Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Ziobro, Kurski, Cymański, czyli...
2011.11.26 18:54 | aktualizacja: 2011.11.28 11:48

"Solidarna Polska" w Biłgoraju - nowe video!

- Nie udało się zbudować takiej opozycji, która umiałaby dotrzeć do ludzi. Platforma Obywatelska wygrała szóste wybory z rzędu i z powodu tego bólu jesteśmy tutaj z państwem - mówił do zgromadzonych w auli Szkoły Muzycznej Jacek Kurski. Spotkanie z członkami Klubu "Solidarna Polska" odbyło się w sobotnie popołudnie, 26 listopada br.
"Solidarna Polska" w Biłgoraju - nowe video!
"Solidarna Polska" w Biłgoraju - nowe video!

Spotkanie, które było zaplanowane na godz. 14:30 rozpoczęło się z mały m opóźnieniem. Wzięli w nim udział członkowie Klubu Parlamentarnego "Solidarna Polska", który powstał po wyrzuceniu trzech europosłów z Prawa i Sprawiedliwości. Na zaproszenie posła Piotra Szeligi w auli Szkoły Muzycznej gościli: Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, Beata Kempa, Tadeusz Cymański, Andrzej Dera, Arkadiusz Mularczyk, Mieczysław Golba Jarosław Żaczek i Jerzy Rębek.

Wizyta Zbigniewa Ziobro w Biłgoraju była zaplanowana przed wyborami, nie doszła do skutku z powodu zakazu, jaki otrzymał europoseł od władz swojej ówczesnej partii. Obiecał jednak wtedy, że przyjedzie i spotka się z mieszkańcami miasta. - Wiarygodność to jest rzecz niezwykle cenna, to jest cnota, która daje siłę w polityce, bo konieczne jest zaufanie - mówił podczas sobotniego spotkania.

- Jesteśmy tutaj dlatego, bo mamy ważne przesłanie, które odebraliśmy podczas kampanii wyborczej. Polacy chcą, by władza przyjechała na miejsce i wysłuchała co mają do powiedzenia - rozpoczęła Beata Kempa i dodała: - Chcemy przywrócić godność Polakom, to jest dziś niezwykle ważne. Nie może być tak, że wolnym, demokratycznym kraju dyskryminuje i poniewiera się tymi, którzy po dwudziestu latach niepodległości chcą słuchać Radia Maryja, czytać Nasz Dziennik. Mamy pełne prawo do naszych przekonań, wartości i praktyk, które chcemy kultywować. Każdy Polak ma prawo do godności.

Posłanka mówiła także o budowanych strukturach nowej partii, która ma stanowić silną opozycję dla rządzących, ale współpracować z obecną prawicą. - Jeżdżąc po wielu miejscach naszego kraju spotykam się z sympatykami "Solidarnej Polski". Na razie to zalążek, ale już są kolejne zgłoszenia chętnych do przystąpienia do nowej formacji, otrzymujemy maile, telefony, listy, w których piszecie państwo, że chcecie, by polska prawica budowana na bazie wartości i chrześcijańskiej tradycji rządziła Polską. Trzeba dać Polakom, szczególnie tym, którzy mają serce pop prawej stronie, nadzieję - mówiła Kempa.

Nie obyło się także bez krytyki obecnie rządzącej partii, czyli Platformy Obywatelskiej. Europoseł Jacek Kurski mówił, że jest to władza, która zadłuża Polskę, która jest nieefektywna, jeśli chodzi o budowę dróg, która zaprzepaszcza nasze szanse w Unii Europejskiej. Mówił, także, że w Polsce nie stwarza się odpowiednich warunków do urodzenia i wychowania dzieci. - Platforma pod swoimi rządami likwiduje Państwo, jest zapaść na kolei, jest likwidacja wielu punktów pocztowych, Państwo wycofuje się z odpowiedzialności za służbę zdrowia, stawiając na komercjalizację - grzmiał Kurski. Wspomniał także o likwidowanych w Biłgoraju instytucjach tj. Oddział Celny, czy problemie zamykania szkół. - Tak dalej być nie może - mówił. Zaznaczył, że wraz z kolegami z Klubu "Solidarna Polska" podejmował próby reformowania Prawa i Sprawiedliwości, tak by możliwa była wygrana w wyborach. Jak wiadomo - nie udało się, dlatego teraz stawiają na nowa formację, która będzie mogła współpracować z obecnie istniejącymi po prawej stronie sceny politycznej partiami.

Budowanie struktur nowej partii, która powalczyłaby w przyszłych wyborach o władzę zapowiedział także poseł, a zarazem przewodniczący klubu "Solidarna Polska" Arkadiusz Mularczyk. Mówił, że potrzebna jest alternatywna dla wszystkich, którzy mają poglądy konserwatywne, chrześcijańskie, bliskie społecznej nauce kościoła. - Chcemy także zwrócić uwagę na to, że Polska jest krajem, gdzie bardzo trudno żyje się przedsiębiorcom, gdzie jest przerost administracji, bezrobocie, a wielu ludzi musi wyjechać za granicę - stwierdził Mularczyk.

Wspomniał także o wyrzuceniu parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości. - Boleję nad tym, że w taki sposób nas potraktowano, ale to zamknięty rozdział. Tworzymy nową formację "Solidarna Polska", dlatego, że chcemy realizować program solidarnego, silnego państwa, w którym wszyscy mają równe szanse - dodał przewodniczący Klubu.

Po przemówieniach zaproszonych gości możliwość wyrażenia swoich opinii mieli mieszkańcy. Pytali m.in. mianowanie Jarosława Gowina na Ministra Sprawiedliwości, czy przywrócenie w Biłgoraju Sądu Pracy. Zainteresowani byli też bardziej ogólnymi sprawami jak zjednoczenie polskiej prawicy pod sztandarem "Solidarnej Polski". Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.

Spotkanie w Biłgoraju było pierwszym, w którym wzięła udział tak duża część nowopowstałego Klubu. Odbyło się w ramach wizyt w miastach tej części kraju i nie miało charakteru konwencji programowej, jednak było zapowiedzią powstania nowej prawicowej partii, która wg nieoficjalnych informacji ma zaistnieć na scenie politycznej wraz z początkiem przyszłego roku.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
"Solidarna Polska" w Biłgoraju - nowe video!, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 29493

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (30)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b82-5f2
~ Wladymir..P,   Glupi lud ten co tak latwo daje sie nabrac na takie dyrdymaly...To tak jakby obiecac ludziom darmowy lot w kosmos POLSKIM PROMEM KOSMICZNYM,,oczywiscie ktrego niemamy i niebedziemy miec,,PIS i ,,SOLIDARNA POLSKA,,TAKI LOT ZORGANIZUJE,,
30 listopada 2011
+2
-3
US
c10-f2a
~ ke   jeszcze troche i bedziecie dzisiecine placic na kosciolki pis i solid. polske
29 listopada 2011
+2
-4
PL
972-853
~ marciatka   Naprawdę większość biłgorajan czuje się ciągle zagrożonymi, słabymi? Ciągle czują, że ktoś im coś zabiera? Ta partia, jak i PiS ciągle podjudzają negatywne emocje.
Ludzie, żyjecie w pięknej krainie, na Roztoczu, miasto się rozwija, drogi powstają, są programy unijne, bezrobocie spada, macie tyle możliwości.
Ciągle, zamiast się cieszyć, musicie myśleć kto Wam zagraża? Według mnie to grzech, nie cieszyć się z tego, że mieszkacie w tak pięknym miejscu, z takimi możliwościami, z tak życzliwymi ludźmi. Doceńcie, co macie, bo macie bardzo wiele.
29 listopada 2011
+4
-4
NL
daf-f83
~ Maxx   Zdjęcie nr 34 z twarzy pana eSz czytam "Jejku, ale mi się kupę chcę, muszę wyjść". Trzeba mieć trochę poczucia humory w tej groteskowej szopce przedstawionej nam tu na tym spotkaniu:) Biłgorajanie nie ma co się spinać, róbmy swoje
29 listopada 2011
+3
-4
US
c10-f2a
~ ma   dwie miniowki reszta moher------przyszlosci zorro nie ma
27 listopada 2011
+4
-5
PL
63c-426
~ ryba   Popieram Solidarna Polska
27 listopada 2011
+4
-4
PL
d18-904
~ ...   Komuna kradła wolność, Solidarność majątek !!!
27 listopada 2011
+3
-5
PL
90a-14a
~ jot'e   Janie Kowalski!!Wszystko o mnie można powiedzieć,ale nie to że jestem młody.Mimo tego nie podzielam zupełnie Twego zachwytu tak zwaną "solidarną Polską". Może i ja jak bym miał te kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie to też nazwałbym się "Solidarny". Na lekcje chodziłem i ekonomii się uczyłem.Co prawda socjalistycznej,ale zawsze.Przez dwadzieścia lat pluto na nią i na socjalizm,a tu nagle się okazuje że ten tak zwany kapitalizm prowadzi do największego krachu gospodarczego w dziejach.Nie pomagają wywoływane ciągle wojny pod pretekstem wprowadzania demokracji,jak również wojna z terroryzmem,która terrorem przerasta każdy terroryzm.
A tak z naszego podwórka,to ten przeklęty PRL rozwijał się mimo zależności od Wielkiego Brata ze wschodu.Obecne lata po tak zwanym odzyskaniu suwerenności,to rozkradanie wypracowanego przez kilka pokoleń majątku narodowego i zadłużenie Polski tak,że nawet nasze prapraprawnuki nie będą w stanie tego zwrócić i utracą wtedy suwerenność stając się niewolnikami tego wyśnionego "Zachodu",który okazał się wilkołakiem mimo dość neutralnej nazwy"sektora finansowo-bankowego.
A ta cała "Solidarna Polska" której większość członków już rządziła w różnych konfiguracjach,to tylko trochę lepiej poinformowani ludzie,którzy mają nadzieję załapać się przynajmniej na dozorców niewolników.
27 listopada 2011
+7
-5
Drakkar   PRZYWILEJE POSŁÓW: ZAROBKI, IMMUNITET - 17 powodów, dlaczego warto zostać posłem!
1. ochrona immunitetu - nawet mandat drogowy posłowi nie grozi
2. pensja - 10 tysięcy złotych miesięcznie
3. dieta - 2500 złotych miesięcznie
4. biuro poselskie - 11 650 zł, w tym pieniądze na paliwo
5. 2200 zł miesięcznie na wynajęcie mieszkania w stolicy
6. darmowe loty po całej Polsce
7. za przejazd autobusem PKS nie płacą ani złotówki
8. całkowicie darmowe bilety na kolej
9. sejmowe limuzyny wożące po Warszawie
10. darmowe przesyłki pocztowe
11. niekontrolowany czas pracy
12. odprawa po skończeniu kadencji 30 tys. zł
13. karetka pogotowia przed parlamentem podczas obrad
14. komputer i darmowy serwis informatyczny
15. pieniądze na noclegi poza Warszawą i miejscem zamieszkania
16. napoje wyskokowe w miejscu pracy
17. delegacje zagraniczne
27 listopada 2011
+7
-5
US
c10-f2a
~ ka   chcieliscie demokracje to macie,ale myslami jestescie w prl wszystko sie wam nalezy i za darmo---- never ever again.ciemnote na bok ruszac glowa i do bisnesu a nie do kosciolka---albo buzie na klodke
27 listopada 2011
+1
-6
PL
877-9b5
~ Jan Kowalski   Do tych wszystkich którzy mnie krytykują, zapewne bardzo młodzi jeszcze jesteście, na lekcje też nie chodziliście za wiele, szczególnie te z historii i ekonomii, także się Wam nie dziwie, że nie wiecie na jakich filarach i wartościach opiera się silne państwo, a u nas w kraju jest wiele problemów, ludzie młodzi wciąż wyjeżdżają, wszystko się kurczy, a cierpimy my wszyscy. Dlatego powinniśmy wybrać najlepszą dla nas alternatywę, by przywrócić godność Polakom!!!Brawo Solidarna Polska!!!
27 listopada 2011
+8
-7
PL
b82-5f2
~ Wladymir..P,   do ,,Jana Kowalskiego,,cos ty sie CHLOPIE najaral czy prochow jakich pojadl ???? a moze HALUCYPKI,,??
27 listopada 2011
+3
-6
PL
b82-5f2
~ marko   Zaraz a jak to szeliga??? ciemnota glosowala na niego bo byl w pis-uarze,,a teraz to co on kombinuje ???te belfry to sie zbuntowaly ,,a szeliga ??? juz nie za kaczorem???,,jak to,,pognac go,,,a nie Palikota,,co mochery to moga wszystko,,...??..falszystwo...
27 listopada 2011
+5
-6
US
c10-f2a
~ ow   najlepsze sa miniuwy w pierwszym rzedzie , ladne nogi to chyba najstotniejsza zmiana u moherow
27 listopada 2011
+3
-2
PL
f34-37e
~ PZPR   głupi lud. Palikot przyjedzie - biją brawo, Ziobro przyjedzie - biją brawo, jakby Hitler przyjechał i trochę na ściemniał to też by bili. Baranie łby.
27 listopada 2011
+8
-6
PL
877-9b5
~ Jan Kowalski   Byłem na spotkaniu, zabrałem rodzinę i kumplów z roboty, ale tylu ludzi to się nawet ja nie spodziewałem. Cieszy mnie to, że tacy politycy zechcieli do nas przyjechać, cieszy mnie że mamy swojego posła który jest z nimi, cieszy mnie że i my mamy w tym swój udział i cieszy mnie że jest jeszcze jakaś szansa na uratowanie kraju z niebezpieczeństwa, jak to jeden z posłów przytoczył!!!Brawo!!!
27 listopada 2011
+10
-7
PL
a5d-8db
~ buu   pewnie chodzi ze szpilki bys nie wepchal ;P
27 listopada 2011
+2
-3
PL
90a-14a
~ jot'e   KT pisze,ze takiego spotkania jeszcze w Biłgoraju nie było.W moim wieku z pamięcią jest już różnie,ale pamiętam wizytę Leszka Millera jak SLD było na fali,czy też Aleksandra Kwaśniewskiego w kampanii wyborczej na prezydenta.W obu przypadkach spotkania odbywały się w sali kinowej BCK i ludzi było tyle,że i szpilki by więcej nie wepchał.
Tyle i tylko tyle napisałem w odpowiedzi na stwierdzenie niejakiego KT,że tak licznego spotkania w Biłgoraju jeszcze nie było.|Próbowałem ten komentarz umieścić na portalu bilgoraj.com,ale pojawiła się informacja:Błąd!!użyto niedozwolonych wyrazów!
Temu który znajdzie ten wyraz stawiam "flaszkę".
27 listopada 2011
+4
-4
PL
491-51c
~ FRED   Szeliga dziabną Palikota w samo serce przyjezdzając z tym całym towarzystwem do Biłgoraja, ahhhh
27 listopada 2011
+12
-4
PL
b82-5f2
~ marko   Tu najwieksze zaglebie ciemnoty ,i mozna se posciemniac,,,popatrzcie na zdieciach na tego szelige jak chce byc widoczny ,,,cyrk dla ciemnoty,,,
27 listopada 2011
+10
-9
PL
3f5-fe3
~ Kamila   Popieram solidarną. Byłem na spotkaniu i komentarze nie zmienią tego co było. Wspaniała atmosfera. Ludzie nie mieścili się w sali. Mają wielką szansę na powodzenie.
27 listopada 2011
+9
-6
PL
8e1-0e9
~ Janko   O co walczą dokąd zmierzają.To jest zakamuflowany odłam PO.Nie każdy o tym wie nawet z nich.Nic nie zmienią poza sobą.Im to się powiodło,na razie.Nie widzę ani jednego z byłej dawnej Solidarności. Im na starość pozostała tylko,uroda.
27 listopada 2011
+5
-9
PL
742-e84
~ mac   Jak dla mnie czy to po czy pis czy teraz solidarna nie ma znaczenia. Co konkretnie zrobi dla Polski i Biłgoraja to nnie interesuje. Wszyscy politycy są tacy sami hipokryci i obłudnicy
27 listopada 2011
+8
-5
PL
b3b-098
~ ai   ciemny lud to kupi?
27 listopada 2011
+9
-8
US
c10-f2a
~ py   zorro zaszalal w bilgoraju,przy boku klempy
26 listopada 2011
+6
-6
PL
c84-a57
~ cortea   ja to bym chciał żeby posłanka Mucha przyjechała...
26 listopada 2011
+8
-8
PL
e56-68c
~ CrazyWiesiek   po słowach Szeligi: "państwo zostają na sali" wyszedłem. Nie będzie mi rozkazywał.
26 listopada 2011
+10
-9
US
c10-f2a
~ es   w moherowej wiosce moga liczyc na sukces
26 listopada 2011
+10
-7
mastalerz   Jestem "faszystą" bo nie chcę sprzedać Polski , jestem "faszystą" bo wywieszam polską flagę , jestem "faszystą" bo palę znicz nieznanemu żołnierzowi . Ale nie jestem europejczykiem bo nie miałem ch... w d...e !!!
26 listopada 2011
+6
-8
PL
613-ded
~ Czy te oczy mogą kłamac?   Polacy chcą, by władza przyjechała do nich... - rozpoczęła Beata Kempa
26 listopada 2011
+7
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
w czwartek, godzina 15:19 Biłgoraj
"Das festiwal of the songs" po raz 19. [NOWE ZDJĘCIA]
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
12 maja 2022 Frampol
Nowy dyrektor SZS we Frampolu
w poniedziałek, godzina 10:20 Biłgoraj
Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl