Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.02 10:12 | aktualizacja: 2020.04.02 10:19

Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o kontakcie policjantów z KPP w Biłgoraju z funkcjonariuszem z Lublina zakażonym koronawirusem i braku reakcji ze strony kierownictwa biłgorajskiej jednostki. Sytuację wyjaśnia oficer prasowy KPP w Biłgoraju mł. asp. Joanna Klimek.
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami o braku reakcji ze strony przełożonych KPP w Biłgoraju na zagrożenie koronawirusem wśród biłgorajskich policjantów mł. asp. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju przedstawia dotychczasowe ustalenia.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację o chorobie policjanta podlegającego pod KMP w Lublinie, a następne o tym, że miał on bezpośredni kontakt z jednym z funkcjonariuszy z OPP w Lublinie, który był oddelegowany do naszej jednostki na jeden dzień służby. W trosce o zdrowie policjantów uruchomiliśmy odpowiednie procedury. Na terenie KPP w Biłgoraju służbę z nim pełnił jeden policjant, jednak decyzję o odizolowaniu rozszerzono o kolejnych dwóch mundurowych. Sporządzona została lista osób, które pełniły służbę w tym samym czasie i przekazano ją do sanepidu, który podjął kolejne czynności.

Raz jeszcze przypominamy, podmiotem wiodącym w sprawie czynności podejmowanych wobec zagrożenia wirusem są służby sanitarne. Decyzji o poddaniu kwarantannie nie podejmuje przełożony policjanta. Taką decyzję wydać może tylko i wyłącznie sanepid.

Informuję, że decyzją sanepidu z dnia 28 marca 2020r. trzech policjantów KPP w Biłgoraju zostało poddanych kwarantannie, a następnie pobrano od nich próbki na obecność wirusa. Wyniki testów w każdym z trzech przypadków są NEGATYWNE.

Pomieszczenia oraz pojazdy użytkowane przez tych policjantów zostały natychmiast wycofane z użytku i zabezpieczone przez bezpośredniego przełożonego policjantów z zachowaniem środków ostrożności a następnie zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę.

Kadra komendy dokłada wszelkich starań by policjanci, pracownicy byli bezpieczni, a w razie potrzeby otoczeni właściwym wsparciem.

Chcę podkreślić, że wszyscy mamy świadomość ryzyka jakie niosą za sobą zagrożenia koronawirusem. Każdy z nas martwi się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Ten niepokój z całą pewnością dotyczy także policjantów, którzy pełnią służbę. Jesteśmy w tej grupie zawodowej, która jest szczególnie zagrożona. Nieprawdziwe informacje są niepotrzebne i wprowadzają niepokój, który w obecnej sytuacji nie służy niczemu dobremu.

Kierownictwo komendy w Biłgoraju ma pełną świadomość jak ważna jest ochrona policjantów i nie bagatelizuje żadnych sygnałów.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 14423
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Marian00  Ja bardziej obawiam się spotkania z samozwańczym "prezesem po", mijającym się z prawdą mówiąc że w Biłgoraju nie ma Covit-19. Takie twierdzenia wprowadzają zamieszanie i zmniejszają poczucie zagrożenia co może doprowadzić do podejmowania niepotrzebnego ryzyka i utrudnić walkę z koronawirusem.
3 kwietnia 2020
+61
-4
Marian00  Prezesie PO /nie jesteś nim/ zmień nick i nie siej fermentu bo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności ze specustawy antykryzysowej. Art. 190a par. 1 mówi iż - kto podszywa się pod inną osobę itd., podlega karze od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.
3 kwietnia 2020
+59
-5
Ostatnio dodane komentarze
J.Deep   Marian00 nie szkoda Ci czasu na klikanie zielone. Nie podszywaj się pod Marian bo masz inne imię. Widzę po IP
tylko PrezesPiS nie PrezesPO może coś w Polsce zmienić na lepsze.
3 kwietnia 2020
+5
-14
Marian00   Prezesie PO /nie jesteś nim/ zmień nick i nie siej fermentu bo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności ze specustawy antykryzysowej. Art. 190a par. 1 mówi iż - kto podszywa się pod inną osobę itd., podlega karze od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.
3 kwietnia 2020
+59
-5
Marian00   Ja bardziej obawiam się spotkania z samozwańczym "prezesem po", mijającym się z prawdą mówiąc że w Biłgoraju nie ma Covit-19. Takie twierdzenia wprowadzają zamieszanie i zmniejszają poczucie zagrożenia co może doprowadzić do podejmowania niepotrzebnego ryzyka i utrudnić walkę z koronawirusem.
3 kwietnia 2020
+61
-4
PrezesPO   Co za pech. Zmienić komendanta .W Bił. nie mają mieszkańcy Koronawirusa i teraz spotkać się z poli-cjan-tem i możesz załapać Covit-19.
Uciekajcie ludzie do domów i nie wpuszczajcie do swoich domów w czasie kwarantanny zarażonej polic. tylko rozmowa przez tel.
2 kwietnia 2020
+32
-65
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
dzisiaj, 09:34 Biłgoraj
30 lat samorządu Biłgoraja. Archiwalne zdjęcia poszukiwane
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 07:53 Frampol
Trwa modernizacja budynku przy ul. Zamojskiej
we wtorek, godzina 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
we wtorek, godzina 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
dzisiaj, 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl