7 lutego po raz trzynasty obchodzony był DBI, czyli "Dzień Bezpiecznego Internetu". Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
Na początku bieżącego tygodnia policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadziła szereg spotkań w Miejskim Zespole Szkół nr. 3 w Biłgoraju. Prelekcje te odbyła z uczniami klas IV, V i VI. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w sieci i zagrożenia z nim związane". Młodzież podczas spotkania z funkcjonariuszką chętnie brała udział w dyskusji.
Wszystkie spotkania były doskonałą motywacją do refleksji i zastanowienia się nad swoim postępowaniem. Doskonałym podsumowaniem było stwierdzenie, że Internet ma nieograniczone możliwości, jest skarbnicą wiedzy i znacznie ułatwia nam życie, ale jeżeli jest nieodpowiednio wykorzystywany może wyrządzić wiele złego. Łącznie w prelekcji wzięło udział około 200 uczniów.
Podobne spotkanie odbyło się także w LO im. ONZ. 2 lutego 2017 odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących warsztaty z cyberprzemocy pod hasłem "Bezpieczeństwo w sieci - zagrożenia związane z cyberprzemocą". Spotkania dla klas: IIA gimnazjum oraz IJ, IH, IB liceum poprowadził trener Robert Turski z Lublina, którego celem było nawiązanie kontaktu z uczniami, odwoływanie się do ich wiedzy z tego zakresu i zwrócenie uwagi na sprawę bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni. Dostęp do Internetu odgrywa w dzisiejszym świecie ważną rolę w szkole, w pracy, w kontaktach, rozrywce, sprzyja realizacji pasji, dokształcaniu itd. Korzystanie z Sieci oprócz licznych zalet niesie także zagrożenia dla użytkowników i o tych możliwościach rozmawiali uczniowie z osobą kompetentną i z zaangażowaniem prowadzącą zajęcia.