Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.02.13 10:50 | aktualizacja: 2020.02.13 20:56

Niskie libido? Sposoby na zwiększenie popędu seksualnego

Libido jeszcze jakiś czas temu było tematem tabu. Dziś nikt nie boi się o nim mówić, zwłaszcza w kontekście zwiększenia popędu seksualnego. Niestety jego niski poziom staje się powoli zjawiskiem cywilizacyjnym. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, aczkolwiek - przy odrobinie dobrej woli - można z tym walczyć. W poniższym artykule opisane zostaną przyczyny niskiego libido a także sposoby jego podwyższenia.
Niskie libido? Sposoby na zwiększenie popędu seksualnego
Niskie libido? Sposoby na zwiększenie popędu seksualnego

Wielopłaszczyznowy problem ze sztuką miłości

Problem z niskim popędem seksualnym jest zależny od wielu czynników. Zwykle schorzenie to występuje w łagodnej formie, która wymaga odpowiedniej stymulacji (afrodyzjak, seksowna bielizna itd.). Czasem jednak zdarza się, że problem ten jest o wiele bardziej złożony. Wtedy jedynym rozwiązaniem pozostaje jego dokładne zdiagnozowanie. Dopiero wtedy możliwa jest skuteczna eliminacja przyczyn jego występowania i  - w konsekwencji - zwiększenie popędu seksualnego.

Co ma wpływ na libido?

Libido, czyli mówiąc inaczej "ochota na seks" jest zjawiskiem dość zróżnicowanym, podobnie zresztą jak jego intensywność. Wyróżnia się cztery podstawowe czynniki, które mogą mieć na niego wpływ. Są to:

 • czynniki społeczne a więc zmiana trybu życia, nieprawidłowa i źle dobrana dieta, brak ruchu itd.,
 • czynniki psychiczne a więc stres, tak zwane "życie w biegu", niska samoocena, strach,
 • wiek, który ma naturalny wpływ na spadek pożądania i zmniejszenie aktywności seksualnej,
 • nieprawidłowe stężenie hormonów płciowych, które zwykle jest spowodowane przez większość powyższych czynników.

Poziom libido może obniżyć zatem praktycznie wszystko, począwszy od problemów w pracy a kończąc na niskiej samoocenie i źle dobranej diecie. Problem polega na tym, że trudno w tym przypadku ustalić konkretną diagnozę. Dlatego osoby chcące podwyższyć swój popęd seksualny, powinny skupić się na ogólnej zmianie trybu życia a nie tylko na jego pojedynczych aspektach.

Co zrobić, by było lepiej?

Pojawiająca się ochota na seks nie musi być rezultatem wyłącznie środków farmaceutycznych. Wbrew pozorom stosuje się je stosunkowo rzadko, stawiając raczej na naturalne rozwiązania i metody stricte psychologiczne. Jak zatem walczyć z niskim popędem seksualnym?

 1. Sexting - to jedna z najskuteczniejszych metod zwiększenia pożądania. Polega ona na pisaniu do siebie sprośnych wiadomości, które można wysyłać w ciągu dnia w oczekiwaniu na gorący wieczór. Częstą praktyką jest opisywanie tego co nas czeka, bądź też mówienie o swoich fantazjach względem partnera lub partnerki.
 2. Zapachy - odpowiednio dobrane nuty zapachowe to kolejny czynnik, który może pozytywnie wpłynąć na nasz popęd seksualny. Jeśli zależy nam na wysokim libido, warto postawić na olejek jaśminowy i migdałowy. Można je dodać np. podczas kąpieli, lub w trakcie masażu. Efekt gwarantowany!
 3. Afrodyzjaki - udowodniono, że spożywanie niektórych potraw może znacząco wpłynąć na wzrost pożądania. Do grupy tej zalicza się między innymi czerwone wino, czekoladę z chili i martini. Opcjonalnie można też skorzystać z dobrodziejstw... melona, który najlepiej sprawdza się gdy jest schłodzony.
 4. Relaks - to największy przyjaciel wysokiego libido. Jeśli zależy nam na udanym życiu seksualnym, musimy po prostu zadbać o dużo snu. Najlepiej jeśli jest to sen nieprzerwany, trwający od 6 do 8 godzin.

Jak walczyć z rutyną?

Popęd seksualny człowieka jest powodowany również poprzez rutynę w związku. Im nasze zachowania stają się bardziej "mechaniczne", tym mniejsza ochota na seks. Jak sobie poradzić z tym problemem? Przede wszystkim należy postawić na zmiany. Brak urozmaiceń w związku jest najczęstszym "zabójcą" libido. Dlatego warto stawiać przede wszystkim na:

 • odpowiednią otoczkę, czyli pozytywny nastrój, seksowną bieliznę, nowe otoczenie (dobrym przykładem są wakacje, wspólne wyjazdy itd.),
 • większe zaangażowanie w życiu seksualnym, nowe pozycje, realizację wspólnych fantazji, romantyzm,
 • ponowne odkrywanie siebie, również w kontekście psychologicznym i partnerskim,
 • odkrywanie zupełnie nowych doznań i miejsc, takich jak np. wanna, nowe scenariusze itd.

Niskie libido a leki

Osoby które cierpią na niski popęd seksualny, mogą nie wiedzieć, że przyczyna ich zmartwień znajduje się w ich... domowej apteczce. Istnieje bowiem wiele leków, które negatywnie wpływają na popęd seksualny. Co to za leki? Na które z nich lepiej uważać?

 1. Leki przeciwdepresyjne - choć oczywiście są one bardzo ważne w procesie leczenia depresji, to jednak nie pomagają w podnoszeniu libido. Głównym powodem jest serotonina, której wytwarzanie jest dzięki nim stymulowane. Jej duża ilość we krwi wpływa na odprężenie i dobry nastrój, ale nie pomaga w budowaniu nastroju w sypialni.
 2. Antykoncepcja hormonalna - również ona negatywnie wpływa na popęd seksualny. Dlaczego? Ponieważ w dużej mierze oddziałuje na układ hormonalny, zmniejszając ilość wytwarzanych hormonów płciowych.
 3. Leki na prostatę - zawarte w nich substancje czynne istotnie wpływają na spadek konwersji testosteronu do jego aktywnej formy. W dużym uproszczeniu przedkłada się to na spadek ilości tego hormonu we krwi, co - podobnie jak w powyższym punkcie - również przedkłada się na spadek popędu seksualnego.

Popęd a suplementy diety - na co zwrócić uwagę?

Gros suplementów diety ukierunkowana jest na podwyższenie sprawności seksualnej. Często mają one bardzo złożony skład, który oparty jest głównie na aminokwasach i pochodnych testosteronu. Należy jednak pamiętać, że owe preparaty często posiadają szereg wad, wynikających przede wszystkim z ich nieprzemyślanego składu.

 • Zbyt mała ilość substancji czynnej - niektóre suplementy posiadają znikome ilości substancji czynnych, które - w mniemaniu ich twórców - mają wzmocnić popęd seksualny.
 • Zły dobór składników - niektóre suplementy zawierają w swoim składzie substancje, które nie powinny być ze sobą łączone. W przeciwnym razie mogą doprowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych, w tym problemów z krążeniem, sercem itd.
 • Terapia hormonalna - niektóre suplementy zawierają hormony, bądź inne substancje wspierające ich wytwarzanie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niskiego libido "terapia hormonalna" zwykle przynosi jedynie krótkotrwałe korzyści.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie libido. Osoby decydujące się na rozwiązania farmaceutyczne, powinny swój wybór skonsultować z lekarzem. W przypadku pozostałych osób jedynym rozwiązaniem jest... rzetelna praca nad sobą i nad związkiem. Nie należy też zapominać o aktywnym trybie życia, odpowiedniej diecie i dużych dawkach relaksu.

Artykuł opracowany przy współpracy z KowaleZdrowia.pl - Twój portal zdrowia i urody.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Niskie libido? Sposoby na zwiększenie popędu seksualnego, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 453
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
9 lutego 2020 Biłgoraj
Najlepsi w sporcie, kulturze i działalności społecznej nagrodzeni
Już po raz kolejny burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody najlepszym sportowcom i osobom wyróżniającym się w działalności społecznej oraz kulturalnej. Uroczysta gala odbyła się w niedzielne popołudnie, 9 lutego, w Biłgorajskim Centrum Kultury.
w środę, godzina 12:21 Biłgoraj
Drzewa poszły pod piłę
w sobotę, godzina 23:38 Biłgoraj
Bal maturalny ZSZiO
5 lutego 2020 Biłgoraj
Pielęgniarki spotkały się z komisją zdrowia
Sytuacja w biłgorajskim szpitalu była przedmiotem dyskusji podczas spotkania komisji zdrowia Rady Powiatu. W spotkaniu udział wzięły pracujące w placówce pielęgniarki, zaproszono również członków Zarządu Powiatu.
w środę, godzina 09:05 Łukowa
Będą kontrole w gminie Łukowa
we wtorek, godzina 09:53 Brody Duże
O czterech pasażerów za dużo
w piątek, godzina 13:57 Biłgoraj
78 lat temu powstała Armia Krajowa
14 lutego to bardzo ważna data w historii Polski. Tego dnia została powołana Armia Krajowa. Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości rocznicowe. 78. rocznicę powstania jedynej, realnej, wojskowej i moralnej siłą, która w latach okupacji przeciwstawiła się terrorowi i wynaradawianiu ludności polskiej zorganizowano także w Biłgoraju.
9 lutego 2020 Biłgoraj
Niech żyje bal
we wtorek, godzina 12:41 Rakówka
28-latek stracił prawo jazdy
w piątek, godzina 08:03 Czernięcin Główny
Jubileusz 100-lecia urodzin
W środę, 5 lutego mieszkanka gminy Turobin Balbina Ciastuła obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin. Z tej okazji Jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych, USC oraz KRUS.
w poniedziałek, godzina 12:23 Biłgoraj
Ruszyły szkolenia dla strażaków ochotników z powiatu biłgorajskiego
11 lutego 2020 Gromada
Pożar w Gromadzie
6 lutego 2020 Koszykówka
Biłgorajanin trenerem kadry narodowej
Pochodzący z Biłgoraja Wojciech Rogowski dostał nominację na trenera głównego Reprezentacji Polski U16 w koszykówce. W tym roku przed podopiecznymi Rogowskiego duże wyzwanie - Mistrzostwa Europy dywizji A.
w środę, godzina 21:21 Biłgoraj
Wieczór z "Jarzębiną" i "Pokoleniami"
we wtorek, godzina 09:32 Józefów
Harmonogram odbioru odpadów
5 lutego 2020 Biłgoraj
Nowy dyrektor BCK o swoich planach
Wraz z początkiem roku stanowisko dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury objął Stanisław Kowalczyk. Na styczniowej sesji opowiadał o tym, jakie ma plany związane z funkcjonowaniem placówki.
12 lutego 2020 Biłgoraj
Sala obsługi interesanta otwarta
6 lutego 2020 Tarnogród
Ciągnik przewrócił się na zakręcie
w piątek, godzina 17:20 Biłgoraj
EKOwalentynki
Wolontariusze PCK zorganizowali akcję pod hasłem EKOwalentynki. W ramach przedsięwzięcia, w piątkowe popołudnie 14 lutego, w Parku Solidarności rozdawali sadzonki drzewek, częstowali piernikami i rozmawiali o ekologii.
w poniedziałek, godzina 19:19 Biłgoraj
Karnawał w MDK
10 lutego 2020 Biłgoraj
Policjanci wydostali dwie osoby z dymiącego auta
11 lutego 2020 Biłgoraj
Historia i rowery kołem się toczą
To tytuł wystawy rowerów z kolekcji mieszkańca Biłgoraja Andrzeja Zabłotnego, którą można oglądać w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbyło się we wtorek, 11 lutego.
w poniedziałek, godzina 08:57 Płusy
O 65 km/h za szybko
w środę, godzina 07:43 Kraj
Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdów
7 lutego 2020 Gmina Biłgoraj
Ulga za kompostowanie
Od stycznia w gminie Biłgoraj obowiązują nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych. Nie udało się uniknąć podwyżki. Jednak ci, którzy kompostują bioodpady mogą liczyć na ulgę. Wystarczy złożyć stosowną deklarację.
10 lutego 2020 Biłgoraj
Biłgorajski sztab Roberta Biedronia wystartował z kampanią
w sobotę, godzina 14:56 Biłgoraj
Dzień Otwartych Drzwi w "Czwórce"
9 lutego 2020 Powiat
Mniej ofiar śmiertelnych, więcej pożarów
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przedstawiła statystki zdarzeń, do których doszło w minionym roku. Strażacy wzywani byli nie tylko do pożarów, ale też do wypadków drogowych, usuwali również szkody wyrządzone przez nawałnice. Niestety podczas miejscowych zagrożeń życie straciło 5 osób,
w poniedziałek, godzina 10:35 Kraj
Child Alert [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 09:13 Księżpol
Transgraniczne inwestycje w gminie Księżpol
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl