Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW Powstała nowa spółdzielnia socjalna
2010.10.03 16:04 | aktualizacja: 2010.10.03 21:11

Jest praca dla niepełnosprawnych

W Józefowie od 1 września b.r. działa druga już spółdzielnia socjalna - Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych. Inicjatorem utworzenia spółdzielni był burmistrz Józefowa Roman Dziura. Ma ona na celu aktywizację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Józefów.
Jest praca dla niepełnosprawnych
Jest praca dla niepełnosprawnych

Prezes Spółdzielni Socjalnej w Józefowie

Zgodnie z zapowiedziami opisanymi przez nas we wcześniejszych numerach gazety, burmistrz Józefowa Roman Dziura uruchomił kolejną spółdzielnie socjalną. Ma ona obok pierwszej, zapewnić miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Aktywizować ich zawodowo i społecznie. Spółdzielnia działa od 1 września b.r. Posiada pięciu członków i na razie zatrudnia cztery osoby.

- do końca 2010 roku zatrudnienie w naszej spółdzielni wzrośnie o 3-5 osób, by docelowo osiągnąć poziom około trzynastu pracowników. Będziemy starali się wypełnić niszę na usługi, których w tej chwili brakuje na terenie miasta i gminy Józefów. Rozważamy różne pomysły. Na pewno zajmiemy się obsługą szkół. Będziemy tam świadczyli usługi porządkowe. - mówi prezes nowej spółdzielni Henryk Bednarczyk.

Spółdzielnie Socjalne są bardzo dobrym narzędziem ekonomi społecznej, jednak samorządy traktują je na ogół po macoszemu. Chlubnym wyjątkiem jest Józefów z burmistrzem Romanem Dziura na czele. Nie boi się on powierzać obowiązków osobom niepełnosprawnym. Traktuje ich jak partnerów, w pełni wartościowych ludzi z którymi można wspólnie wiele zdziałać.

- Pracownicy spółdzielni socjalnych są dofinansowani poprzez PFRON. Z tego powodu opłaca się im proponować niższe stawki za wykonywane usługi niż innym przedsiębiorcom, a co za tym idzie, są chętnie wynajmowani. Przykład pierwszej spółdzielni - Józefowskiego Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej przekonał mnie, że taka forma aktywizacji niepełnosprawnych ma głęboki sens. Spółdzielnia nie tylko wspaniale funkcjonuje, ale daje pracę sporej grupie osób. Jej pracownicy są cenieni przez zleceniodawców. Spółdzielnia stała się swoistym wzorcem na terenie województwa Lubelskiego. Sądzę, że podobnie będzie z drugą spółdzielnią. Spółdzielnie nie będą ze sobą konkurowały, ponieważ nie miałoby to sensu. Nam chodzi o coś innego. Dlatego będą zajmowały się różnymi rodzajami działalności. Gorąco namawiam wszystkich wójtów i burmistrzów, aby zainteresowali się tym tematem, ponieważ tworzenie spółdzielni socjalnych i wsparcie ich funkcjonowania uzasadnia nie tylko aspekt socjalno - społeczny, ale także rachunek ekonomiczny - komentuje burmistrz Roman Dziura.

Popieramy apel Burmistrza. Warto dać szansę niepełnosprawnym. Przykład z Józefowa udowadnia, że potrafią ją wykorzystać.

Jk
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Jest praca dla niepełnosprawnych, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Jk dodany
 
Odsłon: 12891
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
8e4-413
~ Do Prezesa Spółdzielni   Czy wy jestescie zaslepieni nie ma sensu wspolpracowac z wladza bo oni sa tylko na krotko. Jesli chcecie miec jakies chody to zapraszam wszystkich do zapisow do PO. Po wyborach juz duzo nie zyskacie zapisujcie sie teraz pomozecie nam a my wam i bedzie kazdy zadowolony.
Apeluje jeszcze raz do Prezesa Bednarczyka zeby zaczal uzywac mozgu bo inaczej bedzie w takim samym stanie jak urzednicy..Najchetniej to bym wyp.... to wszystko i wszystkich i bylby spokoj sprzatac to beda burmistrzowie na pol etatu.
A Kamienski to wazeliniarz i ***** wolowa jak proponowalismy ci kase to bylo isc z nami a nie odpi... maniane...Platforma Wygra jestem tego pewien już wkrótce się o tym przekonacie!!
28 października 2010
+0
-1
PL
0a6-5fc
~ do puk.puk   Twojemu guru J. K. potrzeba rozumu
13 października 2010
+1
-0
PL
417-6bd
~ puk,puk   i więcej rozumu dla RPP Nowoczesna Polska
13 października 2010
+1
-1
PL
0a6-5fc
~ RPP Nowoczesna Polska   1. Usunąć dinozaura Dziurę i inne dinozaury ze stanowiska burmistrza oraz z polityki
2. Wprowadzić demokrację w gminie Józefów oraz powiecie biłgorajskim.
3. Dostęp do informacji publicznej dla wszystkich
4. Dostęp do polityki i na listy wyborcze dla młodych
5. Rozdział kościoła od państwa
6.Powszechny dostęp do internetu
7. Usunięcie religii ze szkół
8. Wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach
9. Zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych
10. Prawo kobiet do aborcji
11. Darmowa antykoncepcja,
12. Refundowaniem in vitro
13.Jednomandatowe okręgi, likwidacja Senatu, mniej posłów i zniesienie immunitetów
14. Oświadczenie zamiast zaświadczenia
15. Zasada milczącej zgody
13 października 2010
+1
-2
PL
417-6bd
~ spoko   Normalni zwykli mieszkańcy zagłosują za Romkiem
13 października 2010
+2
-1
PL
0a6-5fc
~ MT   Ja mam gdzie pracować, a czy Dziura wygra, to lepiej dla gminy by było żeby nie wygrał. Zależy nam tylko na tym, żeby budować społeczeństwo demokratyczne a nie despotyzm białoruski, z grupką fanatyków popierających totalitaryzm w wydaniu Dziury
13 października 2010
+1
-1
PL
c58-af9
~ Wtajemniczony   I pamiętaj kaktus. Na forum to możesz jedynie siebie reprezentować.
13 października 2010
brak ocen
PL
c58-af9
~ Wtajemniczony   Po pierwsze to: mówiłem o sobie. Po drugie to: nie pracuje w spółdzielni. Poza tym widzę że aż Cię ściska kaktus jak sobie pomyślisz o tym że jak R.Dziura nie wygra to będzie miał gdzie pracować. Życzysz mu jak najgorzej,widzę.
13 października 2010
brak ocen
PL
0a6-5fc
~ kaktus   Tak napewno, przeważnie na pół etatu za 600 zł i na 6 mcy albo 3 mce. Zamiatanie liści w park albo szorowanie klopów ;)
Niech zastępca nie opowiada bajeczek dla dzieci tylko niech już się do takiej roboty szykuje bo 2 raz to nabrać się nie damy.
A fundacje Pana R to są tylko przykrywki do szemranych interesików i żeby miał gdzie jeden z drugim aparatczyków przeczekać do następnych wyborów. Ot i cała prawda o wspaniałym Romku, który tańczy jak mu skarzą wyżej, marionetka Romuś
10 października 2010
+1
-1
PL
187-68b
~ Wtajemniczony   Co jak co, ale każdemu minimalna płaca się należy. Sam mam 1000zl i cóż, jest jak jest. Lepsze to niż nic i głupawki w domu nie dostaje.
10 października 2010
brak ocen
PL
0a6-5fc
~ mk   Prace za 2 zł na godz, niech sam se idzie do takiej bo na więcej nie zasługuje
8 października 2010
+1
-1
PL
86f-502
~ Wtajemniczony   Z tego co się orientuję to Burmistrz chciał w zeszłym roku otworzyć przy gminie zespół aktywności zawodowej(czy coś takiego) dla miejscowych gdzie mogłoby znaleźć prace wiele osób.Pomysł został odrzucony. Została więc zainicjowana spółdzielnia socjalna ale to też widać teź kogoś boli.
8 października 2010
brak ocen
PL
0a6-5fc
~ aga   Poniżej to sam prezes się wypowiedział/
7 października 2010
+2
-2
PL
5fd-1bf
~ Niepełnosprawny   Chciałem podziękować za pracę w spółdzielni socjalnej.Niech kto mówi co chce.Jak zdrowie dobre to i lżej.Dziękuje
7 października 2010
+1
-1
PL
0a6-5fc
~ z gminy   Teraz Roman niepełnosprawnych będzie wykorzystywał aby pracowali na niego jak pogonią go ze stołka. To już będzie miał nowy stołek, a jak na razie to widać, że obstawia wszystko swoimi przydupasami.
6 października 2010
+1
-1
PL
a67-db3
~ przedsiębiorca   Zatrudnianie niepełnosprawnych to szlachetna i godna naśladowania forma pomocy ludziom doświadczonym przez los. Natomiast wypowiadanie umów zawartych przez firmy specjalistyczne zajmujące się utrzymaniem porządku w mieście i gminie Józefów z Urzędem Miejskim i tworzenie stowarzyszeń aby zlecać im to zadanie a przy okazji wykorzystać w kampanii wyborczej ludzi tam zatrudnianych (wskazanych przez Pana burmistrza Dziurę) to niegodziwość podlegająca nie tylko ocenie moralnej ale także odpowiedzialności karnej.
4 października 2010
+2
-2
PL
0a6-5fc
~ robert   Kolejny artykuł sponsorowany przed wyborami.
3 października 2010
+1
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
dzisiaj, 09:36 Kraj
Dziś rozpoczyna się nabór. Od pierwszego dnia można zarobić ponad 4,5 tys. zł
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
Stadionowy Cross Przeszkodowy
dzisiaj, 11:10 Biłgoraj
Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży - gdy się ją dzieli
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
dzisiaj, 08:13 Biłgoraj
Biłgoraj liderem rankingu "Miejsca Edukacyjnych Szans"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl