Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
ROZTOCZE
2020.05.18 09:46

Zapomnieliśmy o pandemii?

#zostanwdomu nie robi już na nas większego wrażenia. Nie możemy wyjść do kina, do wczoraj zamknięte były też restauracje. Ruszyliśmy za to na łono natury. W niedzielne popołudnie, 17 maja, trudno było znaleźć wolne miejsce na parkingu przy największych atrakcjach turystycznych w regionie. Wiele osób zrezygnowało też z noszenia maseczek. Zapomnieliśmy już o pandemii?
Zapomnieliśmy o pandemii?
Zapomnieliśmy o pandemii?

Ta niedziela była wyjątkowa. 17 maja pogoda sprzyjała spacerom i wyjazdom. Bardzo dużo ludzi postanowiło skorzystać z okazji. Po tygodniach izolacji ruszyliśmy w drogę. W wielu miejscach były prawdziwe tłumy - tak, jakby pandemii nie było.

Na tę kwestię zwróciła uwagę czytelniczka portalu bilgorajska.pl, która przesłała nam zdjęcia parkingu przy Szumach.

- Pełny samochodów parking, masa ludzi bez maseczek. Tłumy ludzi z dziećmi i luz. Nikt w tym tłumie nie pomyślał, że można się zarazić koronawirusem. Rozumiem, że jest to las i nie ma nakazu nosić maseczek, ale tam był tłum ludzi z dziećmi - napisała nasza czytelniczka i dodała: - Co ciekawe podobne tłumy były na Czartowym Polu, w Józefowie przy wieży i kamieniołomach oraz w Zwierzyńcu. Tłumy ludzi na Roztoczu bez maseczek. Podobnie było tydzień temu i podejrzewam, że już w każdą niedzielę tak będzie.

Zaznaczyła też, że ona sama wraz rodziną zrezygnowała ze zwiedzania w niedzielę, za to wybrała się na szlaki w inny dzień tygodnia. - Szlaki były puste i spokojnie można było pospacerować bez maseczek i bez narażania swojego zdrowia. Szanowna Redakcjo - zapraszam w niedzielę w tamte miejsca. Sami możecie się przekonać na własne oczy jak ludzie są nieodpowiedzialni. Co ciekawe, w Biłgoraju tylko nieliczne osoby chodzą bez zalecanych maseczek a na Roztoczu tylko wyjątki chodzą w maseczkach - pisze dalej czytelniczka.

Zupełnie inne zdanie na ten temat ma za to inny czytelnik, który z radością uznał, że takie zachowanie to objaw powrotu do racjonalnego myślenia i działania. - Cieszę się widząc, że ludzie porzucili irracjonaly strach. Warto analizować to co się dzieje i samodzielnie wyciągać wnioski. Oczywiście powinniśmy wszyscy zachować środki ostrożności, zadbać o swoje zdrowie i dobro naszych rodzin, zupełnie tak jak każdego innego dnia - podsumował mieszkaniec Biłgoraja.

A co Państwo myślą na ten temat? Czy powinniśmy jednak restrykcyjniej przestrzegać nalożonych ograniczeń, pozostać w domach, a w miejscach publicznych bezwzględnie uzywać maseczek?

Zachęcamy do wyrażenia swojej opinni w komenatrzach.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zapomnieliśmy o pandemii?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13937
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
TyMoteusz  Moim zdaniem trochę przegięcie z tymi maseczkami. W całym woj. lubelskim codziennie tylko kilka nowych przypadków to ile to % ludzi wokół nas? Prędzej się grypą zarazimy. Rozumiem, gdyby były nadal obowiązkowe tylko w sklepach, urzędach, bankach itp, ale na dworze? Na mieście na chodniku? Przecież można się minąć z kimś 2m obok. Ciekawe co będzie jak przyjdą upały i starsi ludzie zaczną mdleć na chodnikach. A Wy co o tym myślicie?
18 maja 2020
+25
-8
Ostatnio dodane komentarze
18 maja 2020
+1
-6
PrezesPO   Co rząd nam szykuje:
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 21 / 2020
Data sporządzenia: 2020-05-10
Skrócona nazwa emitenta
HEMP & WOOD S.A.
Temat
Podpisanie umowy dotyczącej zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 10 maja 2020 roku zawarł z amerykańską firmą Alivecel LLC. _dalej "Alivecel"_ umowę Memorandum Of Understanding _dalej MOU_ na podstawie której Emitent oraz Alivecel przystąpią niezwłocznie do określenia warunków uczestnictwa w spółce joint venture z siedzibą w Polsce _dalej "JV"_.
Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym.
JV prowadzić będzie badania _R&D_ w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie "in vivo" będzie się odbywać w czasie rzeczywistym.
Testy wczesnego wykrywania zostaną opracowane przy użyciu technik biologii syntetycznej oraz nano- i biotechnologii, oraz skupią się na monitorowaniu zmian RNA i DNA użytkowników, którymi mogą być pacjenci, pracownicy wszelkiego typu firm, czy nawet cała populacja, jak również systemy opieki zdrowotnej, użytkownicy obiektów wojskowych i wiele innych.
Oczekuje się, że po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji implantu jako urządzenia medycznego, system zapewni użytkownikom nowe opcje długoterminowego ciągłego monitorowania stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej, która z kolei może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez użytkowników systemu, jak również ich lekarzy, czy też instytucje opieki zdrowotnej, agencje monitorujące zdrowie czy też szpitale badawcze.
Markery zastosowane w implancie będą umożliwiały natychmiastowe wykrycie ognisk wirusowych czy też innych chorób. Opracowywana technologia będzie bardziej skuteczna i wydajna niż obecnie oferowane na rynku czujniki, m.in. ze względu na zwiększoną dokładność i przewidywaną dłuższą żywotność funkcji implantu w porównaniu do obecnie oferowanych na rynku czujników, które wymagają wymiany co trzydzieści _30_ do sześćdziesięciu _60_ dni. Implanty docelowo oferowane przez JV będą wymagały wymiany nie częściej niż co 6-12 miesięcy lub nawet dłużej.
JV planuje prowadzić R&D w Polsce oraz w USA we współpracy z amerykańskimi centrami i agencjami badawczymi.
JV będzie działać pod kierunkiem Marka Glazera jako Dyrektora ds. Technicznych, Gerarda Bencena jako dyrektora generalnego oraz Prezesa Zarządu Emitenta Leszka Borkowskiego.
Docelowo JV będzie udzielać licencji i dostarczać technologie do spółek Alivecel LLC, Hemp & Wood S.A. oraz do firm medycznych i farmaceutycznych na całym świecie. Zgodnie z ustaleniami Alivecel LLC zajmie się komercjalizacją technologii przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Emitent będzie mieć wyłączne prawa do dystrybucji produktów w Polsce i na rynkach europejskich.
Emitent będzie pierwszym inwestorem finansowy w JV, oraz ma zadanie pozyskać dodatkowy kapitał od polskich i europejskich instytucji, takich jak NCBiR _Polskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju_ lub NCN _Polskie Narodowe Centrum Nauki_ _, a także od amerykańskich i europejskich inwestorów Venture Capital.
18 maja 2020
+5
-8
stan   Ta pani nie wie o tym że w lesie nie ma obowiązku noszenia maseczek? Mniej paniki a więcej roztropności. Wystarczy zachować odstępy 2
m i człowiek jest bezpieczny.
18 maja 2020
+13
-9
@niezależny@   A gdzie jest Policja ??? Przecież co tydzień wiadomo że tak będzie, ale dopiero jak zwiększy się liczba zachorowań u Nas w powiecie to będzie larum i nienawiść.
18 maja 2020
+12
-8
J.Deep   Na mocy specustawy do walki z koronawirusem rząd podjął decyzję o czasowym zamknięciu szkół, przedszkoli, żłobków, instytucji kultury. Pracownicy tych instytucji dopytują jak będzie wyglądało ich wynagrodzenie za ten okres.
Pracownik u prywaciarza dostaje niższe wynagrodzenie lub traci pracę.
Proponujemy aby wszyscy urzędnicy brali 65% poborów ponieważ w pracy nie mają co robić!!! Apel do rządu aby ratować gospodarkę i zabrać urzędnikom około 35% poborów dla dobra Kraju.
Chcą wiedzieć np. "co z pracownikami domów kultury, bibliotek itp. ? Czy oni też tak jak nauczyciele będą mieć płacone?"; "co z pracownikami, opiekunkami w żłobkach?". "Żona pracuje w żłobku jako opiekunka, dostała informacje żeby poszła w tym czasie na urlop albo wykorzystała opiekę nad dzieckiem bo nie dostanie wypłaty. Ma umowę o prace"
Zamiast zwolnień niższe pensje? Redukować urzędników
Administracja rządowa nie chce powielać błędów Michała Boniego, który opracował dla ówczesnego premiera Donalda Tuska ustawę, która miała odchudzić całą administrację o co najmniej 10 proc. Zakwestionował ją Trybunał Konstytucyjny i trafiła ona do kosza. Obecnie zmniejszenie zatrudnienia będzie indywidualnie ustalane dla każdego urzędu.
18 maja 2020
+13
-5
TyMoteusz   Moim zdaniem trochę przegięcie z tymi maseczkami. W całym woj. lubelskim codziennie tylko kilka nowych przypadków to ile to % ludzi wokół nas? Prędzej się grypą zarazimy. Rozumiem, gdyby były nadal obowiązkowe tylko w sklepach, urzędach, bankach itp, ale na dworze? Na mieście na chodniku? Przecież można się minąć z kimś 2m obok. Ciekawe co będzie jak przyjdą upały i starsi ludzie zaczną mdleć na chodnikach. A Wy co o tym myślicie?
18 maja 2020
+25
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
w poniedziałek, godzina 09:06 Powiat
Ilu mieszkańców Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego zagłosowało w wyborach?
w piątek, godzina 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
w poniedziałek, godzina 10:00 Powiat
Powiat postawił na Dudę. 75% głosów na urzędującego prezydenta
Zamy już wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim, w II turze wyborów prezydenckich. Mieszkańcy powiatu zdecydowanie postawili na urzędującą głowę państwa. Andrzej Duda otrzymał 75,15% wszystkich ważnie oddanych głosów. Jego kontrkandydata poparło 24,85% głosujących.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 09:48 Zamch
Jazdę na podwójnym gazie zakończył w rowie
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
w poniedziałek, godzina 15:49 Lubelszczyzna
Prawie 200 aktywnych zakażeń koronawirusem
6 lipca 2020 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
6 lipca 2020 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 10:33 Biłgoraj
Rozstrzygająca II tura wyborów [AKTUALIZACJA - FREKWENCJA]
w niedzielę, godzina 16:31 Biłgoraj
Aż 39 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w niedzielę, godzina 10:09 Biłgoraj
Budżet obywatelski to porażka?
w poniedziałek, godzina 09:16 Aleksandrów
Biblioteka w Aleksandrowie dziękuje czytelnikom
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w poniedziałek, godzina 08:22 Biłgoraj
Biłgorajski ZUS wypłacił "solidarnościowe" na prawie 1,7 mln zł
7 lipca 2020 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
6 lipca 2020 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
w sobotę, godzina 16:49 Lubelszczyzna
Kolejna ofiara koronawirusa na Lubelszczyźnie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl