
Miejsca piłkarskich spektakli
Bez dwóch zdań stadiony ekstraklasowych klubów to miejsca, które dostarczają kibicom wielu emocji, a także niezapomnianych wrażeń. Często z wysokości trybun można oglądać piłkarskie spektakle i mecze, które stoją na naprawdę wysokim poziomie. Obecnie większość klubów może poszczycić się nowoczesnymi obiektami, co korzystnie przekłada się na komfort kibicowania, a także bezpieczeństwo kibiców. W tym artykule pokusiliśmy się o przygotowanie subiektywnego rankingu stadionów piłkarskich w Ekstraklasie, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: nowoczesność, estetyka, udogodnienia, pojemność, lokalizację, czy też atmosferę na trybunach.
Najlepsze stadiony w Ekstraklasie - TOP 3
Wybór najlepszego stadionu w Ekstraklasie nie należy do najłatwiejszych. Wiele obiektów spełnia najwyższe standardy europejskie. Naszym numerem jeden jest jednak Polsat Plus Arena Gdańsk. Na co dzień swoje mecze rozgrywa na niej Lechia Gdańsk, a obiekt zachwyca swoją estetyką. Przypomina wielką bryłę bursztynu, która efektownie mieni się w promieniach słońca, a także świeci wieczorami, gdy jej zewnętrzna obudowa jest podświetlana. Pojemność tego obiektu to 41 620 miejsc. W 2021 roku na stadionie w Gdańsku rozegrano finał Ligi Europy.
Tuż za obiektem w Gdańsku uplasował się Stadion Poznań o pojemności 42 837 miejsc. Na co dzień swoje mecze rozgrywa na nim Lech Poznań. W ostatnich latach to na tym obiekcie panuje najlepsza kibicowska atmosfera w Polsce, a Kolejorz może poszczycić się także wysoką frekwencją. Nasze podium uzupełnia Stadion Miejski w Białymstoku, na którym swoje mecze rozgrywa Jagiellonia. Obiekt oddano do użytku w 2014 roku i może pomieścić 22 372 osoby. Jest świetnie położony w okolicy terenów zielonych, a także nowoczesny i bezpieczny. Jego zewnętrzna konstrukcja wygląda bardzo efektownie.
Najlepsze stadiony w Ekstraklasie - miejsca 3-10
Poza czołową trójką w Ekstraklasie wciąż pozostaje wiele nowoczesnych obiektów, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort oglądania spotkań oraz wyjątkowe doświadczenia. Kolejne miejsca w naszym rankingu zajmują:
4. Tarczyński Arena we Wrocławiu (Śląsk Wrocław, pojemność: 43 302)
5. Stadion Wojska Polskiego w Warszawie (Legia Warszawa, pojemność: 31 800)
6. Stadion Widzewa w Łodzi (Widzew Łódź, pojemność: 18 018)
7. Stadion Miejski im. Floriana Krygiera (Pogoń Szczecin, pojemność: 21 163)
8. Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego (Cracovia, pojemność: 15 016)
9. Stadion Miejski w Gliwicach im. Piotra Wieczorka (Piast Gliwice, pojemność: 10 037)
10. Arena Zabrze (Górnik Zabrze, pojemność: 31 871)
Pozostałe stadiony piłkarskie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce to:
- Suzuki Arena w Kielcach (Korona Kielce, pojemność: 15 500)
- Stadion Zagłębia Lubin (Zagłębie Lubin, pojemność: 16 068)
- Miejski Stadion Piłkarski RKS Raków Częstochowa (Raków Częstochowa, pojemność: 5 500)
- Stadion Miejski w Grodzisku Wielkopolskim (Warta Poznań, pojemność: 5 383)
- Stadion MKS Miedź Legnica im. Orła Białego (Miedź Legnica, pojemność: 6 156)
- Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku (Wisła Płock, pojemność 3 000, docelowo 15 000)
- Stadion Miejski w Mielcu (Stal Mielec, pojemność: 7 000)
- Stadion im. Braci Czachorów (Radomiak Radom, pojemność: 8 840)
Jest coraz lepiej
Bez wątpienia pod względem stadionów Ekstraklasa wygląda coraz lepiej, a na jej zapleczu występują inne zespoły z ciekawymi obiektami, w tym m.in.: Wisła Kraków, Arka Gdynia i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Lokalne władze coraz chętniej inwestują w stadiony na najwyższym europejskim standardzie. Kibice w Polsce są bardzo zainteresowani rozgrywkami Ekstraklasy, które obstawiać można w zakładach bukmacherskich. Warto sprawdzić ofertę STS - obstawianie meczów Ekstraklasy.