegóły pytam już dzisiaj. Uchwałę można swobodnie przeczytać, natomiast załącznik do niej, to już niekoniecznie. Jest to jedynie możliwie z użyciem lupy, którą się posłużę - stwierdził radny Ferens. Używając lupy i analizując załącznik Ferens stwierdził, że za rok 2010 umieszczono plan budżetu, a nie jego wykonanie, a ten budżet został już zamknięty stosowną uchwałą Rady Powiatu. Ponadto za 2011 przedstawiono plan budżetu, który powinien być prognozą, która zawiera już kwoty z uwzględnieniem np. pieniędzy przyznanych z UE. - Stąd moje pytanie do starosty: czy celowo przekazano nam takie materiały, aby ukryć coś w budżecie czy jest to przypadek, czyjaś pomyłka? - pytał radny Tadeusz Ferens.

Radny powrócił także do swojej interpelacji sprzed miesiąca.

- Chciałbym także wzmocnić moją interpelację z poprzedniej sesji dotyczącą licencji dla prywatnych przewoźników, które godzą w byt PKS-u. Odpowiedź starosty Schodzińskiego była zbyt ogólnikowa i mówiąca w dużym uproszczeniu: jest jak jest i nic się nie da zrobić - stwierdził radny Ferens.

Radny odniósł się do ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, w której jest zapisane, że usługa to odbywa się na zasadach konkurencji regulowanej, a także, że do zadań organu wydającego licencję należy planowanie rozwoju, a także zarządzanie i organizowanie transportu publicznego. Ostatni przytoczony przez radnego Ferensa artykuł mówi o tym, że organy udzielające licencji o wykonywaniu przewozów mają prawo do kontroli przedsiębiorcy w zakresie wydanej decyzji.

- Pracownicy biłgorajskiego PKS-U nie oczekują specjalnych przywilejów. Chcą jedynie równego traktowania w grupie prowadzących usługi transportowe, a tak w ocenie moich rozmówców nie jest. I pytanie zasadnicze: ile takich kontroli przeprowadzono, jakie były ich rezultaty? - pytał Tadeusz Ferens.

Do wątpliwości radnego odniósł się starosta Marian Tokarski. W sprawie PKS-u zobowiązał się do sprawdzenia ile takich kontroli przeprowadzono i udzielenia radnemu pisemnej odpowiedzi. w sprawie załącznika stwierdził - Przepraszam za tą techniczną niedoróbkę i przyrzekam, że nie będzie więcej materiałów, które trzeba odczytywać z lupą - obiecał Marian Tokarski, starosta bilgorajski.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Interpelacja z lupą, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6690
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
613-ded
~ ###   Jak to nie zgłaszają? Oczywiście można widzieć i słyszeć tylko jednego sprawiedliwego!!!
4 grudnia 2011
+1
-0
PL
1db-ca9
~ Barbara   A o kim ma pisać??????
Przecież inni radni nie zgłaszają interpelacji!!!!!
Dobrze,że chociaż Ferens coś mądrego powie na tych sesjach.
2 grudnia 2011
+0
-1
PL
310-da7
~ e tam   w Nowej biłgorajskiej też jego interpelacje opisują, bo jako jedyny zgłasza je na sesji.
1 grudnia 2011
+1
-2
PL
d5e-4ef
~ ????   Redakcja
Redaktor naczelny:
Katarzyna Ferens-Paczwa
tel. kom. 533 188 100
e-mail katarzyna.ferens@bilgorajska.pl
30 listopada 2011
+1
-1
PL
d5e-4ef
~ Czy to nepotyzm ?   córka Ferensa jest Redaktorem Naczelnym gazety i co artykuł to reklamuje tatusia do następnych wyborów w 2014r.
30 listopada 2011
+2
-2
PL
c42-844
~ arczi64   Tokarski cos chcial ukryc :) prywatym przewoznikom powinno sie ograniczyc te jazde ,ostatnio tak bylo zapchane w busie ludzmi ze warunki przyponialy bydlece wagony w dodtaku jechal 110km/g jakby kartofle wiozl bo mu sie spieszy baranowi kontrole powiny byc czestrze oraz surowe mandaty nakladac moze wtedy zmadrzeja te JELOPY
29 listopada 2011
+1
-1
PL
a7c-e14
~ mieszkaniec   Starosta ma obowiązek kontroli przewoźników zgodnie z wymienioną w artykule ustawą.
28 listopada 2011
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 07:31 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:43 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
dzisiaj, 08:37 Biłgoraj
IMGW znów ostrzega
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
w czwartek, godzina 11:27 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Obywatelskie zatrzymanie w centrum miasta. Kierujący fiatem miał prawie 2 promile
dzisiaj, 08:23 Biłgoraj
Letnie półkolonie z Ładą 1945 Biłgoraj
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
5 sierpnia 2022 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
dzisiaj, 07:49 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt zaatakuje pozycję wicelidera cyklu Porsche Sports Cup
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
w czwartek, godzina 10:21 Lubelszczyzna
Możesz dostać nawet 2,5 tys zł mandatu. Już jutro akcja policji
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
3 sierpnia 2022 Kolonia Sól
110. urodziny Agnieszki Strzałki
5 sierpnia 2022 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl