Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Nowy budynek w centrum miasta
2010.09.04 17:17 | aktualizacja: 2010.09.09 07:25

Potrzebny sklep czy nieestetyczny blaszak?

W centrum miasta, przy ul. Kościuszki, powstaje właśnie nowy budynek. Inwestorem jest Handlowa Spółdzielnia Pracy, do której należy ten teren. Lokal będzie przeznaczony pod wynajem, a jego funkcjonowanie rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze tej jesieni.
Potrzebny sklep czy nieestetyczny blaszak?
Potrzebny sklep czy nieestetyczny blaszak?

Dokładnie w tym samym miejscu jeszcze kilka miesięcy temu stał inny, murowany budynek. Był on jednak w tak złym stanie technicznym, że właściciel, czyli Handlowa Spółdzielnia Pracy, podjął decyzję o rozbiórce. Szybko jednak zagospodarowano teren w centrum Biłgoraja. Na ukończeniu są prace przy budowie nowego budynku, o takiej samej powierzchni jak jego poprzednik. Spółdzielnia czeka teraz na chętnych do wynajęcia lokalu.

- Nie wiemy jeszcze, kto otworzy w tym miejscu swoją działalność, ani jakiego typu ona będzie, ale chcemy ten lokal przeznaczyć pod handel - powiedziała Izabela Domańska, prezes Handlowej Spółdzielni Pracy.

Budynek ma 486 metrów powierzchni użytkowej, a cena za metr nie jest jeszcze ustalona, jak zaznacza prezes - podlega ona negocjacjom, jeśli znajdzie się klient, lub kilku klientów to ten, który zaoferuje najlepszą cenę wynajmie ten lokal.

Jednak jak już wiadomo, Spółdzielnia wyklucza możliwość wynajmu lokalu na sklep chemiczny. Ale to jedyne ograniczenie dla ewentualnych najemców. Jeśli nie znajdzie się chętny do wynajęcia całej powierzchni, wtedy budynek będzie podzielony na kilka boksów. Jednak przygotowanie lokalu pod większą liczbę firm będzie wiązało się z wydłużeniem czasu budowy, ze względu na konieczność zainstalowania chociażby dodatkowych liczników.

Przewidywany termin otwarcia nowego sklepu w mieście nie jest odległy. - Zostały jeszcze do wykonania obróbki blacharskie, elektryczność i ogrzewanie gazowe, myślę, że to potrwa jeszcze miesiąc lub półtora, na pewno zakończymy przed zimą - dodaje prezes Domańska.

Można składać oferty. Wprawdzie jest już kilka chętnych osób do wynajęcia lokalu, położonego w bardzo atrakcyjnym miejscu, jednak Spółdzielnia nie podpisała jeszcze żadnej umowy. Cały czas czeka na pozostałe propozycje.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Potrzebny sklep czy nieestetyczny blaszak?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11110
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
fc8-612
~ Wolski   To bardzo piękny i estetyczny budynek, a będzie jeszcze wspanialszy jak go przyozdobią miejscowi artyści. Do tego funkcjonalny, jak większość budynków w tym miasteczku. Sam Filippo Brunelleschi by się nie powstydził.
7 września 2010
+1
-0
PL
c0a-e10
~ !   Nie zostawiajcie tego tematu, niech władze wytłumaczą się z takiej decyzji. Tak samo inwestor. Czy nie jest mu wstyd? Jak nie ma kasy na nic lepszego to niech sprzeda działkę i buduje sobie magazyny na obrzeżach.
6 września 2010
brak ocen
PL
ffb-14b
~ rozboj w bialy dzien !   To wprost nie jest mozliwe!W centrum tak zatloconego miasta daje sie lokalizacje na blaszak.Brak parkingow i ladnej architektury!Wstyd!Dlaczego w naszym miescie taka bezmyslnosc,Kto pozwala na takie decyzje.Nie wierze ze to mozliwe1 kOCHANI WYBRANI CO wY ROBICIE ?
6 września 2010
+3
-0
PL
0e6-40c
~ mm   w centrum nie jest potrzebny blaszak tylko parking
6 września 2010
+1
-0
PL
c0a-e10
~ .   Obok PKO BP, tam gdzie kiedyś był dywanowy a ostatnio chemiczny
6 września 2010
brak ocen
PL
4f6-aa7
~ ?   Tekst super, tylko gdzie ten obiekt się znajduje?
6 września 2010
brak ocen
PL
1e3-f79
~ tragedia   Te obiekty obok można zlikwidować w każdej chwili, ale jak można pozwolić na budowę nowego i to tak dużego blaszaka? Do diabła, to nie jest dzielnica przemysłowa czy obwodnica, tylko ścisłe centrum miasta i powinny być stawiane jakieś wymagania. Ciekawe co do powiedzenia na ten temat mają w UM. Nie wspomnę już o tym, że jest to nieuczciwa konkurencja dla sąsiednich przedsiębiorców, którzy wybudowali normalne budynki.
5 września 2010
+6
-0
PL
c0b-1cf
~ odpowieć   Kościuszki
5 września 2010
brak ocen
PL
cbe-ff8
~ pytanie   Przy jakiej ulicy jest ten budynek?
4 września 2010
brak ocen
PL
77e-c19
~ klient   obok tego blaszaka stoją jeszcze "ładniejsze" obiekty ,też blaszane i nikt ich nie likwiduje
4 września 2010
+3
-0
PL
44f-bab
~ tragedia   Jakim prawem ktoś stawia taki blaszak w samym centrum miasta? Czy tam nie ma żadnego planu zagospodarowania?
4 września 2010
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 19:45 Biszcza
Jednostki OSP rywalizowały w Biszczy
31 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z czterech gmin wzięło udział w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w niedzielne popołudnie 3 lipca nad zalewem Biszcza-Żary.
dzisiaj, 10:03 Goraj
Wypadek w Goraju. Są utrudnienia w ruchu
dzisiaj, 09:17 Biłgoraj
Jeszcze na wakacjach zaprzysiężenie nowego radnego
27 czerwca 2022 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 07:45 Gmina Biłgoraj
Śpiewaczki z gminy Biłgoraj laureatkami Festiwalu w Kazimierzu
w niedzielę, godzina 08:22 Zwierzyniec
Rockowo w Zwierzyńcu po raz siódmy
26 czerwca 2022 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
w niedzielę, godzina 18:37 Biłgoraj
Mecz policjanci - samorządowcy dla Kuby
dzisiaj, 08:57 Kraj
PGE ostrzega przed cyberprzestępcami
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w środę, godzina 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
w sobotę, godzina 09:31 Gmina Biłgoraj
Wójt nagrodził zdolną młodzież
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w sobotę, godzina 16:24 Biłgoraj
Tour de Lubelskie
w piątek, godzina 10:31 Biłgoraj
Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiatr nawet do 110km/h
w niedzielę, godzina 15:08 Biłgoraj
Bestialsko zamordowani w lesie
Burmistrz Biłgoraja, Światowy Związek Żołnierzy AK, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Wir" i parafia pw. Trójcy Św. i WNMP w Biłgoraju zaprosili na uroczystość patriotyczną w 78. rocznicę mordu 65 partyzantów w lesie w Rapach. Wydarzenie odbyło się w niedziele 3 lipca.
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
w piątek, godzina 15:32 Biłgoraj
Starosta spotkał się z dyrekcją szpitala. Są dobre wieści
w środę, godzina 20:09 Biłgoraj
Wyjątkowo mało pieniędzy wydano na inwestycje w mieście. Radni podjęli decyzję dot. absolutorium
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko nad udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe. - Kwota przeznaczona na inwestycje w 2021r. nie była przeogromna w porównaniu do lat ubiegłych - mówił burmistrz Janusz Rosłan.
w niedzielę, godzina 23:02 Turobin
Gala Folkloru i Disco Polo w Turobinie
w środę, godzina 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
24 czerwca 2022 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w piątek, godzina 11:43 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 08:27 Biłgoraj
Dwa alarmy jednego dnia
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
23 czerwca 2022 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl