Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.11.24 09:26

Małopolska - najlepszy pomysł na wycieczkę szkolną

Wycieczki szkolne to jedne z najważniejszych wspomnień, jakie pozostają po okresie edukacji. Dla wielu uczniów liczy się przede wszystkim sam fakt wyjazdu z kolegami i koleżankami z klasy. Mniejszą wagę przywiązują do samego miejsca, choć i tu oczywiście widoczne są różne preferencje. Dla dzieci i młodzieży im bardziej urozmaicony program i im mniej jest w nim prostego zwiedzania zabytków, tym lepiej. Odwiedzanie kolejnych obiektów na trasie kolarzy się zdecydowanie bardziej z nauką niż z wycieczką. Ale wycieczka może wyglądać inaczej. Być bardziej aktywna, uczyć przez zabawę oraz wprowadzać elementy rozrywki. Wtedy na pewno zadowoleni będą i uczniowie i nauczyciele.
Małopolska - najlepszy pomysł na wycieczkę szkolną
Małopolska - najlepszy pomysł na wycieczkę szkolną

Góry - widoki, aktywność i wspaniałe wspomnienia

Dobrym pomysłem na urozmaicenie wycieczki szkolnej są wędrówki górskie. Oczywiście muszą one być dostosowane do wieku uczniów oraz ich kondycji. Jednak bogactwo gór, które oferuje Małopolska, sprawia, że można tu znaleźć trasy zarówno dla dzieci z początkowych klas podstawówki, jak i dla licealistów. I góry, to nie muszą być od razu Tatry, gdzie wycieczki szkolne jednak poruszają się przede wszystkim dolinami. Równie, a czasem nawet bardziej widokowe, są Pieniny czy Beskidy. Z wielu miejsc widać tutaj Tatry, które podziwiane z daleka tworzą niepowtarzalne obrazy.

Najbardziej popularne dla turystów miejsca w górach to takie, z których "coś" widać. Mogą być to oczywiście polany czy odsłonięte szczyty, które często stają się celem wędrówek. Ale czasem, szczególnie w Beskidach, trzeba się posiłkować konstrukcjami stworzonymi przez człowieka. Wieże widokowe w Małopolsce znaleźć można m.in. w Beskidzie Sądeckim na Radziejowej, Gorcach na Lubaniu czy Gorcu, w Krynicy na Słotwinach, gdzie towarzyszy jej Ścieżka w Koronach Drzew. Jest też oferująca rozległe widoki platforma widokowa na Trzech Koronach w Pieninach, która co roku przyciąga tysiące spragnionych górskich panoram turystów.

Wycieczka szkolna - jak urozmaicić wyjazd

Zwiedzanie zabytków czy wycieczki piesze to jednak tylko część z szerokich możliwości stworzenia atrakcyjnego programu wycieczki szkolnej. Warto połączyć naukę i aktywność z zabawą i odwiedzić Największy w Polsce Park Rozrywki, którym jest znajdująca się w Zatorze Energylandia. Kilka godzin nieskrępowanej zabawy to coś, co pozwoli oderwać się od codzienności i zapewni żywe i barwne wspomnienia na długi czas.

Sam Zator może być też doskonałą bazą wypadową dla wycieczek szkolnych (atrakcje opisano na stronie https://westerncamp.pl/co-zobaczyc-w-zatorze-i-okolicach/). Jego położenie niedaleko Krakowa, czy chętnie odwiedzanych przez grupy Wieliczki, Bochni czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz jednocześnie u podnóży Beskidów daje możliwości budowania atrakcyjnych programów na krótsze i dłuższe wycieczki. Tym bardziej że tutejsza baza noclegowa, do której należy kompleks Western Park, jest doskonale przygotowana na przyjmowanie dzieci i młodzieży. Oferuje nie tylko komfortowe noclegi z wyżywieniem, ale także dostęp do boisk sportowych, terenów rekreacyjnych czy innych atrakcji. Zainteresowani? Oferta dla wycieczek szkolnych znajduje się na stronie https://westerncamp.pl/dla-szkol/.

Zator i jego okolice można też potraktować jako punkt programu wycieczki i skorzystać tu z tak niecodziennych atrakcji, jak np. przejazd drezynami rowerowymi czy wizyta w Ekomuzeum.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 613
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:14 Aleksandrów
Pożar kotłowni
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 10:16 Biłgoraj
Skusiły go inwestycje w sieci
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
dzisiaj, 07:52 Powiat
Będzie jaśniej i oszczędniej
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
dzisiaj, 08:03 Biłgoraj
Najlepsi graficy odebrali nagrody
1 grudnia 2023 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
w czwartek, godzina 08:01 Lubelszczyzna
Nowy rozkład jazdy pociągów, więcej możliwości podróżowania dla mieszkańców regionu
Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają dodatkowe połączenia kolejowe. W ramach zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzono m.in. całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca, dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina oraz dodatkowe pociągi z Terespola, Chełma, Parczewa czy Łukowa. To nie koniec dobrych informacji, bo na wybranych odcinkach Operator (POLREGIO S.A.) wprowadzi atrakcyjne promocje cenowe. Część połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od 10 grudnia br., a pozostałe będą dostępne od stycznia 2024 roku.
dzisiaj, 07:12 Biłgoraj
Oddaj krew i odbierz choinkę
w czwartek, godzina 14:27 Biłgoraj
Umowa na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy ZSZiO w Biłgoraju podpisana
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl