Fundacja Gaudium et Spes organizuje wyjątkowy charytatywny koncert kolęd i pastorałek polskich w wykonaniu znakomitego duetu Krystyny i Wojciecha Cugowskich, który odbędzie się 28 grudnia 2024 r. o godz. 18:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie.
W programie usłyszymy zarówno tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, jak i współczesne świąteczne utwory, które na stałe zagościły w rodzimych radiostacjach. Będzie to wieczór pełen ciepła, wzruszeń i muzyki, która pozwoli nam jeszcze bardziej celebrować ten niezwykły świąteczny czas.
Podczas koncertu będą zbierane środki na uratowanie drewnianego XVIII-wiecznego kościoła w Dubie.
Organizatorem jest Fundacja Gaudium et Spes. Współorganizatorem LGD Silne Biłgorajskie. Wydarzenie wsparł powiat biłgorajski oraz miasto i gmina Tarnogród. Wydarzenie bierze udział w programie "Warto być Polakiem", którego organizatorem jest samorząd województwa lubelskiego.
Patronat medialny nad koncertem objął m.in. portal bilgorajska.pl.
Wojtek Cugowski - wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent muzyczny. Na scenie muzycznej obecny od połowy lat 90., przez 20 lat (1998-2018) związany z zespołem Bracia, założonym wraz ze swoim bratem, Piotrem. W ramach działalności zespołu Bracia zrealizował 4 płyty długogrające (w tym nagrodzony Platynową Płytą album "Zmienić Zdarzeń Bieg" z 2013 roku) i zagrał około 1500 koncertów. Lata 2015-2018 to wspólna działalność Braci z Krzysztofem Cugowskim pod szyldem "Cugowscy", która zaowocowała dwoma płytami: studyjną "Zaklęty Krąg" (Złota Płyta) i koncertową "Ostatni Raz", zarejestrowaną podczas koncertu w Lublinie w 2018 roku.
Wojtek ma na swoim koncie także współpracę z artystami polskimi, m.in.: Jan Borysewicz, Grzegorz Markowski, Marek Biliński, Jacek Królik, Marek Dyjak, Lubelska Federacja Bardów, Wojciech Karolak, Dariusz Kozakiewicz, zespoły - Budka Suflera, Alligators, Kruk, Teksasy, Polish Metal Alliance i inni.
Debiutancki album Wojtka zatytułowany "NIE CZEKAJ NA ZNAK" ukazał się w kwietniu 2022 roku. Płytę zapowiadały dwa single: "Nie Czekaj Na Znak" i "Znowu Będziemy Się Śmiać". W czerwcu Wojtek wraz z zespołem wystąpił podczas koncertu Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wydawcą solowej płyty Wojtka Cugowskiego jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Krystyna Cugowska - wokalistka, muzyk, certyfikowany pedagog wokalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Pedagogów Wokalnych Natural Voice Perfection, magister sztuki, muzykoterapeuta, animator kultury i arteterapeuta. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku kompozycja i teoria muzyki w zakresie muzykoterapii. Certyfikowany pedagog DoctorVox Voice Therapy Technique & Masterclass with Dr. Ilter Denizoglu. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach wokalnych oraz koncertowała zarówno w kraju, jak i za granicą. Doświadczenia zawodowe zyskała dzięki wspaniałym nauczycielom i wokalistom, z którymi współpracowała od 12 roku życia. Posiada doświadczenia pracy solowej, zespołowej, chóralnej, studyjnej. Bierze czynny udział w ciekawych projektach koncertowych, muzycznych, czy nagraniowych. Była wokalistką takich składów jak: Kwadrans Po, By The Way, Lady Stars, Gospel Rain, Świdnik Gospel Choir. Aktualnie pracuje nad własnym materiałem muzycznym. W styczniu 2020 r. otworzyła w Lublinie prywatne Studio Wokalne i Rehabilitacji Głosu Bluelife-Art, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Z jej usług korzystają profesjonaliści i amatorzy śpiewu oraz pracy z głosem. Wśród nich są aktorzy, wokaliści, lekarze, nauczyciele, a także osoby, które dopiero rozpoczynają swoją wokalną przygodę. Studio prowadzi również zajęcia z rehabilitacji głosu mówionego i śpiewaczego. Zajęcia są prowadzone w trybie stacjonarnym i online, w Polsce oraz poza jej granicami. Obejmują kształcenie i rozwój głosu, technikę emisyjną głosu, prawidłowy oddech i postawę, śpiew, dykcję, artykulację, interpretację, pracę z akompaniatorem, kształcenie słuchu, ekspresję sceniczną, pracę w studiu nagraniowym, pracę zespołową. Zajęcia prowadzone są w oparciu o takie techniki jak Lax Vox, DoctorVox, PocketVox, MaskVox oraz w oparciu o najnowsze techniki wokalne. Prowadzi warsztaty wokalne dla grup zorganizowanych. Jako nauczyciel skupia się na tzw. zdrowym śpiewie, na naturalnej, niewymuszonej pracy z głosem. Istotne jest w niej połączenie takich elementów jak świadomość swojego ciała, oddechu i emocji w trakcie śpiewania. Pomaga spełniać wokalne marzenia dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym.
Od listopada bieżącego roku prowadzi LUBELSKI CHÓR MUZYKI ROZRYWKOWEJ przy Centrum Kultury w Lublinie, którego jest pomysłodawcą, aranżerem, oraz dyrygentem.