Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Czytelnicy mają głos
2010.09.30 09:15 | aktualizacja: 2010.10.21 18:36

Osamotniony szpital

Sprawa biłgorajskiego szpitala od wielu tygodni zajmuje myśli nie tylko władz naszego powiatu ale również mieszkańców. Jeden z nich, zainspirowany artykułem opublikowanym na łamach Gazety Biłgorajskiej pt. "Biłgorajski szpital jak pole minowe", postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat.

" Każdy z nas, gdy czuje się osamotniony, to staje się smutny. I tak jest z naszym szpitalem. Jest smutny i osamotniony. Nie ma własnego gospodarza, nie ma przyjaciół i obrońców. Pozostał sam na placu boju. Sam dalej walczy o przetrwanie, mimo że znalazł się na śmiercionośnym polu minowym. Taki obraz rysuje moja wyobraźnia na podstawie przeczytanych artykułów o nim w GB, a szczególnie w numerze 36 z dn.17 września tego roku. Można odnieść wrażenie, że tę heroiczną obronę zawzięcie trzyma tylko personel średni szpitala-pielęgniarki i ich związki zawodowe. A gdzie kadra-lekarze, gdzie głos społeczeństwa, gdzie lokalny patriotyzm, wyobraźnia, nie mówiąc już o władzach powiatu i miasta. Przecież to wspólna sprawa. Może ona w każdej chwili boleśnie dotknąć każdego z nas. Nie można wykluczyć, że ten szpital, tu w Biłgoraju, będzie naszym najszybszym, a może jedynym ratunkiem zanim udamy się na leczenie do Zamościa, Lublina czy nawet do Janowa, dokąd już obecnie wielu z nas jedzie mając nadzieję na skuteczniejszą pomoc, bo biłgorajski szpital stracił na prestiżu i zaufaniu. A dlaczego? Wydaje się, że kadra szpitala spoczęła na laurach, po prostu nie ma zachęty aby podnosić swoje kwalifikacje i nie wykonuje w związku z tym bardziej złożonych zabiegów. Ma ona często nawyk do pracy przede wszystkim w swoich gabinetach, gdzie można pacjenta tylko wysłuchać, powierzchownie zbadać i dobrze skasować. To też moim zdaniem powoduje, że losy szpitala dla kadry stają się bardziej obojętne. Teraz, kiedy do szpitala musiała wejść komercja, okazuje się, że szpital znalazł się w rękach zupełnie obcych ludzi, ludzi z Kielc, tak jakby Biłgoraj był pustynią, bez ambitnych i zasobnych menagerów, którzy mogliby też w pierwszym etapie skomercjalizować ten szpital, a w przyszłości może nawet i sprywatyzować go. Nam, Biłgorajczykom powinno zależeć, aby szpital lepiej leczył, był nowocześniejszy, zbilansował wreszcie koszty i przychody i zapewnił swoim pracownikom trwałą pracę, a także godziwe płace wszystkim pracownikom, a nie tylko kadrze kierowniczej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to osiągnąć można po pewnym czasie, że to wymaga reorganizacji, nieraz i bolesnej, bo trzeba ciąć koszty, pozbyć się pracowników mało przydatnych, zwiększyć wymagania i lekarzom i personelowi średniemu, jak również pozostałym pracownikom. Jednym słowem - trzeba uzdrowić najpierw sam szpital, a później on sam będzie lepiej leczył i wtedy nie będzie osamotnionym i smutnym.

Biłgorajczyk"

Jeśli i Państwo chcieliby się podzielić z nami i z pozostałymi czytelnikami swoim zdaniem na najbardziej interesujące tematy, czekamy na listy, maile, to Państwa zdanie jest najważniejsze.

red.
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Osamotniony szpital, 4.5000 out of 5 based on 6 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4745
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
cca-9a7
~ wyborca   To co się stało ze szpitalem to wynik polityki zarządu starostwa. Jak się znalazł mądry dyrektor i zaczął działać od razu dostawał kopa.Działania władz powiatu doprowadziły do obecnej sytuacji.Jedyna z tego pociecha że wreszcie są szefowie w szpitalu ustawiający do pionu kadrę PANÓW DOKTORÓW
1 października 2010
+2
-0
PL
cbe-ff8
~ Zarząd Powiatu winien   Za obecną sytuacja szpitala odpowiada powiat, konkretnie władze powiatu, czyli zarząd. Mieli sukcesywnie obowiązek reagować na rozmaite nieprawidłowości w szpitalu i zapewnić mieszkańcom odpowiednie warunki leczenia pacjentów. To skandal, że doprowadzono szpital do likwidacji, a lekceważnie ciężkiej pracy pielęgniarek i salowych ,ich niskie wynagrodzenia nie wypłacane na czas, to jest karygodne. W ostatnim czasie nocami lekarze nie dyżurują na wielu oddziałach. Słowem, doprowadzono do zagrożenia życia pacjentów.
30 września 2010
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
dzisiaj, 09:36 Kraj
Dziś rozpoczyna się nabór. Od pierwszego dnia można zarobić ponad 4,5 tys. zł
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
Stadionowy Cross Przeszkodowy
dzisiaj, 11:10 Biłgoraj
Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży - gdy się ją dzieli
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
dzisiaj, 08:13 Biłgoraj
Biłgoraj liderem rankingu "Miejsca Edukacyjnych Szans"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl