Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.10.11 14:47 | aktualizacja: 2019.10.11 14:48

Powiatowy Dzień Nauczyciela

W poniedziałek, 14 października, będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowe, ale już w piątek, 11 października, zorganizowano powiatowe obchody święta. Odbyły się one w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
Powiatowy Dzień Nauczyciela
Powiatowy Dzień Nauczyciela

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w Biłgoraju zorganizowano uroczystość, podczas której wyróżniono najlepszych pedagogów, pracujących w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu biłgorajskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele władz powiatowych ze starostą Andrzejem Szarlipem na czele, byli też dyrektorzy i pracownicy szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu.

- Dzień Nauczyciela to moment, w którym poddajemy pewnej refleksji rolę edukacji, nauczyciela i oświaty w naszym życiu. Nauczyciel jest drugą po rodzicach osobą, która ma wpływ na to jak żyjemy, kim jesteśmy i jaka jest nasza tożsamość, a także na to kim będziemy. Rola nauczyciela przez wiele lat zmieniała się, w starożytności było to przekazanie wiedzy, ale i przygotowanie młodego człowieka, by umiał działać w życiu publicznym, w średniowieczu było to przede wszystkim przekazywanie zasad religijnych i surowe egzekwowanie wiedzy. W renesansie funkcja nauczyciela została silnie zhumanizowana, a w wieku XIX znacznie został podniesiony status nauczyciela, kiedy to stał on się urzędnikiem państwowym, posiadał wielką autonomię w nauczaniu. W XX wieku nastąpił wielki postęp w naukach społecznych i od nauczyciela nie wymagano już jedynie wiedzy merytorycznej, ale i psychologicznej, pedagogiki specjalnej, tak jest do dziś - opowiadał dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju Adam Balicki i dodał, że w dobie nowych technologii nauczyciel musi coraz więcej wiedzieć, nie może pozostawać w tyle za swoimi uczniami. Co istotne pedagog musi zdawać sobie sprawę, że jego wpływ na kształtowanie charakteru młodych ludzi nie kończy się wraz z opuszczeniem przez nich szkoły.

- Największym sukcesem nauczyciela jest sukces jego ucznia - podsumował dyrektor Balicki.

Życzenia z okazji święta przesłali wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i kurator oświaty Teresa Misiuk. - Każdy nauczyciel staje się przewodnikiem po skomplikowanym świecie. Do tego niezbędne są przedmiotowe kompetencje, ale też serce oddawane pracy, trudny do ujęcia w ramy dydaktycznego pensum czas poświęcony dziecku. Bez tego nie byłby możliwy żaden edukacyjny sukces. Praca w oświacie to ogromna odpowiedzialność, ale i wielki zaszczyt - napisali.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył pedagogom starosta Andrzej Szarlip. - Nauczyciel to ktoś szczególny, to ktoś kto dostał powołanie do misji kształtowania przyszłych pokoleń, ale też ktoś, kto pomimo wielkiej odpowiedzialności może osiągać niespotykaną w innych zawodach satysfakcję ze swojej pracy. Przyjmijcie najlepsze życzenia z okazji święta nauczycieli, niech każdy dzień utwierdza państwa w przekonaniu o dobrym wyborze zawodu - mówił gospodarz powiatu. Starosta wręczył też nagrody wyróżniającym się nauczycielom.

Na zakończenie piątkowej uroczystości młodzież z ZSZiO przygotowała część artystyczną.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Powiatowy Dzień Nauczyciela, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5577
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
20 stycznia 2020 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
we wtorek, godzina 10:24 Kopki
19-latek z Biłgoraja zderzył się z ciężarówką. Zginęła pasażerka
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu audi z bmw
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 08:11 Wólka Abramowska
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, był nietrzeźwy
dzisiaj, 09:39 Powiat
100 tys. km mniej na liczniku
dzisiaj, 09:01 Biłgoraj
Był niepoczytalny. Nie pójdzie do więzienia?
W połowie ubiegłego roku w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. Daniel S. zaatakował nożem matkę i ojca. Kobieta zmarła, ale jej syn najprawdopodobniej nie odpowie za zabójstwo. Biegli psychiatrzy uznali, że w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Prokuratura skierowała wniosek o umieszczenie go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
w poniedziałek, godzina 10:07 Biłgoraj
Ubywające kilometry
dzisiaj, 17:31 Biłgoraj
Nośmy maski, wstydźmy się "kopciuchów"
- W styczniu nie było ani jednego dnia, w którym normy jakości powietrza w Biłgoraju byłyby zachowane - mówił podczas styczniowej sesji burmistrz Janusz Rosłan i apelował o zakładanie masek ochronnych. Włodarz zachęcał też do wymiany źródeł ciepła, stosowna uchwała, zakładają możliwość otrzymania środków na ten cel została podjęta jednogłośnie.
dzisiaj, 07:39 Rakówka
Pierwsi mistrzowie tenisa stołowego
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj na 4. miejscu spośród 212 miast w Polsce
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
dzisiaj, 08:14 Biłgoraj
Wielki sukces w ogólnopolskim konkursie
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
w niedzielę, godzina 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
we wtorek, godzina 09:28 Sól
Solskie Kolędowanie 2020
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Narada kadry dowódczej WOT
21 stycznia 2020 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
w poniedziałek, godzina 09:43 Biłgoraj
23-latek z promilami i bez uprawnień
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl