Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.08.21 08:31

12 wniosków w ramach budżetu obywatelskiego

Do końca lipca trwał nabór wniosków w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Biłgoraja zgłosili 12 inicjatyw na łączną kwotę prawie 2 mln zł.
12 wniosków w ramach budżetu obywatelskiego
12 wniosków w ramach budżetu obywatelskiego

Czwarta edycja budżetu obywatelskiego ruszyła 1 lipca. Tym razem na realizację pomysłów mieszkańców przeznaczono 200 tys. zł. Do Urzędu Miasta wpłynęło 12 wniosków na łączną kwotę prawie 2 mln zł. Jak informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM obecnie trwa weryfikacja merytoryczna zgłoszonych projektów. Głosowanie rozpocznie się 1 września.

Lista projektów zgłoszonych w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego:

 1. Budowa tężni solankowej (Miejsce realizacji zadania: w rejonie skrzyżowania ulic: Myśliwskiej i Ks. J. Poniatowskiego).

 2. Rewitalizacja boiska na Plac zabaw dla dzieci (Miejsce realizacji zadania: przy ulicy Sitarskiej, Grzybowej oraz Wschodniej).

 3. Budowa amfiteatru (Miejsce realizacji zadania: park podworski na Rożnowce lub - okolice miasteczka kresowego).

 4. Zagospodarowanie Parku Nowakowskiego "Małpi Gaj ". Koło czerpakowe do zasilania w wodę kanałów i oczek w parku.

 5. Budowa placu zabaw przy ulicy św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

 6. Rewitalizacja doliny między ul. Bagienną, Lapidarium i Białą Ładą.

 7. Biłgoraj dla jerzyków! montaż na terenie całego miasta 1000 szt. budek dla jerzyków.

 8. Modernizacja boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

 9. Lodowisko dla wszystkich - sprzęt do nauki i bezpłatna wypożyczalnia łyżew

 10. Biłgorajski projekt edukacyjno-kulturalny z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II

 11. Plac Zabaw na Osiedlu Bagienna

 12. Budowa nowego i bezpiecznego placu zabaw (Miejsce realizacji zadania: Skwer przy ulicach T. Kościuszki, Ogrodowej i Ks. Samoleja.)

Przypomnijmy, że biłgorajanie decydują o tym, na jaki cel przeznaczona zostanie część budżetu miasta od 2017 roku. Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego m.in. zamontowano stojaki rowerowe w miejscach użyteczności publicznej, czy wymieniono oświetlenie przy ulicy Nadstawnej, w trakcie budowy zaś jest park dla rolkarzy przy ulicy Targowej, który zwyciężył w ubiegłorocznym głosowaniu.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
12 wniosków w ramach budżetu obywatelskiego, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2114
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd   Wystarczy, żeby miasto wykonywało swoje obowiązki i dbało o już posadzone drzewa i krzewy przy ulicach. Przed Kauflandem w stronę mostu były posadzone głogi, gdzie one się podziały? Przy oczyszczalni posadzono brzozy, co z nich zostało? O drodze technicznej wielkości lotniska już nie wspomnę..Przy rondzie na Tarnogrodzkiej i Motorowej może śmiało lądować helikopter, tylko po co?
22 sierpnia 2019
+2
-0
69  do formaldehyd   Przecież na wszystkim można "przytulić kasę".
Ja nie stawiam żadnych budek, nawet nie wiem kto to proponuje, bo w artykule tej informacji nie ma. Jeżeli masz jakąś inną propozycję to wyślij do Urzędu Miasta, może faktycznie jest ona potrzebna.
Mi się ta cała idea budżetu obywatelskiego nie podoba. Budżet miasta wynosi na ten rok 113,5 mln złotych. Na inwestycje miasto przeznacza ponad 17 mln złotych, a mieszkańcy mogą zadysponować kwotą zaledwie 200 tysięcy. To nawet nie jest połowa przychodów z udzielonych licencji za sprzedaż alkoholu.
Albo dajmy mieszkańcom większe prawa do decydowania, których inwestycji w mieście brakuje i przeznaczmy na to większe kwoty, albo w ogóle zlikwidujmy ten budżet obywatelski i zacznijmy wymagać od radnych żeby robili to co do nich należy.
22 sierpnia 2019
+4
-0
formaldehyd   Chodzi mi o to , że ktoś chce przytulić kasę i sto sztuk budek by mu się nie opłacało. A poza jerzykami jest setka innych ptaków,które żywią się tym samym, dla których budek nie chce Ci się postawić bo nie ma na to lansu.
22 sierpnia 2019
+1
-2
69  do formaldehyd   Jerzyk jest w Polsce gatunkiem chronionym, więc nie trzeba pytać byle przyrodnika a wystarczy spytać ornitologa. Można też nie wywarzać otwartych drzwi, tylko zobaczyć jak sytuacja z jerzykami wygląda w innych miastach, które już dawno zaczęły współpracę z przyrodą. Można wykorzystać ich doświadczenie.
PRL się skończył i żadnego przymusowego przesiedlenia miliona ptaków nie będzie, chodzi o stworzenie warunków by ptaki same mogły się tu osiedlić. Tylko trzeba to zrobić rozsądnie, budki muszą być odpowiedniej budowy i we właściwym miejscu, bo inaczej postawimy budki, które będą stały puste.
Nie wiem w ogóle w czym masz problem. Prowadzisz jakąś hodowlę komarów, czy sprzedajesz świeczki antykomarowe, które nie działają?
22 sierpnia 2019
+8
-1
formaldehyd   Szkoda, że nie milion budek lęgowych...Spytajcie byle przyrodnika to wam powie co sądzi o takiej przymusowej instalacji tysiąca jerzyków.
21 sierpnia 2019
+0
-6
69   Nie zgodzę się z przedmówcami, bo sensowne propozycje są, tylko one powinny być realizowane przez burmistrza i radnych w ramach budżetu, którym dysponują, a nie z ogryzka o którym mogą zdecydować mieszkańcy w głosowaniu.
Zgodzę się, że brakuje placów zabaw dla dzieci. Teren przy ks. Samoleja/Ogrodowej już dawno powinien zostać lepiej zagospodarowany tj. plac zabaw powinien zostać powiększony do chodnika, a nawierzchnia wyłożona matą gumową, potem można dołożyć resztę zabawek.
Pomysł z jerzykami również uważam za trafiony, bo ten ptak to pogromca komarów. Tanim kosztem i zarazem ekologicznie możemy pozbyć się tych owadów.
Ale zapytam jeszcze raz. Od czego mamy radnych? Mieszkacie w Biłgoraju, chodzicie na te nudne zebrania, zjadacie nieprzyzwoitą ilość paluszków popijając wodą z małych (drogich) butelek (czemu nie pijecie z większych i zarazem tańszych?) a potrzeb mieszkańców jak nie widzieliście tak nie widzicie. Burmistrz rządzi tyle lat, gdyby miał jakąkolwiek wizję miasta zdążyłby już ją zrealizować, tymczasem mamy zarządcę, który z roku na rok zarządza miastem z moim zdaniem słabym skutkiem. Dzieci nie mają się gdzie bawić, rowerzyści jeżdżą po chodnikach, bo nie ma DDR, DW835 nie udaje się podnieść do rangi drogi krajowej (więcej środków na utrzymanie, odśnieżanie), a DW858 (czyli najkrótszy łącznik Biłgoraja z drogą ekspresową) nie ma nawet na całej długości asfaltu.
21 sierpnia 2019
+6
-1
baronkwiatkowski   napiszę krótko -wyrzucanie pieniędzy w błoto - żaden z wniosków nie nadaje się do głosowania i wszystko w temacie
21 sierpnia 2019
+3
-6
s   Tężnia solankowa przy śmierdzącej przepompowni... kto to wymyśla?
21 sierpnia 2019
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2020 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku dyrektora I LO im. ONZ
Dziś, w piątek, 21 lutego Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora największej szkoły średniej w regionie - I LO im. ONZ. Dotychczas, przez wiele lat tę funkcję pełnił Marian Klecha. Czas na składanie ofert mija 5 marca.
dzisiaj, 10:18 Biłgoraj
Nie ma chętnych na mieszkania na Placu Wolności
w środę, godzina 08:20 Gmina Biłgoraj
Czołówka busa z osobówką. Droga nr 858 nieprzejezdna [AKTUALIZACJA]
20 lutego 2020 Biłgoraj
Nowa karetka dla bilgorajskiego pogotowia
Dzięki rządowemu wsparciu w postaci dofinansowania w kwocie 400 tys zł możliwy był zakup nowego ambulansu dla pogotowia w Biłgoraju. Uroczyste przekazanie kluczy do pojazdy odbyło się w czwartek, 20 lutego.
w piątek, godzina 08:56 Chmielek
112 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 08:47 Biłgoraj
Trzy kolizje w jeden dzień
22 lutego 2020 Tarnawa Duża
Dom Senior+ w Tarnawie Dużej otwarty
W Tarnawie Dużej, w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, powstał dzienny dom opieki dla seniorów. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w sobotnie popołudnie 22 lutego.
dzisiaj, 08:19 Gromada
Matematyczne zmagania 6-latków z gminy Biłgoraj
w czwartek, godzina 15:02 Biłgoraj
19-latek spędzi 3 lata w więzieniu za molestowanie i udostępnianie treści pornograficznych
21 lutego 2020 Biłgoraj
Wszawica atakuje?
Wszawica powraca do szkół i przedszkoli jak bumerang. Cyklicznie otrzymujemy sygnały o występowaniu problemu w naszym powiecie. Mimo, że do biłgorajskiego sanepidu nie wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się wesz w placówkach informacje o zakażeniach krążą między rodzicami uczniów.
dzisiaj, 11:31 Siatkówka
Siatkarskie zmagania leśników
w piątek, godzina 12:57 Biłgoraj
W powiecie powstała Rada Dialogu Rolniczego
20 lutego 2020 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja wydali ponad 31 mln zł na alkohol
Taka kwota przyprawia o zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli porówna się ją z poprzednimi latami. W ubiegłym roku w biłgorajskich barach i sklepach z alkoholem wydaliśmy o ponad 3 mln zł więcej niż w 2018 roku.
w poniedziałek, godzina 11:42 Powiat
Powalone drzewa i zerwane dachy
dzisiaj, 10:05 Biłgoraj
Jak promować powiat?
20 lutego 2020 Biłgoraj
Nowy zarząd biłgorajskiego oddziału PCK
W poniedziałek, 17 lutego, odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z minionej kadencji i wybrano nowy zarząd na lata 2020-2024.
w czwartek, godzina 09:30 Biłgoraj
Samorządowcy z Bilgoraja w Izraelu
w piątek, godzina 08:05 Tarnogród
Ostatki Klubu Seniora w TOK
14 lutego 2020 Biłgoraj
EKOwalentynki
Wolontariusze PCK zorganizowali akcję pod hasłem EKOwalentynki. W ramach przedsięwzięcia, w piątkowe popołudnie 14 lutego, w Parku Solidarności rozdawali sadzonki drzewek, częstowali piernikami i rozmawiali o ekologii.
22 lutego 2020 Gmina Biłgoraj
Zderzenie z sarną
we wtorek, godzina 09:44 Tarnogród
Trzynaście prób wyłudzenia pieniędzy w Tarnogrodzie
w środę, godzina 15:12 Biłgoraj
Syndyk odpowiada staroście
Na początku lutego starosta biłgorajski Andrzej Szarlip skierował do syndyka masy upadłości zapytania dotyczące funkcjonowania biłgorajskiego szpitala. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź. Co Leszek Jarosz mówi m.in. o stanie zatrudnienia, czy wypłatach wynagrodzenia?
w środę, godzina 09:48 Potok Górny
Stan licznika zmniejszył się o prawie 10 tys. km
22 lutego 2020 Biłgoraj
Biuro poselskie Beaty Mazurek i Jacka Sasina już działa
15 lutego 2020 Biłgoraj
Bal maturalny ZSZiO
Zakończył się tegoroczny sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach średnich. W sobotni wieczór, 15 lutego, jako ostatni bawili się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ich bal maturalny odbył się w hotelu Janów w Borownicy.
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
"Taniec i Poezja"
19 lutego 2020 Biłgoraj
Drzewa poszły pod piłę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl