Antyperspirant to produkt, który nie tylko ogranicza wydzielanie się potu, a wraz z nim przykrego zapachu, ale także hamuje namnażanie się bakterii. W dzisiejszych czasach niemal każda osoba dorosła stosuje antyperspiranty na co dzień, jako element dbania o higienę osobistą. Czy wiesz, że wiele z nas jednak popełnia poważne błędy podczas ich stosowania?
Jak aplikować antyperspirant?
Przede wszystkim na oczyszczoną i dokładnie osuszoną skórę. Wilgotne środowisko to raj dla drobnoustrojów. Wcierając antyperspirant w spoconą pachę, nie uzyskasz takiego efektu, jak po myciu i wytarciu.
Tematem, o którym warto wspomnieć, bo niewiele osób zdaje sobie z niego sprawę, jest to, że antyperspirantu nie należy nakładać rano, ale po wieczornym prysznicu. Działanie gruczołów potowych w nocy jest spowolnione, dzięki czemu produkt ma większą szansę się wchłonąć. Rano ponownie umyj się i zaaplikuj antyperspirant. Uzyskasz wówczas maksymalną ochronę przed poceniem.
Zapomnij o zasadzie "więcej znaczy lepiej". Antyperspirant nakładamy cienką warstwą. Jego nadmiar może wywołać niepożądane reakcje. Jeżeli zaś na skórze pod pachami pojawią się jakieś zmiany, podrażnienia np. spowodowane goleniem, objawy alergii, zrezygnuj z antyperspirantu. Zawarte w nim składniki mogą zaognić problem.
Czym się kierować wybierając antyperspirant?
Choć zapach na pewno ma znaczenie, nie może być jedynym czynnikiem decydującym. Zwracaj uwagę na skład produktu. Unikaj tych z alkoholem, który przesusza skórę, co może zwiększać ryzyko podrażnień. Kolejnym składnikiem, którego należy unikać, a który powszechnie dodaje się do antyperspirantów, są sole aluminium. Przenikają one przez skórę i odkładają się w organizmie, co może być niebezpieczne dla zdrowia.
Jeśli chcesz mieć pewność, że stosujesz skuteczny, a przy tym naturalny i maksymalnie bezpieczny antyperspirant, możesz przygotowywać go samodzielnie. Przepisy znajdziesz w poradniku Dr.Max. Wystarczy soda oczyszczona, olej kokosowy, mąka ziemniaczana i olejek eteryczny.