Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Dyskusja na obradach sesji
2011.10.31 17:30 | aktualizacja: 2011.11.02 10:05

Sprawy różne Furlepy

Sprawy różne to stały punkt obrad każdej rady powiatu, miasta, czy gminy. Na ostatniej październikowej sesji Rady Powiatu ten punkt programu postanowił wykorzystać radny Michał Furlepa, aby zapytać dyrektorów szkół podległych Starostwu, o możliwość wynajęcia szkół i internatów w okresie wakacyjnym.
Sprawy różne Furlepy
Sprawy różne Furlepy

Radny powiatowy Michał Furlepa skierował swoje pytanie dotyczące wynajęcia szkół do Starosty Mariana Tokarskiego, który udzielił głosu obecnemu na sali obrad Mieczysławowi Królowi, dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Budowlanych w Biłgoraju.

- Ci, którzy maja duże pieniądze to szukają świetnych warunków, Ci którzy mają małe to chcieliby tak: żeby dobrze zjeść, dobrze się wyspać, ze wszystkiego korzystać. Suma sumarum, żebyśmy my jeszcze do tego dołożyli. To ja dziękuję po prostu. Coraz mniej jest takich któryby przyszli i dali taką ofertę, żebyśmy na tym zarobili - wyjaśniał Mieczysław Król, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Budowlanych w Biłgoraju.

Dyrektor przypomniał, czasy, gdy do Biłgoraja przyjeżdżała I liga Pogoni Szczecin. - Jednak czasy się zmieniły i kluby nie maja pieniędzy, albo mają małe. Muszę uruchomić kuchnię, pracowników, im zapłacić nadgodziny. I to się nam nie kalkuluje. My jesteśmy otwarci w każdej chwili, a mieliśmy takie przypadki, że 2 lata nam nie płacono. Jeżeli zarobimy na tym, to wtedy jesteśmy zainteresowani - podsumował dyrektor Król.

W odpowiedzi radny Furlepa stwierdził, że porusza problem, który Jego osobiście dotyczy na co dzień, jako dyrektora OSiR. - Panie dyrektorze moja mama chwali Pana 30-lat. Ja nie mam nic do Pana. Ale Ośrodek na wakacjach przerabiając małe schronisko młodzieżowe w podstawówce "Jedynce" będzie przyjmował grupy zewnętrzne - obóz z Bełchatowa. Wydaje mi się, że Pan mając i tą bazę i internat, i mówię to do każdego dyrektora, a także zastępców czy kierowników, jesteście Państwo w stanie na tym zarabiać. Zwiększać własne dochody oddawane na konto powiatu, które wracają do was - argumentował radny powiatowy Michał Furlepa. - Naprawdę proszę mi uwierzyć, że możecie na tym zarabiać, a zarząd obliguję do tego, żeby tego wymagać - stwierdził Furlepa. Dyskusję w tym punkcie obrad zakończył Starosta - Złożymy publiczną ofertę na letni wypoczynek w okresie wakacji. Poczekamy na oferentów, jesteśmy otwarci na przedstawiony problem i w praktyczny sposób sprawdzimy jaka będzie jego realizacja - zapewnił Marian Tokarski, starosta biłgorajski.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Sprawy różne Furlepy, 2.5000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9294
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
mastalerz  Niech lepiej powie dlaczego rzuca kłody pod nogi klubowi BKS Łada 1945 ??? Jak nie chcę pomagać (chociaż jest to jego obowiązkiem) to niech chociaż nie przeszkadza !!! Wszystkich sukcesów nie da się zagarnąć pod siebie !!!
31 października 2011
+19
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
3f5-fe3
~ sąsiadka   Furlepa został oceniony przez wyborców. Nawet pani Piętak dostała więcej głosów. Niech zajmie się osirem i zalewem a nie poucza o bazach noclegowych. W sweterku na sesję - kultury panie radny oj kultury.
1 listopada 2011
+10
-1
PL
7ff-14a
~ mieszkaniec   Moja mama chwali pana 30- lat Panie Dyrektorze,co to ma być sesja czy spotkanie towarzyskie...
1 listopada 2011
+4
-3
PL
874-986
~ Endriu   jemu już wystarczająco napomagali dlatego jest kim jest
31 października 2011
+12
-1
PL
8ee-2c2
~ olek   A mi się podoba ten FURLEPA jest odważny i chce coś robić dla tego Biłgoraja,i ten kto krytykuje niech się zastanowi czy mu jakoś pomógł czy tylko robi wszystko na złośc z zazdrości
31 października 2011
+1
-14
mastalerz   Niech lepiej powie dlaczego rzuca kłody pod nogi klubowi BKS Łada 1945 ??? Jak nie chcę pomagać (chociaż jest to jego obowiązkiem) to niech chociaż nie przeszkadza !!! Wszystkich sukcesów nie da się zagarnąć pod siebie !!!
31 października 2011
+19
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 14:17 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
dzisiaj, 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
w czwartek, godzina 10:25 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w czwartek, godzina 16:24 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
dzisiaj, 11:00 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 10:08 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w środę, godzina 17:32 Biłgoraj
Drożej za przedszkole. Placówki darmowe dla dzieci z Ukrainy
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Wizyta w Sejmie
w czwartek, godzina 14:54 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
w środę, godzina 07:49 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
w czwartek, godzina 07:59 Biłgoraj
Czekają nas utrudnienia w ruchu
we wtorek, godzina 14:42 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w środę, godzina 08:13 Biłgoraj
Kuba Nizio w "Tak to leciało"
we wtorek, godzina 12:30 Biłgoraj
Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w środę, godzina 17:08 Biłgoraj
Nowy radny złożył ślubowanie
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
dzisiaj, 08:30 Biłgoraj
Chcesz zostać harcerzem? Przyjdź na spotkanie
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w środę, godzina 17:48 Biłgoraj
Zmarł fotograf Daniel Błaszczyk
w czwartek, godzina 10:42 Biłgoraj
#sadziMY po raz czwarty
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w czwartek, godzina 07:15 Biłgoraj
Wozy strażackie pojadą do Ukrainy
22 września 2022 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl