Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.31 10:51 | aktualizacja: 2020.10.31 13:43

Planowany jest atak na kościoły?

Na stronie jednej z biłgorajskich parafii pojawiły się niepokojące informacje o możliwości przeprowadzenia działań, które miałyby polegać na dewastacji miejscowych kościołów. Kto i kiedy miałby dokonać takich czynów?
Planowany jest atak na kościoły?
Planowany jest atak na kościoły?

Taką informację w sobotnie przedpołudnie, 31 października, przekazała parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Całość publikujemy poniżej:

Kochani!

Dostaliśmy informację, że prawdopodobnie dziś o godz. 15.00, osoby z organizacji Antifa planują dewastację kościołów w Biłgoraju, w tym również naszego.

NIE namawiamy do agresji i ROZUMIEMY, że kobiety z marszu nie wyrażają zgody na niszczenie kościołów. Prosimy tylko o czujność.

("Antifa w Polsce - zbiorcze określenie ogółu osób deklarujących się jako antyfaszyści i czynnie sprzeciwiających się tendencjom skrajnie prawicowym (utożsamianymi przez Antifę z faszyzmem) w Polsce.

Jest ruchem nieformalnym, pozbawionym kierownictwa czy wewnętrznej hierarchii." - źródło Wikipedia) Z uwagi na to zagrożenie, bardzo prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby kręcące się w pobliżu murów naszego kościoła. Tym bardziej w godzinach popołudniowych.

Jeśli zauważycie, że ktoś próbuje w jakikolwiek sposób niszczyć kościół, nie reagujcie agresją, tylko dzwońcie na Policję.

Bardzo prosimy o modlitwę.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Planowany jest atak na kościoły?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8752
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBLANIN  Jestem w stanie się założyć o każdą kwotę, że nikt nawet nie pojawi się pod tym kościołem a proboszcz z paroma Bogu ducha winnymi babuszkami będzie stał przed budynkiem kościoła na pośmiewisko przejeżdzających samochodów... Po co tak straszyć ludzi?
31 października 2020
+53
-20
LBLANIN  Myślę, że dużo większą profanacją dla Kościoła jest nie szlaczek na jego murach lecz ukrywanie w nim pedofila w sutannie. A co do sytuacji w Lublinie odpowiem tymi oto słowami Beaty Mazurkiwicz, rzeczniczki PiS, która tak oto komentowała pobicie:"Każda akcja wywołuje określoną reakcję. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem". Pozdrawiam serdecznie.
31 października 2020
+38
-16
LBLANIN  Już śpieszę z odpowiedzią :) Otóż gdyby to mi ktoś porysował auto lub zniszczył dom to przedewszystkim zastanowiłbym się nad motywem sprawcy. Czy może komuś ostatnio powiedziałem coś obraźliwego, a może kogoś skrzywdziłem? To oczywiście nie usprawiedliwia sprawcy bo takie rozwiązanie to nie rozwiązanie. Dlatego oczywiście sprawców należy ukarać, lecz Kościół musi pogłębić się w refleksji, co było motywem? Czy dało się temu zapobiedz, jak być bliżej ludzi?
31 października 2020
+31
-10
Ostatnio dodane komentarze
Sid   Tak się właśnie robi prowokacje i straszy babki antychrystami
31 października 2020
+22
-3
goryczka   Ktoś tu na tym forum usprawiedliwia ataki na kościół co należy odczytywać jako podżeganie to ataków. mam nadzieję, że już wkrótce po zmianie kodeksu karnego za takie wpisy będziecie ponosić odpowiedzialność karną.
31 października 2020
+7
-34
LBLANIN  do formaldehyd   Już śpieszę z odpowiedzią :) Otóż gdyby to mi ktoś porysował auto lub zniszczył dom to przedewszystkim zastanowiłbym się nad motywem sprawcy. Czy może komuś ostatnio powiedziałem coś obraźliwego, a może kogoś skrzywdziłem? To oczywiście nie usprawiedliwia sprawcy bo takie rozwiązanie to nie rozwiązanie. Dlatego oczywiście sprawców należy ukarać, lecz Kościół musi pogłębić się w refleksji, co było motywem? Czy dało się temu zapobiedz, jak być bliżej ludzi?
31 października 2020
+31
-10
31 października 2020
+7
-3
formaldehyd  do LBLANIN   Mniejsza czy większa to także profanacja. Chyba ,że spałeś w szkole i dla Ciebie to 'szlaczek' na jakichś murach. Tak bardziej przyziemnie to jak Ci ktoś porysuje auto albo dom to też udajesz, że deszcz pada?
31 października 2020
+10
-27
Grzegorz z Chetyna   Właśnie się wybieram pod mury tegoż kościoła aby się trochę pokręcić... :)
31 października 2020
+20
-6
LBLANIN  do formaldehyd   Myślę, że dużo większą profanacją dla Kościoła jest nie szlaczek na jego murach lecz ukrywanie w nim pedofila w sutannie. A co do sytuacji w Lublinie odpowiem tymi oto słowami Beaty Mazurkiwicz, rzeczniczki PiS, która tak oto komentowała pobicie:"Każda akcja wywołuje określoną reakcję. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem". Pozdrawiam serdecznie.
31 października 2020
+38
-16
31 października 2020
+3
-17
LBLANIN   Jestem w stanie się założyć o każdą kwotę, że nikt nawet nie pojawi się pod tym kościołem a proboszcz z paroma Bogu ducha winnymi babuszkami będzie stał przed budynkiem kościoła na pośmiewisko przejeżdzających samochodów... Po co tak straszyć ludzi?
31 października 2020
+53
-20
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
dzisiaj, 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
dzisiaj, 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
dzisiaj, 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
dzisiaj, 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
dzisiaj, 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
26 listopada 2020 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl