Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ XL Sesja III kadencji Rady Powiatu
2010.10.03 16:03

Skarga związków bezzasadna

Komisja Rewizyjna zakończyła postępowanie wyjaśniające, dotyczące skargi, jaką na działania Zarządu Powiatu złożyły Związki Zawodowe Pielęgniarek i Położnych w Biłgoraju. Według Komisji skarga związków zawodowych była bezzasadna.
Skarga związków bezzasadna
Skarga związków bezzasadna

Jednym z punktów XL Sesji III kadencji Rady Powiatu, która odbyła się 29 września br. było podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi, jaką na działania Zarządu Powiatu złożyły Związki Zawodowe Pielęgniarek i Położnych w Biłgoraju.

Przypomnijmy pod koniec sierpnia ZZPiP w Biłgoraju złożył do RIO skargę na działania Zarządu Powiatu, w związku z dzierżawą biłgorajskiego szpitala. Złożoną skargę RIO odesłała do Rady Powiatu, gdyż to w jej kwestii leżało rozstrzygnięcie o jej zasadności. Wówczas decyzją radnych, skarga związków zawodowych została przekazana do zbadania w trybie pilnym przez Komisję Rewizyjną, która na jej rozpatrzenie miała czas do 30 września.

Na ostatniej sesji radni podejmowali uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi, jednak zanim przeszli do głosowania nad uchwałą przewodniczący Komisji Rewizyjnej Krzysztof Doliński przedstawił radnym opinie z działań komisji. Analizowała ona zarzuty znajdujące się w złożonej skardze i starała się wyjaśnić poszczególne jej aspekty. Zarzuty komisja pogrupowała w kilka podpunktów. Przewodniczący odniósł się do wszystkich punktów, jakie widniały w złożonej przez ZZPiP skardze. Jeden z nich mówił o niedopuszczeniu do głosu nad projektem uchwały w sprawie likwidacji SPZOZ w Biłgoraju w dniu 5 lipca b.r. ZZPiP. - Zarzut ten został omówiony przez radcę prawnego, który stwierdził, że sesja powiatu była jawna, głos podczas obrad udzielał przewodniczący. Na sesji w dniu 5 lipca nie była przewidziana dyskusja na ten temat, ponieważ umowa została podpisana w dniu 28 sierpnia, a na sesji rady radni mieli tylko zapoznać się z treścią umowy w sprawie likwidacji SPZOZ w Biłgoraju - tłumaczył Krzysztof Doliński, przewodniczący komisji rewizyjnej.

Kolejny zarzut postawiony przez ZZPiP, do którego m. in. podczas sesji odniósł się przewodniczący Doliński, dotyczył zaniżonej wartości rynkowej terenu szpitala, oraz sprzętu. - Wycena majątku została wykonana przez rzeczoznawcę wyłonionego w drodze przetargu. Komisja nie ma podstaw do kwestionowania powyższej wyceny - mówił przewodniczący Doliński.

Przewodniczący odniósł się także do widniejących w skardze zarzutów związanych z możliwością korupcyjnych działań przy wydzierżawieniu szpitala. - Komisja zwróciła się o dostarczenie dokumentów stwierdzających te zarzuty. W sprawie procedury przetargowej toczy się postępowanie wyjaśniające prowadzone przez prokuraturę, na zlecenie której pracownicy ABW zabezpieczyli dokumenty związane z tym tematem - dodał przewodniczący.

Na koniec przewodniczący wnioskował do Rady Powiatu, aby ta odrzuciła skargę. - W wyniku braku ujawnienia jakichkolwiek argumentów potwierdzających zasadność wniesionej skargi Komisja Rewizyjna wnioskuje do Rady Powiatu o jej odrzucenie jako bezzasadnej - zakończył przewodniczący Doliński.

Następnie odbyła się dyskusja, jednak zanim do niej przystąpiono odczytano treść uchwały.

W dyskusji jako pierwszy głos zabrał radny Aleksander Bełżek, który mówił, iż radni opozycji nie uczestniczyli w pracach komisji, dlatego wstrzymają się od głosu, zaproponował także, aby pozwolić przewodniczącej ZZPiP Dorocie Flor wypowiedzieć się w tej sprawie. Jako kolejny głos zabrał przewodniczący komisji, który mówił, iż nikt nie zabraniał radnym uczestniczyć w jej obradach.

Swoje zdanie podczas dyskusji wyraził również Stanisław Niespodziewański, który odniósł się do słów radnego Bełżka. - Zarzuty, które złożyła przewodnicząca Flor zostały rozpatrzone przez komisję. Stanowisko komisji przewodniczący nam dziś przedstawił. Teraz nam, jako radnym, pozostaje jedynie głosować, więc po co prosić w tej sprawie o stanowisko przewodniczącą Flor - mówił radny Stanisław Niespodziewański.

Głos zabrała także radna Zofia Woźnica, która była tego samego zdania co radny Bełżek. - Popieram głos radnego Bełżka, my jako radni opozycji nie uczestniczyliśmy w pracach Komisji Rewizyjnej bo nie jesteśmy ich członkami i nie byliśmy na nie zaproszeni. Nie mieliśmy również informacji, kiedy ona obraduje. Tak więc proszę uszanować to, że wstrzymamy się od głosu - mówiła radna Zofia Woźnica.

Po zakończeniu dyskusji radni przeszli do głosowania nad uchwałą. 13 radnych było za przyjęciem uchwały, a 7 wstrzymało się od głosu. Tak więc skarga złożona przez ZZPiP w Biłgoraju została uznana za bezzasadną.

En
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Skarga związków bezzasadna, 0 out of 5 based on 0 ratings
En dodany
 
Odsłon: 6832
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
008-4ed
~ komisja rewizyjna do wywalenia!!!!   ..."my jako radni opozycji nie uczestniczyliśmy w pracach Komisji Rewizyjnej bo nie jesteśmy ich członkami i NIE BYLISMY NA NIA ZAPROSZENI!!!. Nie mieliśmy również informacji, kiedy ona obraduje."-komisja rewizyjna zrobila dokladnie to co radni poczas glosowania uchwaly o likwidacji SPZOZ....idą wybory-czas wybrać prawdziwych radnych a nie te karykatury które teraz siedzą!WSTYD!!!!!!!!
5 października 2010
+2
-0
PL
cbe-ff8
~ z gminy   To było do przewidzenia, że tak "rozpatrzą". A co na to przewodnicząścy Różański, dziś działacz PIS a dawniej, w stanie wojennym szef gminnego PRON, czyli poplecznik Jaruzelskiego.
5 października 2010
+2
-0
PL
008-4ed
~ zniesmaczeni..   czyli zalatwili "kontrolę" ...pod pierzyną....i jak tu będzie dobrze w powiecie?....
4 października 2010
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
dzisiaj, 09:36 Kraj
Dziś rozpoczyna się nabór. Od pierwszego dnia można zarobić ponad 4,5 tys. zł
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
Stadionowy Cross Przeszkodowy
dzisiaj, 11:10 Biłgoraj
Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży - gdy się ją dzieli
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
dzisiaj, 08:13 Biłgoraj
Biłgoraj liderem rankingu "Miejsca Edukacyjnych Szans"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl