Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Przebudowa trasy 835. Mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami ZDW
Śmiertelny wypadek w Gromadzie
Za sto dni matura [NOWE ZDJĘCIA]
Orszak Trzech Króli po raz piąty
home > Start > Aktualności > Rodzinna sobota
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.05.12 13:01

Rodzinna sobota

Kilkadziesiąt osób wyruszyło w jedną z trzech tras rajdu zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich" przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, biłgorajski oddział PTTK oraz Urząd Miasta w Biłgoraj.
Rodzinna sobota
Rodzinna sobota

Trwają "Dni Otwarte Funduszy Europejskich", w ramach których w całej Polsce zorganizowanych zostanie około 600 wydarzeń prezentujących projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W Biłgoraju w ramach ogólnopolskiej akcji w sobotę, 12 maja, zorganizowano Rodzinny Rajd Rowerowy. Równocześnie z rowerzystami, ścieżką w lesie "Bojary", wyruszył rajd pieszy, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1. im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stanisława Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

Uczestnicy wydarzenia w sobotnie przedpołudnie wyruszyli w jedną z tras:

  • 8 km (piesza) - Biłgoraj - ścieżka w lesie "Bojary" - Biłgoraj /zalew/
  • 15 km (rowerowa) - Biłgoraj - Rapy Dylańskie - Nadrzecze - Biłgoraj /zalew Bojary/
  • 43 km (rowerowa) - Biłgoraj - Rapy Dylańskie - Ignatówka - Żelebsko - Karolówka - Nadrzecze - Gromada - Biłgoraj /zalew Bojary/

Na zakończenie rajdu przewidziano dodatkowe atrakcje: ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz konkursy z nagrodami.

Jak zapewniają organizatorzy główne cele przedsięwzięcia to zaprezentowanie efektów realizacji projektów unijnych i zmian jakie zaszły dzięki Funduszom Europejskim, połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych, relaksem i zabawą, promocja biłgorajskiego zalewu jako bazy rekreacyjno-wypoczynkowej dla miłośników turystyki rowerowej, poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej formy wypoczynku.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rodzinna sobota, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 2502
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
eb4-150
~ Adam  Masz racje wystarczy 16 lat Rosłana. Zmiana jest konieczna.
12 maja 2018
+24
-11
Ostatnio dodane komentarze
0d0-a48
~ formaldehyd  do ~ do formaldehyd   Zatoki są zajęte przez te same samochody po kilka godzin więc powinny być na parkingach a nie przy ulicy a jak wejdziesz na wysepkę to ten z drugiego pasa jezdni się zastanawia czy idziesz czy nie zamiast zahamować z daleka.
13 maja 2018
+2
-1
7e4-d8f
~ do formaldehyd   Jeżeli zatoki postojowe są ciągle zajęte oznacza to że były niezbędne, po prostu mieszkańcy z nich korzystają. Co się tyczy wysepek to poprawiają one w bardzo znacznym stopniu bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ul. Kościuszki która jak byś nie zauważył jest ulicą o dużym natężeniu ruchu.
13 maja 2018
+3
-2
1bb-cc4
~ ak®  do ~ j64   haha ! /Wystarczy tylko wspomnieć kto z lokalnego świecznika miał nielegalna broń i brał udział w polowaniach .
Ucho Prezesa nie śpi pewnie mu donieśli który z czerwonych i niebieskich indyków lubił Hubertowe zakrapiane imprezki ;-)
A jak dla mnie ten czy tamten jak mawiał Kiepski ,,te bandę r o z d u p c y" jest bez różnicy.
PS
A kto komu broni jechać rowerem ?? Bobikiem się da .
Dobrze tylko że ,,towarzysz" Tadeusz Chmiel nie ma zacięcia do Hubertowej flinty.
PS2
Bo Krowiarka to nawet z ucha a strzela do żywych trupów w BRW i przy zaszczanym murze :-) Ona jest Predatorem kultury, to mistrzyni siekierezady.
13 maja 2018
+2
-0
758-0be
~ formaldehyd  do ~ Do bike   Nie trzeba było robić 3 metrów szerokości pustego chodnika np. pod Medykiem i tych bzdurnych zatok postojowych,wiecznie zajętych,no i te wysepki co 50 metrów też są dyskusyjne itd. Myślę, że na bieda pas dla rowerów by się znalazło miejsce.
13 maja 2018
+3
-1
bf7-1bc
~ Do bike   Człowieku zastanów się co piszesz , gdzie chcesz zmieścić ścieżkę rowerową na ul Kościuszki. Troszeczkę logiki a nie tylko krzyczeć co ślina na język przyniesie.
13 maja 2018
+3
-3
df5-5e3
~ Wolf666   Moi parafianie ,nie kazdy ma k wolna sobote , a kiedys o to wlaczylismy , a burmistrz pojechal z wami na kocie/
13 maja 2018
+3
-1
df5-5e3
~ mroczny   Adam i bike ,przypomina charakter komentarza samego PiotraSZ:)
,ktory razem lub ponownie razem z Michalkiem F beda startorac do koryta :)
13 maja 2018
+3
-3
678-326
~ j64   Kilka dni temu władze klubu Prawa i Sprawiedliwość zakazały swoim posłom uczestnictwa w marszu św. Huberta, którego organizatorem jest m.in. toruńska rozgłośnia. Bez wątpienia można stwierdzić, że przyjaźń o. Tadeusza Rydzyka i PiS-u robi się bardziej szorstka. Teraz duchowny udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl, w którym skrytykował rząd m.in. za projekt dot. zakazu hodowli zwierząt futerkowych. „Gdy słyszę o pomyśle zakazu hodowli zwierząt futerkowych, pytam: gdzie ja jestem? Może niedługo zakażą hodowli kurczaków? pyta duchowny.
To już kolejny atak redemptorysty na Prawo i Sprawiedliwość w sprawie zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Przypomnijmy, w styczniu o. Tadeusz Rydzyk nie krył swojego zdenerwowania i skrytykował rząd, że w Polsce szanuje się zwierzątka, a równocześnie zabija się dzieci. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia mówił założyciel Radia Maryja. Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? I to ludzie są? kontynuował duchowny.
Obserwujmy i miejmy swój rozum. Św. Piotr, gdy miał wątpliwość które pokarmy są czyste, a które nie, otrzymał wizję i słyszał: „bierz i jedz. To jest dla ciebie. To wszystko jest dla człowieka mówi o. Rydzyk w rozmowie z wPolityce.pl.
Gdy słyszę o pomyśle zakazu hodowli zwierząt futerkowych, pytam: gdzie ja jestem? Może niedługo zakażą hodowli kurczaków? Zbadajmy sprawę, a nie uskuteczniajmy nalot na hodowców. My mamy rozmawiać na argumenty: prawdy, dobra wspólnego, a nie kierować się argumentem siły. Nawet, jeśli ktoś ma władzę, to nie może tego bezwzględnie używać. Dla mnie to nienormalne. Człowiek jest panem całego stworzenia dodaje.
W dalszej części o. Rydzyk zacytował fragment Psalmu 8 i odniósł się do aborcji, która bardziej pustoszy Polskę teraz niż za czasów II wojny światowej i PRL. W Psalmie 8. czytamy: „Kim jest człowiek, że o nim pamiętasz? Że troszczysz się o niego? wszystko złożyłeś pod jego stopy”. Działania wymierzone w hodowców zwierząt futerkowych są dla mnie nienormalne. Jakie to lobby działa? O co tu chodzi? Nie przesadzajmy. Nie musimy wszyscy być wegetarianami. Człowiek się liczy, życie człowieka niech ono będzie poszanowane. Aborcja w Polsce zostało wymordowanych kilka razy więcej dzieci, niż wymordowano przez Stalina i Hitlera razem. Trzeba mieć hierarchię wartości tłumaczy.
za wrealu24.pl
13 maja 2018
+1
-0
12a-021
~ czytelnik   a trolle, jak zwykle w komentarzach nie na temat
13 maja 2018
+2
-2
27a-697
~ j64   Od kilku dni Michał Rachoń zawieszony.
Przyznam, że w sprawie szalonej miłości PIS-u do Izraela (ściślej: frakcji kierowanej przez Dziedziczaka i Bielana oraz nadzorowanej przez Gowina) miarka się przebiera.
Michał Rachoń zawieszony za (najprawdopodobniej) poruszenie tematu Regulacji S. 447 Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017. Tematu zamilczanego przez pokornych dziennikarzy. A zwłaszcza za dwa słowa („hieny cmentarne”) użyte przez Cejrowskiego wobec amerykańskich środowisk żydowskich. Słowa te zresztą są po prostu cytatem z książki Normana Finkelsteina „Przedsiębiorstwo Holocaust”.
Cała hucpa 2006 roku rozpętana wokół Michalkiewicza miała za podstawę tę samą książkę. W 2007 r. Bnai Brith przypuściło atak na Radio Maryja żądając jego likwidacji, gdyż to właśnie na jego antenie Michalkiewicz poruszył temat monstrualnych biznesów robionych na holokauście. Dziś jesteśmy w analogicznym momencie. Jeśli się nie przciwstawimy (tak jak wtedy obroniły Radio Maryja ogromne protesty społeczne i marsze) my, jako elektorat oraz resztą nie pro-izraelskich frakcji w PIS-ie to niedługo każdy portal internetowy i każdy kanał telewizji publicznej będzie miał swojego nad-administratora, Wielkiego Brata Przyjaciela monitorującego, potępiającego i karzącego obywateli „niepodległego państwa polskiego. Izraelski Tymochowicz, Jonny Daniels zatrząsł posadami polskiego państwa jest to największy wstyd PIS-u w jego historii.

https://www.salon24.pl/u/wawel/836975,rachon-i-daniels-czyli-rzeczpospolita-przyjaciol-czy-cenzorow
12 maja 2018
+2
-0
6c8-28d
~ j64   Jeszcze do niedawna w Ameryce istniało 88 kompanii medialnych. Dziś jest ich tylko sześć. Wszystkie informacje z kraju i świata otrzymują one od Reutersa i Associated Press. Obie agencja informacyjne należą do domu Rothschildów. „Oznacza to, że multimiliarder kontroluje wszystko, co przeczytasz w prasie lub zobaczysz w telewizji. Możesz zostać zaprogramowany przez tego człowieka. Wszystko, w co wierzysz, robisz, czujesz lub co chcesz kupić bądź zaakceptować, jest zaprogramowane i wdrukowane w ciebie przez jedną rodzinę. Jesteś jak grzyb, który rośnie w mroku i nie karmi się niczym innym tylko stworzoną dla ciebie toksyną”, czytamy na stronie Rense.com.
12 maja 2018
+2
-0
1f6-65a
~ Bike   Rosłan nie zrobił ścieżki rowerowej przy ulicy Kościuszki. Zapomniał? Teraz przed wyborami udaje rowerzystę?!? Do zmiany Rosłan i Dec.
12 maja 2018
+18
-8
eb4-150
~ Adam   Masz racje wystarczy 16 lat Rosłana. Zmiana jest konieczna.
12 maja 2018
+24
-11
722-24e
~ Św. Stolec patron wszystkich grubasów   Przeglądam te zdjęcia i taki wniosek mi się nasuwa, Janusz nie biega, nie jeździ na rowerze, nie ćwiczy na siłowni, przychodzi tylko na imprezy czasami je otwiera czasami je zamyka. I co ? Wygląd lepiej niż 80% nauczycieli wychowania fizycznego, lepiej niż wszelkiej maści Biłgorajskie trenery i propagatorzy sportu.
12 maja 2018
+10
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl