Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Holi Festival, czyli święto kolorów
Motocykliści opanowali Biłgoraj
Święto strażaków
Zderzenie rowerzystek
home > Start > Aktualności > Ul. 3 Maja doczeka się przebudowy?
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.04 12:12

Ul. 3 Maja doczeka się przebudowy?

Na remont tej ulicy mieszkańcy Biłgoraja czekają od dawna. To jedna z najstarszych dróg na terenie miasta. W tym roku ma szansę zmienić swój wygląd. W tym tygodniu otwarte zostały oferty w przetargu na przebudowę odcinka od ul. Zamojskiej do ul. Piłsudskiego.
Ul. 3 Maja doczeka się przebudowy?
Ul. 3 Maja doczeka się przebudowy?

Remont tej drogi zaplanowany był już w 2014r., pisaliśmy o tym w artykule pt. Rozkopią ul. 3 Maja. Jednak środki przeznaczone na tel cel zostały zdjęte z budżetu i trafiły na przebudowę ul. Kopernika i Parku Solidarności. W tym roku inwestycja ma szansę dojść do skutku.

W połowie stycznia ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. Do postępowania zgłosiły się dwie firmy, najatrakcyjniejszą ofertę złożyła firma z Biłgoraja. Zaproponowana kwota to niemal 2 mln 45 tys. zł. Teraz firma będzie wezwana do uzupełniania dokumentacji, dopiero potem będzie podpisana umowa z wykonawcą.

Przebudowa ma zostać wykonana do końca październka br. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa ulicy 3 Maja na odcinku od ul. Zamojskiej do ul. Piłsudskiego wraz z chodnikami i zjazdami. W ramach zadania przewiduje się także wykonanie odcinka kanalizacji teletechnicznej oraz elementów stałej organizacji ruchu.

Zakres zadania obejmuje między innymi: roboty przygotowawcze - pomiary, wycinka, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne - wykonanie wykopów, profilowanie i zagęszczanie podłoża, wykonanie podbudowy na jezdni, zatokach postojowych, zjazdach, chodnikach, elementy ulicy - krawężniki, obrzeża, wykonanie nawierzchni zjazdów i chodników z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni jezdni i zatok postojowych z klinkieru drogowego, roboty wykończeniowe - plantowanie powierzchni gruntu wraz z obsianiem mieszanką traw, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu - oznakowanie poziome i pionowe, barierki. W ramach przebudowy szerokość jezdni ul. 3 Maja ulegnie zwężeniu i ostatecznie wyniesie 6m. Zwężeniu ulegną również chodniki. Ich szerokość po przebudowie będzie zmienna od 1,50m do 3,0m. Zwężenie jezdni i chodników pozwoli na wyodrębnienie obustronnego pasa dla utworzenia zatok postojowych.

Na całym odcinku projektowana droga przebiega przez teren zabudowany. W związku z tym zaprojektowano ujednolicenie wszystkich zjazdów indywidualnych i publicznych, dostosowując ich szerokość do szerokości istniejących bram na posesje. Nowo projektowana ul. 3 Maja ma być wykonana z klinkieru drogowego.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ul. 3 Maja doczeka się przebudowy?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 3973
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (24)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
f52-aa9
~ j64  Wtym miejscu gdzie jest budowa pawilonu obok Sitarskiej było getto zydowskie Dr Efraim Zuroff, żydowski historyk znany również jako ostatni łowca nazistów, udzielił gazecie „The Jerusalem Post wywiadu, w którym bez reszty wyjaśnił nam, skąd tak wściekły atak Izraela na Polskę. Inna sprawa, że wyjaśnił nieumyślnie, gdyż naturalnie zarzucał, że „kraje Europy Środkowo-Wschodniej chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność”.
Okazuje się, że polscy politycy, którzy chcą w końcu uciąć spory i spekulacje, publikując dane i pochodzenie wojennych katów, stali się zagrożeniem dla Izraela, środowisk żydowskich i całej ich polityki historycznej. W jaki sposób?
Nawet Zyroff nie ma wątpliwości. Izrael doskonale wie, jak wielu Żydów kolaborowało z nazistowskimi Niemcami, a przede wszystkim komunistami. Zuroff przypomniał, że wśród komunistów było wielu Żydów, ale nie powinno się o tym ciągle przypominać. W ten sposób możliwe będzie uznanie, że Żydzi są współodpowiedzialni za terror i zbrodnie, do jakich dopuszczono się na terenach opanowanych przez Armię Czerwoną. Do tego Izrael nie może dopuścić.
Warto przypomnieć, że zgodnie z dokumentami z 1945 r. skierowanymi o Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii, około 50 proc. kierownictwa polskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego stanowili Żydzi. Nie byli oni bynajmniej sprawiedliwymi wśród narodów świata.
4 lutego 2018
+20
-3
Ostatnio dodane komentarze
e65-e97
~ skakuj czy garbacz ? ktory wygral   placac ludziom 8 lub max 10 zł na godzine robia roboty niezle
8 lutego 2018
+1
-0
376-889
~ rowerem  do ~ .   Bolączką tego miasta jest brak urbanisty z prawdziwego zdarzenia. Te wszystkie remonty ulic i zmiana przestrzeni ze wskazaniem wyłącznie pod samochód a nie pod człowieka jest bardzo szkodliwe, krótkowzroczne i bardzo kosztowne. Najczęściej populistyczne i "pod wybory". Bez żadnego planu, przestrzeń miasta zmienia się w chaos. Tkanka miejska się psuje.
6 lutego 2018
+4
-0
ea9-8c4
~ .  do ~ formaldehyd   40 rodzin to nie 40 aut, a minimum 60-70, albo i więcej jak część osób ma DG.
Policzyłem z ciekawości kiedyś na mojej ulicy na osiedlu domków jednorodzinnych.
16 rodzin, 37 aut.
5 lutego 2018
+4
-1
681-43a
~ .  do ~ Benek   Dodatkowo podniesienie dopuszczalnej prędkości z 40 na 50.
5 lutego 2018
+2
-0
3f1-8c5
~ Edward  do ~ formaldehyd   Takie badania to musiało by zrobić miasto. Ale nie ta ekipa rządząca bo to są ludzie z czasów komuny i dla nich samochód jest bogiem. A mogło by miasto zainwestować i przy pomocy środków z EU jakieś elektryczne busiki np kupić i P&R za miastem. I bezpieczniej by się zrobiło i lepsze powietrze, nie potrzeba by było tyle parkingów w mieście budować a teren przeznaczyć na zieleń. Ale to chyba nowa i młoda ekipa musi zrobić bo te stare pierniki nic nie potrafią. Sprowadzają to miasto na dno. O ekonomi, demografii i rozwoju regionu to zapomnij. Jeśli w ciągu najbliższych kilku lat nie będzie w Biłgo większego zastrzyku inwestycyjnego to to miasto umrze śmiercią naturalną.
5 lutego 2018
+2
-2
209-026
~ Edward   Ale spójrzmy na to w ten sposób. Jeśli chcesz postawić łózko i mieć gdzie spać to musisz kupić mieszkanie, płacić za jego utrzymanie i podatki. Jeśli masz samochód to ci się należy za darmo miejsce parkingowe, a jak masz 5 samochodów to pięć miejsc, za darmo. To tak jak bym sobie kupił lodówkę i dawać mi tu za darmo kuchnię bo nie mam gdzie trzymać lodówki. Uważam że wszystkie miejsca parkingowe powinny być płatne, albo powinna być opłata za miejsce. A nie że tak jak teraz czy ktoś ma samochód czy nie ma, to musi się składać na budowę parkingu dla Pana bo pan se auto trzecie kupił za 2 tys. i miasto mu buduje parking kosztem drzew, zieleni, parków, placów zabaw, chodników, ścieżki rowerowej. Druga sprawa to chłopy z prywatnymi działkami a samochody na ulicy albo na chodniku zaparkowane. Co to w ogóle za polityka. Miasto nie ma polityki w tej kwestii. Burmistrz śpi radni śpią. Obudzimy się za kilka lat wszyscy w korku.
5 lutego 2018
+2
-4
e84-1c0
~ formaldehyd  do ~ Benek   Mnie intryguje kto wreszcie policzy ile przestrzeni w mieście zajmują samochody a ile ludzie i jaki wniosek z tego wyciągnie? Blok przy 3-maja ma powiedzmy 40 rodzin, wyobraźmy sobie 40 aut pod blokiem i robi się łamigłówka...czy mogą parkować na ulicy?zaraz będzie nieprzejezdna,to może te zatoki postojowe,ale tam się zmieści np.20 i co dalej? Wspólnota lub Spółdzielnia dysponuje tylko swoim terenem,czy cały przeznaczy na parking? A chodnik musi być,zwężony czy nie ale jeszcze musi. Do kiedy? Ciekawy jestem czy ktoś w Urzędzie miasta jeszcze nad tym panuje..Może zrobiłby taką mapkę przestrzeni miejskiej przeznaczonej dla stojących aut. Niektórych wiecznie stojących,prawie jak budynki.
5 lutego 2018
+4
-1
eb2-532
~ beton   Wincej parkingów, wincej! Czy zatęchłe gabinety starego betonu tego nie ogarniają? Więcej parkingów to więcej samochodów, a potem znów potrzeba budowy nowych parkingów. I tak w kółko! Większość miast czy powiatów już się ogarnęła i inwestuje w alternatywny transport do prywatnego samochodu. A tu lata 70. Widać po zastawianych chodnikach porozjeżdżanych trawnikach. Zrobić na Kościuszki ścieżkę rowerową to nie, ale parkingi to nawet kosztem chodników i drzew.
5 lutego 2018
+2
-3
fe8-e4b
~ Benek   Wycinka, zwężenie chodnika, kostka betonowa zatoki postojowe - no cudownie. Jak teraz będzie pięknie. Jak rano wstanę to z okna będę podziwiał szpaler samochodów, potem jak wyjdę na spacer to będę się przeciskał miedzy samochodami, jak popołudniu otworze okno to będę wdychał spaliny, a wieczorem słuchał przyjemnego śpiewu silników. No Panie Burmistrzu żyć nie umierać. O tym marzyłem całe życie. To miasto pięknieje w oczach.
5 lutego 2018
+5
-4
826-4d9
~ xyz   O czym tu mowa prawie caly parlament to zyddi.
4 lutego 2018
+3
-3
8e5-5e6
~ zamch   renaultę mam wiejską gębę też, będę mieszkać tu i udawać wesz ..
pozdro wsiowa
4 lutego 2018
+6
-1
776-d6d
~ formaldehyd  do ~ nf   Nie wypowiedzą się między innymi dlatego
4 lutego 2018
+1
-1
6d1-18c
~ formaldehyd   Ulica 3- Maja jako jedna z niewielu w Biłgoraju ma klimat deptaku( ma nawet własną żulię parkową) i skoro Kościuszki deptakiem już nie będzie to może chociaż ta. Aha, już doczytałem, najważniejsze są zatoki postojowe dla aut...
4 lutego 2018
+3
-2
5c6-ed9
~ seba   Wystarczy przypomnieć prokuratora O. Szechtera ojca Michnika. Pozdrawiam.
4 lutego 2018
+4
-1
087-4a1
~ Alex  do ~ j64   Zmień forum.
4 lutego 2018
+3
-2
617-2ad
~ Do j64   Czytając komentarze wygląda mi to na przekaz z Nowogrodzkiej albo z Torunia
4 lutego 2018
+7
-3
d3a-601
~ ???  do ~ Olshoovka Free Airlines   a niebieskie sygnały widzisz?
4 lutego 2018
+3
-0
ea1-9ba
~ bmw   Klinkier jest bardzo śliski po deszczu a w szczególności w zimie a tam jest szkoła, przedszkole, kościół
4 lutego 2018
+5
-4
f4d-226
~ j64   Rozpowszechnić tą wypowiedź Święcickiego gdzie i ile razy tylko można!!!
Z którego stołu ochłap mu zleci, pod tym sterczy i szczeka. Wcześniej dobrze karmili komuniści, teraz żydzi.

Jakie są granice sk**wienia się publicznie?
Jeżeli taki przekaz płynie w swiat z ust samych Polaków to o czym my mówimy !
Czy jest taki drugi kraj na świecie, w którym „elity mogą tak upajać się w samoupodleniu. Każdego człowieka z takim kompleksem niższości skierowano by natychmiast do psychiatry. A tu trzeba by całe środowisko związane z PO i totalną opozycja.

Gdzie my żyjemy. Co się porobiło w tym kraju przez ostatnie lata dominacji liberalnych lewaków. To jest koszmar i tragedia.To, że w PO i PSL są takie antypolskie kanalie to ja wiedziałem, ale ktoś ich musiał kiedyś wybrać.
Co się dziwić, że wciąż nas za holokaust winią , jak się takie gnidy były i są zarządcami stolicy. Jakim trzeba być szuja żeby takie rzeczy mówić. Dobrze, że ta ustawa powstała, bo będzie można takich bydlaków ścigać.
4 lutego 2018
+4
-2
d55-c9c
~ nf   Kiedy będzie oświadczenie Biłgorajskich Żydów w tej sprawie co się dzieje obecnie?Skoro w Polsce taki antysemityzm to czemu się tu osiedlają?Coś tu nie tak
4 lutego 2018
+9
-4
36d-872
~ mq   A kiedy będzie ten zalew co Tokarska obiecała?Przy następnych wyborach znowu będzie bajki opowiadać?
4 lutego 2018
+8
-3
f11-381
~ Olshoovka Free Airlines   Czy ten pan policjant, który zaparkował na poboczu przed parkingiem zbyt blisko skrzyżowania został ukarany mandatem?
4 lutego 2018
+10
-3
56e-f58
~ j64   Ul 3 Maja jest od Zamojskiej do bramy ONZ a nie do pilsudzkiego Za brama jest teren szkoły Mozna by przez teren szkoły zrobic ekrany i po sprawie
4 lutego 2018
+4
-4
f52-aa9
~ j64   Wtym miejscu gdzie jest budowa pawilonu obok Sitarskiej było getto zydowskie Dr Efraim Zuroff, żydowski historyk znany również jako ostatni łowca nazistów, udzielił gazecie „The Jerusalem Post wywiadu, w którym bez reszty wyjaśnił nam, skąd tak wściekły atak Izraela na Polskę. Inna sprawa, że wyjaśnił nieumyślnie, gdyż naturalnie zarzucał, że „kraje Europy Środkowo-Wschodniej chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność”.
Okazuje się, że polscy politycy, którzy chcą w końcu uciąć spory i spekulacje, publikując dane i pochodzenie wojennych katów, stali się zagrożeniem dla Izraela, środowisk żydowskich i całej ich polityki historycznej. W jaki sposób?
Nawet Zyroff nie ma wątpliwości. Izrael doskonale wie, jak wielu Żydów kolaborowało z nazistowskimi Niemcami, a przede wszystkim komunistami. Zuroff przypomniał, że wśród komunistów było wielu Żydów, ale nie powinno się o tym ciągle przypominać. W ten sposób możliwe będzie uznanie, że Żydzi są współodpowiedzialni za terror i zbrodnie, do jakich dopuszczono się na terenach opanowanych przez Armię Czerwoną. Do tego Izrael nie może dopuścić.
Warto przypomnieć, że zgodnie z dokumentami z 1945 r. skierowanymi o Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii, około 50 proc. kierownictwa polskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego stanowili Żydzi. Nie byli oni bynajmniej sprawiedliwymi wśród narodów świata.
4 lutego 2018
+20
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl