Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Z obrad Rady Powiatu Biłgorajskiego
2011.10.30 11:10 | aktualizacja: 2011.10.30 15:21

Radni pytają, starosta odpowiada

Na ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 27 października 2011 r., tylko jeden radny, Tadeusz Ferens, złożył interpelacje. Pytał o dwie sprawy: sytuację biłgorajskiego PKS i kwestię nocnych dyżurów pracowników w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.
Radni pytają, starosta odpowiada
Radni pytają, starosta odpowiada

Pierwsza interpelacja dotyczyła PKS i koncesji wydawanych prywatnym przewoźnikom.

- Docierają do mnie niepokojące informacje, że w naszym starostwie podejmowane są decyzje godzące w byt biłgorajskiego PKS. PKS to zasłużony i bardzo potrzebny dla naszego regionu zakład pracy. Pełnił i pełni służebną rolę dla naszej społeczności lokalnej. Likwidacja tej firmy byłaby bardzo niekorzystna dla naszego powiatu i godziłaby w interesy części naszego społeczeństwa - mówił Radny Tadeusz Ferens.

Przypomniał także, że zapewnienie zbiorowego zaopatrzenia transportowego jest obowiązkiem w myśl ustawy spoczywającym na samorządzie powiatowym.

Na to pytanie odpowiedzi udzielił wicestarosta Stanisław Schodziński. - Temat ten nie jest nowy, już kilka lat temu miałem delegację z PKS, przedstawicieli związków zawodowych, którzy domagali się, żeby koncesji nie wydawać. PKS jest przedsiębiorstwem tak jak każde inne przedsiębiorstwo i działa w myśl ustawy o swobodnej działalności gospodarczej. Tak samo działa ustawa o nieuczciwej konkurencji. Żeby nie wydać komuś koncesji musi być powód. Po pierwsze firma, która się stara ma nie spełnić warunków, po drugie można koncesję odebrać, ale muszą być skargi i te skargi trzeba udowodnić. Dlatego też przyglądaliśmy się temu tematowi, ale nie ma tu specjalnej ochrony PKS i starosta nie ma wiele ruchów. Chyba, że są skargi konkretne, które pozwolą na odebranie koncesji, to wtedy proszę bardzo - wyjaśniał Stanisław Schodziński.

Wicestarosta przypomniał także, że Starosta wydaje koncesje tylko na przejazdy na terenie naszego powiatu, natomiast zgodę na przejazdy poza powiatem wydaje marszałek.

Druga poruszona przez radnego kwestia to nocne dyżury w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Według informacji radnego Ferensa, zdarza się, że na nocnym dyżurze jest tam tylko jedna osoba z personelu na 40 podopiecznych. - Co by się stało w przypadku nagłego zdarzenia np. ataku padaczkowego?Opiekun musi udzielać pomocy, zadzwonić po pogotowie, otworzyć zamykaną na noc bramę - dopytywał radny Ferens.

Na to pytanie odpowiedzi udzieliła dyrektor placówki Beata Tokarska. - Nie wiem czy moja odpowiedź uspokoi Pana radnego, ale obsada nie zmieniła się od wielu lat. W nocy są 4 osoby dyżurujące - powiedziała dyrektor Tokarska.

W domu pomocy przebywa obecnie 147 osób, co rzeczywiście daje liczbę zbliżoną do 40, gdyż pod nadzorem 1 opiekuna jest 36 lub 37 osób. Jednak kwestia tego, czy jest to liczba wystarczająca, nie została rozstrzygnięta, gdyż temat ten nie był na ostatniej sesji Rady Powiatu kontynuowany.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Radni pytają, starosta odpowiada, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6130
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
65e-54e
~ mac   odpowiedzi udzieliła dyrektor placówki Beata Tokarska?
Czy to rodzina naszego starosty? Jesli tak to widze ze członkowie mają bardzo zdolnych w rodzinie, gdzie urząd to kuzyn/córka/syn/zieć/synowa itd kogoś z władz
31 października 2011
+5
-0
PL
e19-7cd
~ .   Kiedy Starostwo wypłaci obecnym i byłym pracownikom SP ZOZ niewypłacanego przez 10 lat funduszu socjalnego?Starostwo bedąc organem załozycielskim jest zobowiązane do tej wypłaty. Tymczasem zakonczono proces likwidacji, a ludzie zostali bez pieniedzy,które wypożyczyli na funkcjonowanie szpitala.
30 października 2011
+4
-0
PL
c84-a57
~ ala   Dlaczego nikt nie mówi, że palaczom skończyła się umowa i nikt ich nie zwalniał?
30 października 2011
brak ocen
PL
749-17b
~ wojciech   Dlaczego nikt nie mówi o zwolnionych palaczach z DPS -u
którzy w nocy pomagali dyżurującym, a obecnie ich nie ma?
30 października 2011
brak ocen
US
c10-f2a
~ al   dlaczego nikt nie zapytal czego moherowy bilgoraj glosowal na jarka a on nie wygral
30 października 2011
+1
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
dzisiaj, 09:36 Kraj
Dziś rozpoczyna się nabór. Od pierwszego dnia można zarobić ponad 4,5 tys. zł
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
Stadionowy Cross Przeszkodowy
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
dzisiaj, 11:10 Biłgoraj
Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży - gdy się ją dzieli
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl